Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar help me lansinoh göğüs ucu kremi amazonda indirimde ama içinde lanolin var. Onun da zararlı olduğunu okumuştum. Siz ne önerirsiniz? Lansinoh hakkında bilgisi olan var mı?

O psikolojiyi bende istiyorum tam buldum gibi oluyor çevremden yine de mama ver doymuyirdur belki diyorlar her şey başa sarıyor
Kızlar help me lansinoh göğüs ucu kremi amazonda indirimde ama içinde lanolin var. Onun da zararlı olduğunu okumuştum. Siz ne önerirsiniz? Lansinoh hakkında bilgisi olan var mı?
2 kez oldu yara bende , incia nin kremini aldim temiz icerik diye, akşam sürdüm sabaha iyiydi.. doğumdan itibaren bebek emecegi zaman ve emdikten sonra 1 2 damla sütünüzden sürün yara olmasını engellediğini düşünüyorum

Güzel anneler Ben beyaz sabun kokusu asigiyim camasir deterjani olarak, memnun oldugunuz bebeklere uygun olan deterjan var mi beyaz sabun kokan?

Teşekkür ederim incia alayım ben de

Sen dememissin ben diyeyim maşallah, yarasin kuzuya insallah, Amin.

Neye dayanarak söylüyorlar doymadığını?
Kilosu gelişimi nasıl?
Çok mu ağlıyor?
Çiş kaka nasıl?

Herkes ne çok seviyor annelere karışmayı.

Şu linkteki yazıyı mutlaka tavsiye ederim.

Benim emzirmekten başka seçeneğim yok. Ek gıdaya geçemedik geçsek bile alerji sebebi ile tadımdan öteye geçmemiz baya zaman alacak. Alerjisi hala devam ediyor. Neredeyse hiçbir şey yemiyorum ama keçi sütünden peynir ve yoğurt fırınlayarak denedik günlerdir kakasından kan geliyor Biberon almıyor. Alsaydı bile alerji maması felaket kokusu tadı 1 kere denedik çok fena oldu.
E hal böyle olunca emzirmeyle kafayı bozdum uzunca bi dönem. Ve her kendimi yılmış hissettiğimde her sütüm azaldı yetmeyecek dediğimde bu yazıyı okuyup toparladım. İnşallah aynı olumlu etki olur

Kızlar selam ilk 3 ay da bebeğe ne almalıyız ya. Şu ayaklı alt alsam olur mu kendinden çoraplı hani? Kimi diyor ki ayakları rahat etmez siz ne düşünüyorsunuz.Bu mesela

Kızlar selam ilk 3 ay da bebeğe ne almalıyız ya. Şu ayaklı alt alsam olur mu kendinden çoraplı hani? Kimi diyor ki ayakları rahat etmez siz ne düşünüyorsunuz.Bu mesela Eki Görüntüle 3101832
bence kullanıssiz.. salopet tulum ve patikli altlar gelisimini engelleyici...keza cocuk hareket ettiginde dahi hareketinide kısıtlayici bana göre.. hicbirini almadım. ayrica patiksiz alsaniz dahi kisaldiginda kullanma sansiniz var..

Teşekkür ederim okuyacağım, zorunlu sezeryan oldum anestezi yan etki yaptı falan bir sürü ilaç verdiler hastanede, ondan mı bilmiyorum bebeğim başta emmedi sütün tadına baktığımızda tuzlu su gibiydi aynı, ilk 15 gün falan mama da verdik , o arada ishal falan da olduk, sonra mama yerine sütümü sagip verdim sonra 1 aylik kontrolde 650 gr aldı diye Dr emmedigi zamanları falan düşünmeden az kilo almış dedi mama başlattı bizde korktuk ve başladık, mama yiyince daha uzun süre tok olduğu için süt üretimi de ona göre olmaya başladı sonra bunları okuyup fark edince hep emzirdim sütüm arttı kilo normale geldi sonraki ay yine az dedi Dr ama enfeksiyon olmuştuk falan , sonra burda okuduklarımda bakıyorum ilk ay çok daha az kilo alıp mama başlanmayan bebekler var. Devlet hastanesindeki Dr kilosu iyi niye mama veriyorsun dedi ama artık ne düşüneceğimi bilmiyorum, ek gıdaya başladık yavaştan, inşallah artık mama olayı biter günde 1 kez veriyorum yine.. uyuması, kakasi çişi normaldi hep ama etraftan şunu bile duydum: demekki doymuyor sadece midesini oyalıyor bizdede 2 kez kan oldu arada da mukus oluyor diye, bana diyet başlanildi, kızıma yoğurt vermiyorum suan 1 ay sonra diyeti bozacağız dediler bakalım ne olcak.. bebeklerde alerji bir yaşına kadar kayboluyor diye okudum , inşallah sizinki de geçer bi an önce

Kızlar selam ilk 3 ay da bebeğe ne almalıyız ya. Şu ayaklı alt alsam olur mu kendinden çoraplı hani? Kimi diyor ki ayakları rahat etmez siz ne düşünüyorsunuz.Bu mesela Eki Görüntüle 3101832
Bebegim kış bebeği oldugundan ben kullandım ama genelde büyük kullandım çünkü ayaklarını sikmamasi boydan kasmamasi lazım gelişimi etkilenmesin diye, yine olsa yine kullanırdım ama çok çabuk büyüyorlar çok çabuk kullanım süresi doluyor yani

Ben kullandım zaten asla sıkıştırma gibi bi durum olmadi ama üstten çorap giydirdim hep. Ayağını oynattıkça çıkıyor falan

Sevgili anneler şu yatağı almayı düşünüyorum, hem reflü azaltma özelliği var hem de baby nest gibi. Park yatak almayı düşünmediğim için seyahatlerde de iyi olur diye düşünüyorum. Yatakta yanıma almak istersem uyurken güvenli hissederim ayrıca. Sizce mantıklı mı, olumlu olumsuz tecrübeli olanlarınızın tavsiyesine ihtiyacım var. :)

yatak linki.

Ben çok seviyorum patikli giysi çok kullandım ama tulum alıyordum tulum bana daha kullanışlı geldi..Biraz büyük beden alınca hiç de kasma sıkma gibi birşey olmuyor, yalnız ayağı için üstüne çorap giydiriyordum kaymasın diyekış bebeğiydi. Önümüzdeki kış da kullanmayı düşünüyorum, çılgın bebem ayağında çorap falan tutmaz

Kis bebegi olunca ben de cok rahat ederek kullandim. Ayagi acildi corap kaydi derdi olmadi. Ancak buyuk almak daha iyi olur, uzun uzun rahat rahat kullanirlar. Bu tum kiyafetler icin gecerli aslinda. Ozellikle ilk aylarda cok hizli buyuyorlar.
ben yatas juno yatak almistim. Biraz pahali malesef ama ilk zamanlar cok rahat ettik. Geceleri zoraki uyuttugumuzda besigin icine hatta zorlu durumlarda aramizda yatti. Hem de yuksek oldugu icin guvenilirdi. Kullanim donemi kisa oluyor ama boyle portatif urunler bence ilk donemlerde rahat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…