Bebeğinde süt ve süt ürünleri alerjisi kan mukuslu kaka ve rota aşısı

Şimdi baktım da sağlık bakanlığı canlı aşı sonrası çocuk felcinin olmaması için 2. Ve 4. Ay da çocuk felci aşısını cansız olarak vücuda verip tanıtıyormuş. İnşallah sorunsuz atlatırız 🙏
Bizde bir sıkıntı olmadı canım inşallah sizde de olmaz🤲 çok riskli olsa mutlaka uyarirlardi zaten

Mrb lütfen cevaplarsanız çok aevinirim mukustan dolayı dr gittik gaita yaptı sadece nadir lökosit görüldü sonra dr yoktu başka dr gösterdik sadece mukus alerji degildir dedi tuvaletinde kan yada başka bişey görmedim bazen yeşile kaçar yapıyor huysuz degil emiyor aglamauyor yani mutlu bebek vucudunda dökğntü yok bazen normal pütür olır oda normal şekilde ama araltırım kaçtane kadın yorumunu okudum ciddi bişey dediler alerji dr git dediler ve şuan 2 buçuk aylık rota yaptırayımmı yaptırmayımmı kararaız kaldım ne yapmalıyım yani annr sütü alsın istiyorum ve 18 gun kuvezde kaldı enfeksiyon dan burunda akıntı oluyor ama hep klıma onunde hırıltıda öyle rahatsız edecek şekilde degil uykusuda iyi ( ve bugün nokta kadar kan gördüm şok oldum..
Merhaba bence çocuk alerji görsün muhakkak. Ben aşıyı yapın ya da yapmayın diyemem çünkü illa bizimle aynı süreci yaşayacaksınız diye birşey yok. Benim doktorum alerji varsa aşı yapmıyoruz demişti ama her doktorun fikri farklı olabilir. Kakasinin kıvamı alerjiye benziyor kusma vs de var mi

Tekrar merhabalar, bebeğim sürekli uyanıyor.Gündüz uykusu zaten yarım saati geçmez geve uykusu da saat başı uyanıyor.Alerji ile ilgisi var mı acaba? Tetagik verdim dişdendir diye yine aynı.Acaba doymuyor mu diyorum meme veriyorum gece almıyor mesala ekstra olarak.Artık çok çok yoruldum panik atak oldum resmen

Tekrar merhabalar, bebeğim sürekli uyanıyor.Gündüz uykusu zaten yarım saati geçmez geve uykusu da saat başı uyanıyor.Alerji ile ilgisi var mı acaba? Tetagik verdim dişdendir diye yine aynı.Acaba doymuyor mu diyorum meme veriyorum gece almıyor mesala ekstra olarak.Artık çok çok yoruldum panik atak oldum resmen
Malesef alerji ile ilgisi var ☹️ benim bebeğinde alerji olan vjr kaç arkadaşım daha var hiçbirimizin bebeği uyumuyor gündüzleri doğru düzgün. Gece deseniz sürekli uyanıyor öyle deliksiz saatlerce uyku uyumaya hasret kaldım resmen. Bide size bişey soracağım d vit ve kalsiyum takviyesi kullanıyor musunuz. Mahmut hoca ne öneriyor bu konuda Merak ettim

Birde ben diyet açma sürecindeyim şuan 3 gün kuralı ile yavaş yavaş açıyoruz diyeti huysuzluk uykusuzluk o yüzden arttı bebeğimde muhtemelen

Bende kek yoğurt çorbası ve yoğurt tükettim yarın süt içeceğim korkuyorum gerçekten kan gelevek diye
Bana da yarın süt iç dedi bende korkuyorum çok.Sütde de bi şey olmassa görüşelim dedi. Sanırım sonrasında da bebek de açacak.Bi de diyet açılırken farklı bi şey tüketmeyin yeni dedi.Kızıma da hep aynı şeyleri yediriyorum mecburen . Bu arada kalsiyum takviyemiz osteocare için de d vitemini de var

Merhaba bence çocuk alerji görsün muhakkak. Ben aşıyı yapın ya da yapmayın diyemem çünkü illa bizimle aynı süreci yaşayacaksınız diye birşey yok. Benim doktorum alerji varsa aşı yapmıyoruz demişti ama her doktorun fikri farklı olabilir. Kakasinin kıvamı alerjiye benziyor kusma vs de var mi
Kusma yok

Bana da yarın süt iç dedi bende korkuyorum çok.Sütde de bi şey olmassa görüşelim dedi. Sanırım sonrasında da bebek de açacak.Bi de diyet açılırken farklı bi şey tüketmeyin yeni dedi.Kızıma da hep aynı şeyleri yediriyorum mecburen . Bu arada kalsiyum takviyemiz osteocare için de d vitemini de var
Merhaba ben 3 gün üst üste 1 bardak süt ictim sıkıntı olmadı çok şükür. Şimdi bebekte açma sürecine gireceğiz inşallah. Yarın sütlü kek ile başlıyorum. İçime sinmeyen şey ise kekin içinde şeker olacak olması verdiği tarifte şekerde var çünkü. Siz ne durumdasınız bebeğe vermeye başladınız mi

