Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ay realcim sen beni öldüreceksin Çeşme suyuyla yıkıyoruz tabii ki Senin bir üst versiyonun benim teyzemdi. Kızının önüne ne koyarsa mikrop kapar diye çamaşır suyuyla yıkardı.

Biz duşta kendimizle beraber şorul şorul yıkıyoruz fışşşkiyenin altinda hahaahah, kim dusa girerse o yıkıyor, hic hazir su kullanmadık

1. Ayda en çok işime yarayan şeyler; taşınabilen reflü yatağınız (mutfak, salon her yere götürüyoruz. Hemde çok rahat uyuyor kızım. Titreşimi de var gazı falan olunca sakinleştiriyor), alt açma örtüleri (her bez değişimimizde bezi altından aldığım an çiş yada kaka yapıyor. Bezi açıp bekletiyorum o ara yapmıyor altında alınca bırakıyor cimcimem), göğüs pompası (buda benim hayatımı kurtardı resmen.)
2. Aya girince bakalım en çok ne işimize yarayacak :)

Ben merve best friend’i @Calcifer sordum. 5 Haziran’da banı bitecek dedi.
Müebbet gibiymiş hakikaten
Cam masaya tam yapışıyor ancak diyorlar vakumlular için

Biz çeşme suyunu kaynatıp, içme suyuyla ılıştırıyoruz.
Güle güle kullansın mama sandalyesini
Biz henüz ek gıdaya geçip kullanamadık ama biz de çok memnunuz

Kesinlikleeeeee, kuveti 4-5 kere filan kullanmisizdir, sonra duşta yikamaya bir basladik, ohhh misss
Biz küvet file devam ediyoruz. Bir dahaki ay fileyi kaldırıp içine atayım diyorum
Duşta direkt suyu hüpletmeye çalışıyor şebeke suyu sonuçta İstanbulun sularının temizliği belli

Olamaaaaz bizim yere bastığımız yerleri emmesin diye daha yeni oyun matı aldım ama emekleme döneminde engel olamayacağız sanırım

Matı da ekledim. Eşim gereksiz büyük buldu ama emekleme dönemindekiler yorum yapabilir mi? Bunun bir küçüğü ile mi değiştirsem daha kullanmadık yeni serdim

Eklentiler

• F2F304CA-EFE7-471A-AE14-839525A3D1DD.jpeg
    160,6 KB · Görüntüleme: 78
Bence büyüklüğü iyi, bizimki daha büyük olmasına rağmen kudurukbeyi koltukların altından topluyoruz halısında oynuyor sanarken parke yalar vaziyette buluyorum

Mama sandalyesinin tepsisine yapışmaz mı ya
Yapışıyormuş da tam vakumlayamıyor sanırım. Bilemedim kullanan birileri daha iyi yorumlayabilir. Ben söyleyenlerin yalancısıyım
Emekleyen çocuğun düsturu şu
"Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım;
Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım."

Bunu da aşar gider yani. Çok güzelmiş. Güle güle kullansın

Hahah emeklemelerini severim
Teşekkürler

Biz küvet file devam ediyoruz. Bir dahaki ay fileyi kaldırıp içine atayım diyorum
Duşta direkt suyu hüpletmeye çalışıyor şebeke suyu sonuçta İstanbulun sularının temizliği belli
Evet evet o da onemli detay, bizim burda cesmeden su da icilebiliyor ondan rahatim epey
Hohohoho, bizimki oyun halisini parmak ucunu sac telini filan degdirmek için kullaniyor desem yeri, iyi ki almışız, çok kullanışlı, fonksiyonu ise bulunduğu yeri kaplayarak bebenin ustunde durdugu parke gibi alanlari azaltmış olmasi

İnşallah bizimki biraz daha temas eder alem bu bebeler

Hangi şehir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…