Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
eheheh cok iyimis cevremde olan komsumun ve arkadasımın bebeklerine boyle olmustu hatta komsumun esi ayaklarını surekli sallayıp yemek yemiyor diye oraya tahta baglantısı koymustu😄😄
Doğrusu o diye biliyorum. Bununla ilgili bir video vardı bulursam atarım buraya.
Yani ya ayak destekli ya da ek ayak desteği için tahta bağlantısı gerekiyor. İkeada satılıyor galiba o bağlantı.

Yoo degil.. ben konuya cok takildim. Aslinda nefes almaz ise erken uyari sistemleri var bu cihazlarin
Benim beb o kadarrrr yapışık ki nefes almadığıni farkedemeyeceğim kadar hiç birakmam gerekmedi. Ilk zamanlar zaten hareketler az reflü yatağında ve yan yatıyo. 40dan sonra kafa hareketleniyo iyice. Ben yan yatırsam bile o çevirmek istediği tarafa çevirdi bubaralarda da zaten başında bekledim. Çok kısa süre idi o anlar. Mütemadiyen de kucağımdaydı. Hatta ilk 1 aydan sonra memem ağzında uyuduk. Allah korusun 40 50 günden sonra zaten üzerine bi ortu gelse çırpıncak olurdu alıp atamasa da yine farkedilirdi. Velhasıl bebek öyle uyutayım gideyim uzunca iş yapayım denilen bir şey değil. 😬

Benim beb o kadarrrr yapışık ki nefes almadığıni farkedemeyeceğim kadar hiç birakmam gerekmedi. Ilk zamanlar zaten hareketler az reflü yatağında ve yan yatıyo. 40dan sonra kafa hareketleniyo iyice. Ben yan yatırsam bile o çevirmek istediği tarafa çevirdi bubaralarda da zaten başında bekledim. Çok kısa süre idi o anlar. Mütemadiyen de kucağımdaydı. Hatta ilk 1 aydan sonra memem ağzında uyuduk. Allah korusun 40 50 günden sonra zaten üzerine bi ortu gelse çırpıncak olurdu alıp atamasa da yine farkedilirdi. Velhasıl bebek öyle uyutayım gideyim uzunca iş yapayım denilen bir şey değil. 😬
Bu gözler beslemek için zorla uyandırılan bebek gördü😂😂 Şok oldum şok. Benimkinden 1 gün önce doğmuş. Bebeği zorla uyandırıyor besliyor geri uyuyor😂😂 3 saat kocaaa 3 saat 😂
Benimki de bana emzirirken direktifler veriyor. Auu böyle sevmedim ayağa kalk😂 Kalkıyorum iki fırt çekiyor bana bakıyor Auuu şarkı söyle😂😂 Sonlara doğru uykusu geliyor ıh ıh ıh sallayarak yürü😂😂
Ben seviyorum bu aramızdaki iletişimi ama ben onlara şok oldum onlar da bize😂😂

Velhasıl, nadir de olsa uzun uzun iş yapma fırsatı olanlar varmış:)

Bu gözler beslemek için zorla uyandırılan bebek gördü😂😂 Şok oldum şok. Benimkinden 1 gün önce doğmuş. Bebeği zorla uyandırıyor besliyor geri uyuyor😂😂 3 saat kocaaa 3 saat 😂
Benimki de bana emzirirken direktifler veriyor. Auu böyle sevmedim ayağa kalk😂 Kalkıyorum iki fırt çekiyor bana bakıyor Auuu şarkı söyle😂😂 Sonlara doğru uykusu geliyor ıh ıh ıh sallayarak yürü😂😂

Cık cık onu söylemee 🤣🤣

Ya olabilir ama genelde azmanlar beaa bence.

Ve o bebeğe huysuz diyorlar. Ayy hiç durmuyor çok yoruluyorum diyorlar :KK70:
Bizim arkadaş ile oğlumun arası 50 gün. Şimdi anne kıyaslıyor işte şöyle hareketli böyle durmuyor vs. Dedim benim çocuktan hareketli olamaz. iddia ediyor aynı diye. Neyse bir gün orya gittik. Çocuğun babası dedi ki sizin çocuğun bir saatlik hareketini bizimki 1 günde yapıyor :KK70:

Bizim arkadaş ile oğlumun arası 50 gün. Şimdi anne kıyaslıyor işte şöyle hareketli böyle durmuyor vs. Dedim benim çocuktan hareketli olamaz. iddia ediyor aynı diye. Neyse bir gün orya gittik. Çocuğun babası dedi ki sizin çocuğun bir saatlik hareketini bizimki 1 günde yapıyor :KK70:
Geçen iftara gittik arkadaşa 2 2.5 saat durduk değişik yer diye eylul bayaa durdu kucağımda oyuncakla filan nasıl şaşkınıkım neyse son 10 dk ayakta gezdirdim çocuk diyo e merve yorar bu :KK70: Dedim siz kondisyon calismadan cocuk yspmsyin 🤣

Off akşama kavga var😂😂 yandı baba😂😂
Maşallah😂
Kim ne derse desin algıları açık hareketli bebeği durağan bebeğe tercih ederim. İleride böyle demem muhtemelen ama😂 Benim çok hoşuma gidiyor

Off akşama kavga var😂😂 yandı baba😂😂
Maşallah😂
Kim ne derse desin algıları açık hareketli bebeği durağan bebeğe tercih ederim. İleride böyle demem muhtemelen ama😂 Benim çok hoşuma gidiyor
Şu an 4.5 yaşında. Kreşten her gün haber alsak da memnunum :KK70:

Mama sandalyesi konusunda şöyle ki
İlk oğlum da karşı komşu kendi sandalyesini hiç kullanmamıştı bana verdi
3 kademeli geriye yatıyor
Tepsisi çıkıyor , tepsinin üzerinde ince bi tepsi tabakası var yemekten sonra sadece onu çıkarıp yıkıyorsun, oğlum çok rahat 3 yaşına kadar kullandı
Nasipse bu oğluma da onu kullanacağım
Ama üzerinde marka yazmıyor ona benzeyen bi model ekledim

Eklentiler

• A89C81B5-5AC1-4B68-9934-7BE9E1370242.png
    A89C81B5-5AC1-4B68-9934-7BE9E1370242.png
    283 KB · Görüntüleme: 63
Bana baby plus mama sandalyesi hediye geldi,gelmese de ikea alacaktım ona fazla para harcamayı düşünmedim hiç.Ama durmuyor ya 🙄 Öne devriliyor 😬 Biraz öyle durup mızmızlanmaya başlıyor. Tadımı hala ana kucağında yapıyoruz. Hiç mama sandalyesine oturmayacak diye endişeliyim 😬

Bana baby plus mama sandalyesi hediye geldi,gelmese de ikea alacaktım ona fazla para harcamayı düşünmedim hiç.Ama durmuyor ya 🙄 Öne devriliyor 😬 Biraz öyle durup mızmızlanmaya başlıyor. Tadımı hala ana kucağında yapıyoruz. Hiç mama sandalyesine oturmayacak diye endişeliyim 😬
Ne zaman başladın oturrmaya sen?

Geçen iftara gittik arkadaşa 2 2.5 saat durduk değişik yer diye eylul bayaa durdu kucağımda oyuncakla filan nasıl şaşkınıkım neyse son 10 dk ayakta gezdirdim çocuk diyo e merve yorar bu :KK70: Dedim siz kondisyon calismadan cocuk yspmsyin 🤣
Bi de misafirlikte, başkalarının yanında şov yapmaları yok mu😂 evde 2,5 saat istesen durmaz😂😂

Ya biz şunu aldık. Gelirse bu akşam canlı fotoğraf atarım da ana kucağı gibi kullanıyormuş herkes. Yorumları çok iyi ama burada durmuyorları okuyunca moralim bozuluyor😂😂

Eklentiler

• 76C9E848-86C9-4001-8883-800537C0A15C.png
    76C9E848-86C9-4001-8883-800537C0A15C.png
    141,2 KB · Görüntüleme: 64
  • 8EAFC607-E29B-41C3-927F-A56447CDDBFE.png
    8EAFC607-E29B-41C3-927F-A56447CDDBFE.png
    140,8 KB · Görüntüleme: 65
Ortu gelmesi falan degil aslinda konum. Zaten uyku tulumu ile o isi cozerim. Su anda Juno’da yatiyor , juno donmesine de pek izin vermiyor :) tek derdim benin disimda bakici ile kalacak olmasi. Ve bir kac amerikali influencerda bu giyilebilir nefes takip cihazini gormem ile basladi (bu arada fda onayli olan urun yok sayilir). O yuzden gercekten kullanan kisilerin yorumlarini merak ediyorum. yoksa inanin ihtiyaci ben de cok sorguluyorum.

X