Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Konu başlığına bakıp giriyorum alt alta seri şekilde öneri olur diye başka muhabbetler dönüyor gazdır ek gıdadır bunlar için başka topicler var zaten arkadaşlar
15 senelik bir uye olarak diyebilirim ki; bundan daha konuya uygun baslik bulamazsıniz
1322 sayfa olmus, basindan beri sayfadayim. Neler neler aldik denedik onerdik, ohoooo... Bebeklerimiz buyudukce donemsel olarak gaz ilaci da onerdigimiz oldu, ek gidaya gecerken buharli pisirici tabak canak da.... Gecende derin dondurucuda seftali tarifi bile verdim ben
Toplu bir liste yapmadik, herkesin ihtiyaci ve butcesi farkli ama mustela goz yakmiyor mu diye denedigimiz zamanlar oldu, internetten alinan kozmetik orjinal mi nasil bakilir ogrettik birbirimize, gece gece lcw kodu paylastigimiz, prima klubune girip puan kazandigimiz da oldu. Bez stokladik, stok sattik, goon mu prima mi dedik
Her geleni kabul ediyoruz, arada sorana zevkle cevap veriyoruz, sikayet ederseniz yoneticiler size guler bence

Kızlar ya bebeğiniz nasıl bir yatakta yatıyor?

Park beşiğin içinde reflü yatağında yatıyordu. Şimdi onu kaldırdım yün döşek gibi bişeyde yatıyor. Aklıma yeni geldi omurgasını zararlı mı acaba yumuşak olması ne almalıyım?

Tahta beşiğinde yaylı standart bi yatak var onu park beşiğine mi koysam ne yapsam bana bi el atın

Omurga gelişimi için nispeten diğer yataklara göre daha sert bir zeminde yatması gerekiyor . Yataş twiny yatak bizimki. Bi tarafı daha sert su an onu kullanıyoruz beşiğinin içinde . 2-3 yaşından itibaren diğer yumuşak tarafa geçeceğiz . Biz de beşiğin içinde reflü ile yatırdık uzun bi süre, sonra küçüldü tabi onu iptal ettik .

Bi bakayım ona daha öncede gördüm ama araştırmamıştım

Bizi
Ben nasıl yaptığımı anlatım sana canım.Craft Calipso park yatak aldık,içine de reflü yatağını koyup öyle yatırdık.Sonra reflü yatağını kaldırıp direk park yataga yatırdık.Park yatağın içinde sunger silte vardı ve biraz yumuşaktı.Ben rahat edemeyip e bebekten yaylı şilte aldım içine.Park yatağı da en alt kademeye ayarladık öyle uyuyo.

Şimdi netten biraz baktım yaylı önermiyorlarmış sanırım kafam karıştı. Bende sünger silte alayım diyordum çok mu yumuşak o da

Şimdi netten biraz baktım yaylı önermiyorlarmış sanırım kafam karıştı. Bende sünger silte alayım diyordum çok mu yumuşak o da
Bana çok yumuşak geldi kuzu.Sen yine de bı bak istersen.Yayli yatağı e bebekten aldık çok memnunuz Rahat rahat debelenio içinde.

Bu arada sleepy in 3 numarasını şimdi açtım kıza taktım büyük oldu neyse konum bu değil. Yapısı dokusu çok farklı 1 ve 2 den daha ince gibi yanları. Bence sızdıracak kesin herkes 3 sızdırıyor diyordu ya doğru çıkacak gibi bakalım.

1 ve 2 numara denemedim ama elimde 2 paket 3numara bioorganic var inanmazsin hic sizdirmadi, dokuyu begenmedim primalarin arasinda bitiriyoruz. Sıkınti yok

1 ve 2 numara denemedim ama elimde 2 paket 3numara bioorganic var inanmazsin hic sizdirmadi, dokuyu begenmedim primalarin arasinda bitiriyoruz. Sıkınti yok
Ay hadi inşallah benimki de sızdırmaz ya. Başka bezler denemek istemiyorum iyi gelmişken. Ama dokusu 1 ve 2 den çok farklı gerçekten şaşırdım açınca

Kızlar benim bebeğim beni görünce kucaktan inmiobabasına asla bunu yapmio.Cocuk beni görünce baslio ağlamayakucağıma alım diye.Ben de geçen gün e bebekten gittim kanguru aldım.Wala iyiki iyiki almışım dedim.Muhtesem bişey.Biz çok memnun kaldık Bebeğim de bayıldı.Gorselini atıyorum buraya düşünenler olursa bakabilirlerbaby plus bel destekli kanguru.12 kiloya kadar kullanılıyormuş.

Eklentiler

• images (10).jpeg
    20,3 KB · Görüntüleme: 99
Kızlar oturma minderi kullandınız mı ? Ne zaman kullanmaya başladınız. Bundan almak istiyorum. Kızım artık yatarken ağlıyor. Ana kucağındada iki büklüm oluyor. Bunun zararı var mıdır acaba.

