Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sorularınızı ben yanıtlayayim. Bebem 6 aylık, 1 aydır kullanıyorum. Hiçbir şekilde bebeğe büyük gelmiyor zaten beden olarak ayarlanabiliyor. İçine koyduğumuz iç bezlerin bir sürü çeşidi var onlara göre belki pot durabilir seçtiğiniz bez ama bebeğin hareketini vs kisitlamiyor. Ben babyneo cover ve pofuduk bez aldım. Youtubede farklı videolar var( mesela melexi kanalı) ybb nin çeşitlerine oradan bakabilirsiniz. Ben kullan at ara bezlerden almadım çünkü tuvalet iletişimi yapıyorum zaten ilk 6 ay bebelerin kakası su gibi olduğundan kullan at (Liner) bezler bir işe yaramiyor 6 aydan sonra kaka katilasinca işe yarıyor. Ben kakasıni beze yaparsa direk makineye atıyorum sonrasında güneşte kurutuyorum.. güneşte kurutulmuş bezlerde hiçbir leke kalmıyor.

Tuvalet iletişimi ve ybb(yıkanabilir bebek bezi) için premanin ve melexinin YouTube kanalına bakabilirsiniz

Kesinlikle öyle yeri geliyor 10 bez değiştiriyoruz. Prima olduğunu düşünemiyorum batarız
180. Günden moral bozmak istemem ama 10 dan fazla bez kullandığımız oluyor
Prima premium care kullanıyoruz ama içime sinmiyor bi süredir. İçindeki losyon sebebiyle daha temiz bir bez mi kullansaydım diyorum ama artık değiştiremem pişik korkusuyla. Bezlerin hepsi sağlıklı değil tabii. Tuvalet iletişimi gibi şeylere de yönelmeyi gözüm almıyor.
Hayırlısı artık bir an önce bezlerden kurtulurlar inşallah

Ç

Aaa daha yeni aldım 60₺ ye
Bakayım oraya teşekkürler
Rica ederim
Çok teşekkür ederim , benim kızım da 5 buçuk aylık. Dr un iki küçük çocuğu var ve kendisinin babyneo kullandığını ama başka markaların da olduğunu hangisini istersen onu kullan demişti, o zaman sezeryanliydim zaten çocuğu sadece emziriyordum ve işe döndüğümde nasıl olacak diyordum , simdi ücretsiz izne ayrıldım ve gerçekten yapmak istiyorum inşallah yaparım, babayneo ya bakacağım. Peki iç bezden başlangıçta kaç tane almak gerekir
Bende baştan beri prima premium kullanıyorum ve ilk başta sadece 1 paket almıştım yine de pişik olursa diye, sonra hep zamlı aldım bi ara pahalı diye sleepy aldık ama pişik oldu hemen, tekrar primaya devam ediyoruz , sonra kızım idrar yolu enfeksiyonu oldu, sağlık ocağındaki hemşire hiç belirtisi yokken nasıl anladığımı sordu, bi kaç kez çiş yaparken ağladı dedim , kadın bezi hiç görmeden, bana beziniz prima mi, prima enfeksiyona sebep oluyor dedi ve şok oldum, en iyisi o diye satıyorlar ama tahriş edebiliyor yumuşak değil, ondan yumuşak başka bezler var bence değiştir dedi o yüzden ben şimdi molfiks pure soft da deneyeceğim zaten pisik olcak olursa hemen kızarıyor, aslında her şeyden çok yumuşaklığıni merak ediyorum çünkü bence prima zaten yumusakti

Sende hepsini deneyecen bu gidişle
Hahah sırayla gidiyoruz en son yıkanabilir bezden selamlar yazarmışım
Yaa ciddi mi hala o kadar bez çıkıyorsa baby turcodan devam edeyim
Aslında bez konusuda önemli ya hep temiz içerikten seçtik şampuanıdır pişik kremi vs ama gün boyu o bezin içinde duruyor minik popisi
Yıkanabilir bezleri çok merak ediyorum ama nasıl yetişecek ki onların yıkanması ertesi güne kuruması falan

Babayneonun sitesidne pofuduk diye satılan bez var. Ben ondan 3 set olarak aldım, bir kaç tane de ped şeklinde olanlar var bize yetiyor.ekstra olarak ped şeklinde olanlardan da alabilirsiniz. 3 4 günde bir makine acacak şekilde yetiyor. Denemelik bir set falan alıp bakabilirsiniz baktınız yapıyorsunuz eklersiniz ben bu şekilde yapmıştım. Öncesinde sleepy kullanıyordum her ihtimale 4 5 tane ayırmıştım olur da yetişmez dışarda vs lazım olur diye ama 1 ayı geçti hiç kullanmadım çok şükür

Tek kullanımlık göğüs pedlerinden ne kadar lazım oluyor, kaç tane almak lazım? Stok için soruyorum :)

Teşekkür ederim

Silikon göğüs ucu alıp hep onunla emzirin ilk aylar . Verebileceğim eeeeennnnnn büyük tavsiye bu .

Tek kullanımlık göğüs pedlerinden ne kadar lazım oluyor, kaç tane almak lazım? Stok için soruyorum :)
Lansinoh blue lock 100 lü 1 paket kullandım sonra bıraktım . İlk 1-2 ay süt dengesiz gelebiliyor ped lazım olmuştu bana yoksa sütyenim kıyafetlerim ıslanıyordu. Şu an kullanmıyorum bence 1 paket alınmalı sonra duruma göre tekrar alınmalı, ben stok yapmıştım fazlası elimde kaldı mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…