Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
6 ay öncesi havuz, 1 yıl öncesi deniz cocuklara yasak
derileri
klorlü su ve tuzu suyu kaldıracak yapıda değilmiş,
dr antalyaya gideceğiz uzun yolculukta ne yapmalıyım dedi
bol bol emzir ve suya sokma dedi
Gerçektenmi biz de hayaller kuruyorduk. Gerçi şişme havuz aldım eve balkonda şişirip sokacağım alışsın diye. Denizede sokarız demiştik

Gerçektenmi biz de hayaller kuruyorduk. Gerçi şişme havuz aldım eve balkonda şişirip sokacağım alışsın diye. Denizede sokarız demiştik

walla bizimkinin görüşü bu yönde
gecen takip ettiğim başka bi dr da böyle yazmıştı

Bulursan güzel bir şey link atar mısın?
Denizden çıkar çıkmaz götürür yıkarım diyorum pançoya sarıp

Almadım eğer gidersek mayo bez yeterli şuan için dr sormadım gerçi deniz havuz uygun olur mu diye olmazsa da tek ayaklar girer
derileri
Doktorumuz denizi kesinlikle önerdi. Egzaması var zaten çok iyi gelir dedi.
Havuzu asla önermedi. Yüzme eğitimine başlayacaktım 2 aylıkken. Yazın dahi olmaz dedi.
Güneş kremi de 6 aydan önce olmaz dedi. Zaten bizim denk geliyor tam

Kaçtır gidiyorum unutuyorum sormayı özellikle soracam bizimde egzama var bakalım ne dicek

Kaçtır gidiyorum unutuyorum sormayı özellikle soracam bizimde egzama var bakalım ne dicek
Kıyafetlerini çift durulama yapın mutlaka canım. Biodermanın ona özel losyon ve şampuanlarını kullanıyoruz. Ama şampuanda sls varmış mustelaya döneceğim.
Bepanthol sensiderme çok iyi geldi onu deneyebilirsin. İçeriği temiz demişlerdi inşallah öyledir

s_gofret kuzu ben netten bakmadım bu defa.Citys in içinde GAP var ordan beğendim.Swimsuit almayı dusunuorum.Cok beyaz bı bebek benimki.Gunese aşırı hassas.Hemen şıpır şıpır gözler kızarıp yaşario,teni kizario.

Buruno ya da otribebe 5 ml olanlardan kullanıyorum. 2 buruna tek seferde yaklaşık yarısını kullanıyorum. 2 ml kadar.
Eğimli tutup sıkmak iyi oluyor
Bende otribebe kullanıyorum peki youtube videolarindaki gibi bir delikten sıkınca diğerinden akıyor mu, hiç öyle olmadı bende, beceremiyormuyum acaba

Yaa çok heyecanlı günler
Darısı başımıza

Tabaklarını sizinkilerden ayrı tutmak zor oluyor mu peki. Porselen olursa ben görmediğimde bulaşık makinesine atılır illa bir girer gibi geliyor.
Ya biz iki aydan fazladır demir damlasını çay kaşığıyla veriyoruz ve makinede yıkanıyor. Sadece kettle'da su kaynatıp onu döküyoruz üzerine, kullanmadan önce Vicdan azabı yüklendim şu an her yerimden. Ek gıdada her şeyini elde yıkamak mümkün olacak mı
derileri
Havuz daha sakat değil mi ya :/ Hem pis hem klorlu su. İlla ki ağzına, gözüne, burnuna kaçacak

Biz linola kullanıyoruz dr vermişti bi bak istersen atopik ciltler için
Bnde çift durulama yapıyorum banyo suyu da sıcak olmasın ona da dikkat et
Bnm yediklerim yapıyor egzamayı dikkat edince olmuyır domates özellikle çok yapmıştı

Bende otribebe kullanıyorum peki youtube videolarindaki gibi bir delikten sıkınca diğerinden akıyor mu, hiç öyle olmadı bende, beceremiyormuyum acaba
Videoları bilmiyorum ama yok akmıyor. Zaten o anca şırıngayla oluyor. O kadarına hasta değilse gerek yok demişti doktorumuz. Eğer çok dolu oldugunu düşünüyorsan öyle deneyebilirsin. Eczaneden serum suyu + 10 ml şırıngayla yapabilirsiniz. Eczacıya sorun yöntemini anlatır

Havuz kesinlikle yasak dedi bizim doktorumuz. Bence de illa kaçar.

Yani vicdan yapma hepimiz öyle büyüdük:) benim ailem de ne gerek var yıkansın makinede modunda ama buram buram deterjan kokuyor kendim rahatsız olurken istemiyorum. Bir sür kalıntı kalıyordur.
Yemeği pişirilecek tencere mencere onları da ayırmak istiyorum. Henüz tam kafama yatan tam çözüm bulamadım:)
Biberon temizleyicisi ile temizlenmesini düşünüyorum. En azından kendi evimdeyken olabildiğince dikkat edilsin istiyorum

Canım ben zaten biliyorsun zeytin yiyorum bol bol çok kısıtlı şeyler yiyorum alerjisinden dolayı ve dediğin gibi çok fark ediyor.
Banyo suyunu da baya ılık yapıyoruz. Oda sıcaklığı 20-21 olsun demişti doktor ama soğuk geldi bana yapamadım kışın.
Linolaya da bakayım aklımda alternatif olsun ama denizden çok ümitliyim Mümkün olduğunca denize sokmayı düşünüyorum inşallah her açıdan rahatlatır.

İnşallah cnm bnm alerji de azalır sende rahat bebişte rahat olur
Deniz işini Bnde soracam muhakkak aklımda
Bana da dr domates limon portakal muz yeme dedi yazın da. Kavun karpuz çok alerjikmiş aklında olsun

Kzlar günaydın.Yikamak,ayırmak okudum ama tam anlayamadım neyden bahsettiğinizi.Bebegin beslenme aksesuarlarının yıkanmasından bahsediosunuz sanırım.Ben kendimiz için de bulaşık makinesini hiç kullanmiorum herşeyi elimde yikiorum.Kizimin herşeyini de elimde biberon emzik deterjaniyla yıkayıp üzerine kaynar su döküyorum.Banyo suyumuz da içme suyundan.Havuza sokmayı zaten kesinlikle düşünmüyodum.Simdi denizden de vazgeçtim.Biraz daha büyüsün.Kafami şimdi bı de ona takarım ben yoksa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…