Ben çok memnunum, 5 aylıkken bakmaya başlamıştım nasılsa bir aya kendi kendine oturur diye almaktan vazgeçtim. Sonra abim hediye olarak aldı. Geçtiğimiz kurban bayramına kadar kullanmıştım. Önüne oyuncak koyup oturtuyorum baya uzun süre oturup oynuyordu. Düştü, etti, devrildi derdi yok. Başlarda oğlum öne çok eğiliyordu arkadaşların dediği gibi ama yine de düşündüğümden uzun süre kullandım

Ya ben de bundan almak istiyorum. Annemlere geldiğimde mama sandalyesi yok. Ikea model mi alsam bunu mu alsam bilemedim.
Memnun musunuz şu an?
Ben de bu ürünün pilsan marka olanı var 5 ay önce 30₺ e almıştım. çok memnunum küveti kaldırdım 2 aydır bununla banyo yaptırıyorum gittiğim her yere götürüyorum içine oturtuyorum yemeğini yiyor oyun oynuyor , vakum sistemi baya iyi koyduğum yerden zorla kaldırıyorum bence hayatı baya kolaylaştırıyor. Pilsan olan yandan açılmıyor o yönden oturtup kaldırırken sıkıntı oluyordu sadece.

Yerde olursa biz yemek yerken zor olur. Zaten aldığı 1-2 bebek kaşığı anca:) bizi masada izler diye düşünmüştüm. Masa üstünde oturmayı da seviyor:) Tuhaf bir alışkanlık kazandırdım
Banyo için de iyi olur artık çok hareketliler

Oh evde her türlü destekleyici mevcut
Sorularımzıı soralım hemen:)

Oyun matımız şundan;

Çok ses çıkarıyor dış yüzeyi. Keşke unigo alsaydım diyorum. Rahat mı değil mi tam emin olamıyorum ama baya kurtarıcı şu an.
Çit düşünüyorum çevresine ama nasıl sabit duruyorlar anlamış değilim

Mama sandalyemiz de evdeki şu;
Polly 2 Start Mama Sandalyesi
Chicco Polly 2 Start Mama Sandalyesi

Aynısı galiba sizdekilerin? Çok kayıyor. Tepsi kısmı yukarıda kalıyor. Minderle destekleyeceğim eve döndüğümüzde. Kayma kısmı için bir çözüm buldun mu? Ana kucağı şeklinde kullanırken ben anlamamıştım.
Bir de ayak destek kısmı ilk seviye mama sandalyesi pozisyonunda uzak kalıyor uzanırken iyiydi

Unigo matı tek geçerim ama maalesef uçmuş fiyatlar. Bu tip matların sıkıntısı çok kayıyorlar. Ama çok pratik ben her yere yanımda taşıyorum.
Çitler birbine sabitleniyor o yüzden duruyor. Bizim evde unigo çit var alanı baya geniş.
Anneme de pilsanın çitlerinden aldım ama alanı dar. Biz de tv ünitesi ve kapının önüne koyduk, koca oda oyun odası oldu çitler 2. El alınabilir bence, çok uzun süre kullanılmıyor.

Unigoda kayma olayı yok değil mi?
900 e almıştım matı. 2000 di unigo. Uzun vadede alınabilir.
Çitlere baktım da onların da fiyatlar uçmuş. Toplaması kurması falan kolay mı?

Ben biraz eski anne oldugum icin polly 2 degil polly 1 var bende. Eski versiyonun ust ped minderleri yandan yaris koltugu gibi destekli o yuzden kaymiyor. Bir de ayak desteginin ilk disi daha yuksekten basliyor. (Bkz resim )
Bizdeki mat budur https://ty.gl/h81r8ccxmn (urundeki fotolu yorumu da ben yaptim zaten ayip soylemesi , gayet bizim evdeki hali) sizinkiyle benzer bir materyel bizde ses cikmiyor ama gene de bi unigo degil tabi ki..
Citler birbirine baglaninca tutuyor baglanti noktalari oluklu, parcayi oluga gecirip klikleyince epeyce guc uygulamadan cikmaz. Bir de pilsanlarin dibinde bir vakum var ayni zamanda laminat, parke, fayans gibi zemine de tutunuyor boylece kaymiyor. Daginik bir andan ama resimde gorebilirsin minik turuncu parcalar var yere degen yerlerde. Bu alet 10 yillik, biz ne yaptiysak bozamadik bunca senedir...
Ekleme; 2 cit seti birlestirilirse dev gibi bir alan olur bu arada, pilsan sitesinde vardi oyle bir uygulama, ek baglanti parcasi ile yapiliyordu.. diger markalarda da vardir muhakkak.

Eklentiler

• Screenshot_20220818-124239_Gallery.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 86
  • 20220809_162212.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Kızlar dünkü komik yorum-şikayeti okuyunca farkettim ki ek gıda tabak çanak kısmını kaçırmışım Oioi lere koku yapıyor deniliyor memnun kalıp önereceğiniz başka vakumlu tabak-kase var mı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…