Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Şey bu,
Yarası olan gocunur.

Düşünüyoruuuum ben hiç tek yıkamadım yıkasaydım sanırım havada cıbıl cıbıl taşır yatağa ulaştırırdım
Üşür diye korkuyorum ya bu sıcakta bile sarıp sarmalayip odasına koşuyoruz
Aynen düşürürüm diye önce pusete koyup sonra havlu yapıyorum, bir de pusete koymadan deneyeyim o şekilde sarabilirsem sizin gibi yaparım artık

Oyun halısında oynarken kafasının altına koyuyordum işe yaradı al Bnce uygun zaten
Bebeklerde yastık kullanmayı önermiyorlarya ondan almadım ben de yoksa yan uyurken kolu altta kalıyor diye olsa süper olur gibi geliyor. Yastık neden önerilmiyordu hatırlayamadım şimdi. Uyurken de kullanıyor musun peki

Şey bu,
Yarası olan gocunur.
Hadi canım
Benimkiler büyüdü şimdi tutupta vay nasıl yürütece koymuşum diye yas tutacak değilim
Biri 4 oldu biri 9
Sen kendi derdine yan
böyle çok bilmiş hallerden bizde geçtik 3 ay sonra seni göremem ama ruh sağlığının bozulacağı kesin bu düşüncelerle
Çok şükür çocuğumu bi yere kilitlemedim
Kendimle gurur duyuyor sen ve senin gibi düşünen duyar kasarlara Allahtan akıl fikir diliyorum

Biz de fazla sarmalamaktan isilik yaptık Düzelene kadar içim gitti. Aman dikkat

Kuzucuk büyümüş maşallah 232 gün olmuş. Artık pusete ciddi kas lazım

Kac kilo ki ayol ben misafirlikte pusette uyutuyom şu an valla yanımda da onla dolastırıyom
Kilosu çok yok da boydan biraz uzun ayakları sarkiyor.. ben de her yerde kullanıyordum mutfakta kemerini bağlamadan aceleyle mama hazırlamak için koydum hızlı hızlı sallanıyordu düştü, ondan sonra korktum soğudum pusetten kardesimden almıştım al götür dedim

Duy tabii. Hepimiz anne olarak gurur duyuyoruz.

Uzatmanın anlamı yok. Konudaki ilk tartışma olarak kayda geçsin istemiyorum. Başka da yazmayacağım.

Çalışmaya devam edeceksen süt sağma makinesi
merve Çalışan ve ya çalışmayan her anneye lazım.

Başlarda süt fazla gelebiliyor. Mastit olmamak için sağıyorsun. Onları biriktirip derin dondurucuda , özel poşetlerde saklayabiliyorsun. Ek beslenme saatinde verebiliyosun, evde, dışarda . Emziremeyeceğin durumda ( Araba haraket halinde , duramıyorsanız vs. gibi )

Kesinlikleeee

Biz ısıtıcı açıyoruz 27 günlük annem üşür diyo puset yerine yere havlu serip üzerine kendi havlusunu atın orda sarın öyle götürün hemen

Boş geçmeyelim yazalım tecrubelerimizi bacım.
Benim gibi bavul götürmeyin mesela. :)
Beşli iki takım yeter. Ağız mendili bir tane kafi. Bir müslin bir de kalın battaniye. Zaten muhtemelen araba ya da taksi ile eve döneceksiniz. Büyük bir ısı sorunu olmaz.
10 tane bez alın. Bir küçük kutu mama da bulunsun. Hemen kendinize gelemeyebilirsiniz veya sütünüz hemen gelmeyebilir. Bir küçük biberon da bulundurabilirsiniz. Bence emziğe hiç gerek yok.
Benim odamda kettle ve çay kahve hazırdı, hastanenin ikramıydı ama böyle bir durum sizde yoksa muhakkak yanınıza kahve alın. Özellikle sezeryan doğum ise.
Göğüs pedini çok abartmayın. 10 Adet yeterli oluyor. Lohusa pedini unutmayın. Yanınıza bir sabahlikli pijama takimi ve bir de rahat gecelik almanız yeterli. Fakat mümkünse sabahlık kimono tarzı ve koyu renk olsun. Benim takımlarim beyazdı ve beni uğraştırdı, sakınmak zor oluyor. Hele de gelen giden misafirler olunca.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Gün sonu, bebek yeni uyudu ve kafam da enerjim de gitti.

Göğüs ucu kremi, emzirme südyeni ve pişik kremini de yanınıza alabilirsiniz bu arada. Özellikle göğüs ucu kremi.

Mama hala götürülüyo mu ya hastaneler vermiyo mu.

Ben tek yikadigimda kuvetinde fileyle yikiyorum havlusunu üçgen şekilde yakama takıyorum bebe önlüğü gibi düşün işimiz bitince hoooop yakama alıyorum havluyla sarıp odasına kremlenme faslina
Bilmem anlatabildim mi ki
Ben xl aldım geniş iyidir ya. Bana çok geniş olmadı gerçi emmediği için daha giymedim de evde yatıyor ama kumaşı böyle ince bişey değil likrası falan tok bi kumaş

Yaa alsam mı o zaman
Bizde kullandık 3.ayında aldım bende ne yapsam birtürlü kafası şekil almamıştı sonradan yastıkla düzeldi simdi kendi dönüyor kullanmıyorum
Tartışmak için sormayacagim ama yazmadan da geçemeyeceğim sürekli bir düşme düşme demissiniz üstüne de benimkiler büyüdü sen kendi derdine yan demissiniz
Soruyorum 4 ve 9 yaşında olunca dusulmuyor mu,
Cok saldirgansiniz sizin ruh sagliginiz da tehlikede

O zaman alayım ben yastığı

Mama hala götürülüyo mu ya hastaneler vermiyo mu.
Ben de sezaryen doğum yaptım hastanede hemşire şekeri düşüyor mama verelim demişti.. çıkışta onun bile ücretini almışlar.

Mama götüreceklere tavsiyem hazır mama götürün toz mamayla uğraşmayın.. ah şimdiki aklım olsa ilk ay sadece hazır küçük şişelerde satılan mamadan kullanirdim

Hastane lohusa pedine kadar çoğu şeyi vermişti. Anneye gecelik-pijama takımı, değiştirmek istersen bebeğe takım hariç hiçbir şeye gerek yoktu. Hastaneden mutlaka öğrenilmeli.

Ama mamaya hele biberona hiç gerek yok bence. Mama verilirse bile eds yöntemi gibi yöntemler tercih edilmeli. Diğer türlü meme reddine zemin hazırlanıyor.

İyi uykular bebişe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…