Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hic bir şey olmaz, bizimde yok ve henüz düşünmüyorum, kıyafetlerine kendi gardrobumdan ve sifonyerden yer açtım, beşiği de odamızda, minicik bebeği ayrı odada yatiramam zaten

Hic bir şey olmaz, bizimde yok ve henüz düşünmüyorum, kıyafetlerine kendi gardrobumdan ve sifonyerden yer açtım, beşiği de odamızda, minicik bebeği ayrı odada yatiramam zaten
Kesinlikle yani başında yattığı halde saat başı uyanıp kontrol ediyorum

Bana doktorum Solante Pregna önermişti. Doğum sonrası da onu kullanmaya devam ediyorum

Biz de montessori yataklı oda yaptık. Kendine ait 3 kapaklı dolabı, şifonyeri, yıllar sonra oturacağı masası var iBen bebeğimi ennn erken 1 yaşında geçiririm. O da çok ekstra bir şey olması lazım. Düşüncem 2 yaş
Ona rağmen odayı iyi ki yapmışız diyorum. Çok eşyası oluyor bebeğin. Rahat rahat yerleştiriyorum. Yer yok, bu nereye girecek derdim yok.
Isıtma konusunda çözüm bulursanız yapın bence. Aradan çıkar hem.

Avene markasına bakabilirsin içeriği temiz diye biliyorum. Ben memnunum
Cildim kullandığım ürünlerden kızarmaya sivilcelenmeye çok müsait de
Sizde böyle bi sıkıntı olmadı sanırım hiç

Bana doktorum Solante Pregna önermişti. Doğum sonrası da onu kullanmaya devam ediyorum
Solante pregna çok öneriliyor evet ama kalıntı bırakma ve alerji yapması konusunda endişelerim var. Siz başlangıçta yaşadınız mı? Başka bi topikteki arkadaşım kızarıklık yaşadı da
Çok da pahalı riske giremedim

Bunu ilk defa duydum, önceden bilsem ben de tereddüt ederdim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Kıvamı biraz yoğun ama zaten azıcık bile sürünce yetiyor. İyice ysyarsanız kalıntı olmuyor

Teşekkür ederim dikkate alıyorum :)

ilk oğlumda 13 aylıkken odaları ayırdık
3 yaşına kadar da park yatak kullandık
sonra tek kişilik büyük montessori yatağa geçtik, düz çatısız ayrıntısız olanından yaptırdık
şu an 6 yaşında ortaokula kadar yolu var

Ben de solante pregna kullandim. Gebeligimin basinda kibrisa tatile gitmistik hatta o sicakta bile hicbir sekilde yuzumde leke kızarıklık vs olmadi cok guzsl korudu tavsiye ederim

Merhaba tecrübeli anneler bebegim 26 gunluk surekli burun tikanikligi oluyor serum fizyolojikle aciyoruz ama gunde 4 5 kere de yapsak her seferinde akinti sumuk cikiyor normal mi bu klasik pompa aspiratör de kullaniyorum ama etkili olmuyor galiba. Otri bebe aspiratör daha mi etkili acaba ondan mi alsam

Doktorların söylediğine göre normal
Benim bebeğim 11 günlük bende serum fizyolojik kullanıyorum
Günde 4-6 kere kullanabiliyorsun

Doktor aspiratörün burun kanallarında çatlamaya sebebiyet verdiğini bu yüzden kullanılmaması gerektiğini söylüyor
Eğer çok tıkalıysa şırınga ile serum fizyolojik ver diyor

Tesekkur ederim icim rahatladi anormal bir durum mu diye dusunuyordum aspiratöre ise uzuldum onu da kullandim baya bu zamana kadar artik hic kullanmiyim o zaman otri bebe falaj da almiyim

Tesekkur ederim icim rahatladi anormal bir durum mu diye dusunuyordum aspiratöre ise uzuldum onu da kullandim baya bu zamana kadar artik hic kullanmiyim o zaman otri bebe falaj da almiyim
Ben sırf bu sebeple almadım
Hastanedeki ne doktor nede ebeler en başından beri uygun görmedi ve tembihledi

baya inceledim elele nin düşünüyordum buda baya güzelmiş
Benimki elele madre anne yanı. Bende içine yataş twiny yatak aldım. Diğer park yataklarda da aynı sorun var mı bilmiyorum ama sallarken demirlerinden gıcırtı geliyor artık. Garantiye göndermeyi düşünüyorum ama bakalım

Kızlar selamlar yeniden, kabin boy bebek arabası almak istiyorum bir de ekstra puset alacağım. Marka model öneriniz var mıdır? Bir de gümüş kapak alacağım onda marka önemli midir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…