Merhaba ben 3 gün üst üste 1 bardak süt ictim sıkıntı olmadı çok şükür. Şimdi bebekte açma sürecine gireceğiz inşallah. Yarın sütlü kek ile başlıyorum. İçime sinmeyen şey ise kekin içinde şeker olacak olması verdiği tarifte şekerde var çünkü. Siz ne durumdasınız bebeğe vermeye başladınız mi
Bizde de sütte sorun olmadı şimdi kırmızı eti yiyorum.Beni kek ile başlatmamıştı.Sanırım bebeği de başlatmaz.Yarın randevu alarım belli olur

Bizde de sütte sorun olmadı şimdi kırmızı eti yiyorum.Beni kek ile başlatmamıştı.Sanırım bebeği de başlatmaz.Yarın randevu alarım belli olur
Sütte kan gelmedi bizim ama dün beyaz peynir yedim bugün kan var malesef. Bebeğe bugün kek verecektim oysa bütün hayallerim yıkıldı çok aşırı üzgünüm ☹️ yarın doktoru arayıp görüşeceğim bende şuan nasıl bir yol izlenecek hiç bilmiyorum. Ben sütlü kek sonra yoğurt çorbası sonra yoğurt en son süt denemiştim. Peyniri yemek tamamen kendi hatam bişey olmaz artık diye düşündüm. Sizin doktorunuz diyetinizi farklı sıralama ile mi açtı ne ile denediniz

Ben elma suyu konsantresi kullanuyorum bebeğime rafine şeker yerine. O tarz bir şey alabilirsiniz.

Sütte kan gelmedi bizim ama dün beyaz peynir yedim bugün kan var malesef. Bebeğe bugün kek verecektim oysa bütün hayallerim yıkıldı çok aşırı üzgünüm ☹️ yarın doktoru arayıp görüşeceğim bende şuan nasıl bir yol izlenecek hiç bilmiyorum. Ben sütlü kek sonra yoğurt çorbası sonra yoğurt en son süt denemiştim. Peyniri yemek tamamen kendi hatam bişey olmaz artık diye düşündüm. Sizin doktorunuz diyetinizi farklı sıralama ile mi açtı ne ile denediniz
Biz yoğurt çorbası, peynir, süt şeklinde ilerledik.Kırmızı eti ben istedim.Kuzu etinden nefret ettiğim için.Yoksa dr nin planında yoktu.Et de yemeyince sütüm çok azalmıştı çünkü.Yarın online görüşürüm muhtemelen hocayla

Acaba peyniri abartılımı yediniz

Biz yoğurt çorbası, peynir, süt şeklinde ilerledik.Kırmızı eti ben istedim.Kuzu etinden nefret ettiğim için.Yoksa dr nin planında yoktu.Et de yemeyince sütüm çok azalmıştı çünkü.Yarın online görüşürüm muhtemelen hocayla
Anladım bende önce tavuk sonra kuzu ve dana etini açtım ette yemediğim için sütüm etkilenmişti benimde. Ama keşke önce peynir denetselermis banada şimdi sütten mi oldu peynirden mi bilemiyorum gercekten. Bebekle ilgili diyet açmada ne onerdiklerini de yazabilir misiniz o zaman yarın fikir olması açısından. Ben üniversiteye götürüyorum doktorlar iyi ama çok yoğun oldukları için herşeyi konuşmaya fırsat olmuyor

3 küp yedim aslında yani çok değildi ne kadar yemek gerekiyor bilmiyorum gerçi ama 1 kirbit kutusundan biraz daha fazla yedim işte
Bence çok değil yediğiniz.Süt yapmış olabilir kanı bence..Kırmızı etin 2.gününden sonraki kakasını yapmadı bnm kız.Bi iki yapmış çok az az yapmış onu saymıyorum bugün için.Onda da kan yoktu.Tam kakasını yapsın hoca ile o gün görüşcem. Şimdi bu bizim bu kırmızı etteki kan meselesi de şöyleydi.Evde yediklerim de asla kan gelmiyordu.Ama hep gittiğimiz bi restoran var orda köfte yediğim de oluyordu.İçinde de asla yumurta ve süt olmadığını biliyordum.Yani belki sizin peynirde kan işi de böyledir.Markası, yoğunluğu, yağ oranı vs.. farkı olabilir.Kk da forum da da okumuştum bir anne ev yoğurda kan oluyor ama hazır yoğurtta olmuyor diye yazmıştı.Bi garip işler iş de.Muhtemelen siz hacettepeye gidiyorsunuz e.Alerji de iyi olduğunu duymuştum

X