Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Tatlım 4. Atak gelmedi mi sizeee
Mervecim 4. Ay bitti işte bizde. Gündüz yine iyi ama akşam çocuğuma bir haller oluyor. Huzursuz. Sebepsiz ağlıyor. Elleri sürekli ağZında. Ama olumlu gelişmeler de yaşıyoruz. yeni yeni nesneleri tutmayı öğrendi. Dün eldivenlerini kendi çıkarmış.

Döner de artık Hesapla bakalım bu aralar olması lazım

durduk yere baktım ne atağındaymışız diye 4. Ay atağı kalıcı olabiliyormuş
Gecelerimiz böyle devam edemez değil mi? Kucağımda nefes almak istiyor. Ben de bayılıyorum ama uzanarak özgürce uyumaya da ihtiyacım var

Korkma uzun sürüyor ama geçiyor tadını çıkarmaya bak

Korkma uzun sürüyor ama geçiyor tadını çıkarmaya bak
Öyle yapıyorum Sadece bu dönem kalıcı hale gelirse belli bir kilodan sonrasını düşünemiyorum

Bu arada iştahı çok azaldı geceleri çok güzel emiyordu. 1 haftadır ortalama saat başı uyanıp 2-3 kez çekip uykusuna devam ediyor. Resmen anlık susuzluğunu gideriyor ya da güvende olduğunu hissetmek istiyor.
Şimdi neredeyse sütüm 8 saat boşaltılmamış oluyor. Böyle azalmaz mı? Zaten ya bebeğim aktif emmiyor diye ya de gerçekten sütüm azalmış hissediyorum. Zaten talebi az diye sorun olmuyor ama azalmaısn karşı sağmalı mıyım? Hiç de içimden gelmiyor

Azalacak diye şartlama kendini hep var diye motive et
Sağım yapabilirsin sen rahatlarsın üretimde artmış olur
Hem atak hem red olabilir uykuya geçiş zamanlarını değerlendir
Bizimde gündüz dediğin gibi gece emerdi sıkmadan teklifl etmelisin red dönemi beni çok yıprattı aç kaldı düşüncesiyle

Eski kıyafetteki sarı sandık lekesi nasıl çıkar. Önceki sayfalarda biri yazmıştı ilk çocuğun kıyafetlerini bazanın altından çıkardım biraz sarı nasıl çıkar diye. Ama çok eski sayfalarda kimdi acaba nasıl çıktı lekeler

Bn değilim leke çıkarıcı demişti sanki

Benm arkadaşım hediye almıştı normal piyanolu değil onu çok seviyor eskitti diyebilirim. İlk göz ağrısı. Hadi bende bebeler seviyolr sesli ışıklı şeyleri diye piyanolu aldım o kdr sevmiyo
Değişik bu bebeler ya

Sağım yapma motivasyonum sıfır. Biberon almıyor. Gündüz uykuya geçişleri değerlendiriyorum. Gece aşırı azaldı emmesi. İnşallah düzelir. Valla ben de çok yıprandım. Bu kadar uğraşacağımı tahmin etmezdim

Eveeet merve teyzesi yeni diş kaşıyıcımız artık kangurumuz
2 gündür sabahları evde deniyorum pek sevdi hafta sonu arabasız bir yürüyüş yaparız oğlumla artık

Eklentiler

• 20851878-1BD1-4572-8861-BF728F3EC915.jpeg
    127,3 KB · Görüntüleme: 69
  • 46837857-9AA7-4B62-90F7-8C5144CFDA4C.jpeg
    125,4 KB · Görüntüleme: 72
Yap sağımı rahatlasın göğüsün
Bnmde biberon almıyor meme emdiği için ek gıdada yoğurt yapılıyormuş sütü öyle değerlendirirsin
Yine çok şükür canları sağolsun

Yap sağımı rahatlasın göğüsün
Bnmde biberon almıyor meme emdiği için ek gıdada yoğurt yapılıyormuş sütü öyle değerlendirirsin
Yine çok şükür canları sağolsun
Rahat baya dolup taşmıyor. Gece de saat başı kalkıp 2-3 çekip ön sütü aldığı için muhtemelen rahatsız etmiyor. Ya da gerçekten süt üretimi azaldı
Alerjiden dolayı yoğurt yiyebileceğimizi zannetmiyorum uzunca bir süre Mayası için normal yoğurt kullanmam gerekeceği için yapamam herhalde.
Tabii ki canları sağolsun çok şükür
İlk hedefim 40 gündü sonraki 3 aydı. Şimdi 6 ay için inşallah dua ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…