Bebeğin dişine rakıı sürülür mü

kayınvalidem çocuğumun dişine rakı sürmüş bunu yapan varmı ?
Nee sebep ne peki? Küçümen çocuğun tazecik dişi de ağrımaz etmez neden böyle saçma bir şey yapmış?

Eşimin halası 9 aylık bebeğim uyumuyor diye şey demişti, anason ver ona. Anasonu ekmek alır gibi markete gidip alacağımı düşündü herhalde. Ben tepki gösterince de demişti ki bari yastığının yanına, baş ucuna koy. Alkol yine iyi, bana uyuşturucu önerdiler resmen skdkkdkdk

Ama ne olur diye sormamis bunu yapan var mı demiş. O kayınvalideye haddini bildirmesi lazim. Tabi ki zehirlenme hattina sormasi lazım. Birşey olur mu olmaz mi bence cok tehlikeli bisey
Sonraki mesajlarda hep sormuş bende endişelendim.

Sonraki mesajlarda hep sormuş bende endişelendim.
İnşallah bebeğe bişey olmaz. Bu olay adli vaka olarak kaydedilenilir eğer hastaneye giderlerse , az bir damla bilr çocuğu etkiler diye düşünüyorum uyku vs yapabilir. Emenat çocuk bırakmış nasil kafasina göre davranir ya

Tuzlayanı gördüm de rakı süreni ilk defa görüyorum yazık o minicik savunmasız bebeklere

Beyimin kuzeni kızlarına haşhaş suyu veriyormuş

Hastaneye gitmem gerekti. Yoksa ben çocuğuma hep kendim bakıyorum.
Kendiniz baksanız ne fayda. Bir çocuğu hayata getirdiğinizde onu korumanız da gerekli. Lütfen gidip gerekli yerlere şikayette bulunun. Ben hayatımda böyle saçmalık görmedim. Koruyamayacaksanız da niye o bebeğin günahına giriyorsunuz. Şikayet edemeyeceğinizi düşünüyorum gerçi. Çünkü bu konuyu açmak yerine karakolda/savcılıkta olmalıydınız bence.

Abartmadınız mı? Karakola kocam beni öldüresiye dövdü diye giden ağzı yüzü dağılmış kadınları bile barışın diye baskıya alıyorlar, gidip kaynanamdiş ağrısı geçsin diye bebeğimin ağzına rakı sürmüş, şikayetçiyim mi diyecek? Hangi savcı takip eder, hangi hakim ceza verir buna? Çocuğunu koruyacak tabi, uyarısını yapacak, bir daha bırakmayacak ve hayatına devam edecek. Yok korumayacaksan doğurma, şikayet edemezsin sen vs diye bir annenin üstüne gitmeye gerek yok.

Neden abartmış olayım. Kendi çocuğuma yapılsa sözlü uyarıyı yapar yine de gider şikayetçi olurum. Bence çocuğun dişine ‘rakı’ sürülmesi normal değil. Kimsenin üzerine gitmiyorum, durum neyse onu söylüyorum. Adalet sisteminin iyi durumda olmadığının ben de farkındayım ama en azından vicdani olarak rahatlama sağlayacağını düşünüyorum. Uyarıyı dikkate alacaklarını düşünmüyorum açıkçası. Neyse bebek benim bebeğim değil. Burası da eleştiriye açık bir platform yeri geldi beni de dipten dibe soktular, konuyu açarken bu tepkileri zaten öngörmeliydi.

Anason bir şey değil ki. Rezene gibi bir bitki. Rezene de pek önermiyorlar artık ama o kadar da kötü bir şey değil. Ben emzirirken bazen anason çayı yapardım kendime. Markette satılıyor
Haşhaşın yanında çok masum

Evet haşhaştan da bahsetmiş olabilir, Orınç’a da dedim. Zor bulunan bir şeydi çünkü, ben sana bulurum diyordu. Nööeeyyyy demiştim.

Evet haşhaştan da bahsetmiş olabilir, Orınç’a da dedim. Zor bulunan bir şeydi çünkü, ben sana bulurum diyordu. Nööeeyyyy demiştim.

Hahahaha otlar konusunda acemi bir arkadaş
Bana da gelen temizlikçi abla vardı.
kendime anason çayı koymuştum evde temizlik yapılırken. bebek kolik hiç durmuyor. Hem süt arttırıyor hem gazı alıyor diyorlardı anason çayı için.
Abla dedi ki öyle senin içmenle olmaz bebeğin biberonuna koycan anasonu. Benim Bebek 25 günlük. Ablanın 7 çocuğu vardı. İkna olmama ramak kalmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…