Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
merhaba kedinizin huyu nasıl benimki çok kıskanç ve bana aşık evden yollamak aklımın ucundan bile geçmiyor ama hareket eden her şeye saldırma demiyim de atlıyor oynamak için sanırım eşimde eğer bebeği çizerse sahiplendirirz diyor bensiz yapama biliyorum çok korkuyorum çizme atlama gibi şeyler yapmıyorlar dimi

Benim kedim genel olarak minnoş bir kedi ama ısırma huyu var malesef ama misafir gelen çocuklara vs hiç atlamadı ya da ısırmadı şimdiye kadar. Bebek hep gözümün önünde olacağı için de ısırma tırmalama gibi şeylerin olacağını sanmıyorum. Biraz büyüdükçe de ufak ısırıkları ya da çizikleri sorun etmem gibi geliyor

büyünce bende sorun etmem biz bile yanlışlıkla yapabiliyoruz ama ben doğurdunuz sandım ondan yazdım görmemişimm benimkinin ısırma problemi yok ama çocuklardan nefret ediyor çok hareketli oldukları için korkuyor büyük ihtimalle ama bebekken zarar verir diye korkuyorum neyse yaşayıp göreceğiz

Yok canım doğurmadım Kasım annelerindeyim ben de ama hayvanlarda genel olarak bebeklere zarar verme olmuyor hep daha temkinliler. Mesela bebeğe bir şey mi algınız gelsin kedimiz koklasın, oynasın merakını gidersin. Eğer ondan sakınırsanız kıskanmaya başlar.

Selamlar, dogumuma az kaldı fakat hala göğüs pompası alamadım, fiyatlar çok artmış maalesef lansinoh çiftli göğüs pompası düşünüyorum ama sizce indirime girme ihtimali var mı yakın zamanda ? ( Bence 1-7 Ağustos'ta girecek emzirme haftasiymis ama benim doğumum için geç bu tarih)

Ben kendim para verip almadım bana hediye geldi
Bu yüzden hiç araştırmadım
Ama Philips avent elektrikli olan bendeki ve çok memnunum

Kızlar aranızda e bebek indirim kodu olup da kullanmayacak olan bana özelden gönderebilirmi

Kizlar oi oi nin silikon meyve emzigini nasıl dezenfekte edebilirim ilk kullanimdan önce?

Merhaba güzel deneyimli anneler icinizde emzirmek dinlenmek icin sallanan sandalye alan var mi ve alanlar memnun musunuz, kullaniliyor mu ?

Merhaba güzel deneyimli anneler icinizde emzirmek dinlenmek icin sallanan sandalye alan var mi ve alanlar memnun musunuz, kullaniliyor mu ?
İyi ki almışım dediğim şeylerin en başında geliyor. Çünkü ilk 3 ay yapışık yaşadık, bebeğim benden asla ayrılmıyordu yatakta emzirmekten korktuğum için yatağıma hiç almadım iyi ki de alıştırmamışım bence iyi birşey değil ileride sorun oluyor ayırmak. İlk 3 ay 7-24 birlikte yaşadık o koltukta Almasaydım çok daha zorlanırdım

ikinci el bakabilirsin fiyatlar daha uygun ben de görümcem ve ablamdan kullanmıstım

Canım merhaba ben de erken doğum riskim olduğu için şimdiden aldım. E bebekte Baby plus manuel tekli göğüs pompası var memnun olan çok 100 TL fiyatı. Bilgin olsun

Burun temizlemeyi buradan öğrenmiştim arkadaşlar birşey soracaktım. Kızım hırıltılı nefes aldığı ve burnu çok dolu olduğu için mecbur temizlemeye çalışıyorum. 0.5 ml izotonik serum sıkıp aspiratörle çekiyorum 20 sn sonra. Ama sıktığım serum gelmiyor hiç. Sadece sümük geliyor. Onuda peçeteyle alıyorum. Muhtemelen yutuyor. Birşey olur mu kızlar. Napsamsa yutmasa. 20 sn bekliyorum sadece ama genede ı su geri gelmiyor.

Bişey olmaz canım.Vucut yapısı gereği yutmak zorundalar zaten.Genizden akiyo serum fizyolojik.Ayni şey bizde de oluyo.

Eğer çalışmıyorsanı acele etmeyin. İlk etapta hastane tipi kiralamanız da gerekebilir. Durumun ve ihtiyacın ne olacağını bilmek önceden mümkün değil maalesef. Aldığınız pompa elinizde de kalabilir sonra. Ben Lansinoh tekli manuel almıştım. İlk günlerde hiçbir işe yaramadı. Sonra bebek sarılık oldu, güçsüzdü ememedi, ben düzgün tutturamadım, süt artamadı derken hastane tipi kiralamamızı önerdi emzirme hemşiresi. Birkaç hafta onu kullandık, sonra evdeki manuel pompa iş gördü. Çalışacaksanız ve sağım yapacaksanız elektrikli şart diyorlar tabii. Manuel biraz yorucu olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…