Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Baby olus güzeldi senin niye kötü dediler
Mama sandalyesinden ne beklediğine bağlı bir de. Mesela otutturayım orada kalsın dersen pahalı bir şey alabilirsin ama sadece yemek için ise bence hiç gerek yok. Ha bu arada seninki hayatta mama sandalyesinde oturacak bir bebe değil.

Mama sandalyesinden ne beklediğine bağlı bir de. Mesela otutturayım orada kalsın dersen pahalı bir şey alabilirsin ama sadece yemek için ise bence hiç gerek yok. Ha bu arada seninki hayatta mama sandalyesinde oturacak bir bebe değil.
Demek siz ikea diyonuz Bnde ikea diyorum ama dışarda bi kaç oturtup öyle almayı düşünüyorum oturmazsa almıcam🤣🙈 yere atıp yediririm 😂😂😂

Bak ben ikeayi cok sevmeme ragmen alamamistim; cunku hayvanat cok evde biri carpar devirir ya da ustune atlar devirir diye ama mervenin oyle bir dersi yok, ikea en mantiklisi

Demek siz ikea diyonuz Bnde ikea diyorum ama dışarda bi kaç oturtup öyle almayı düşünüyorum oturmazsa almıcam🤣🙈 yere atıp yediririm 😂😂😂
Ay başta hiç biri oturmak istemiyor ki :KK70: ona bakıp alayım dersen yerde yemeye devamke :KK70: Bence mama sandalyesini birinden de alabilirsin. Benim için sadece yemek için ihtiyaçtı. Çünkü BLW yöntemiyle ilerledim. 2,5 yaşından sonra da masaya oturmaya başladı.

Bak ben ikeayi cok sevmeme ragmen alamamistim; cunku hayvanat cok evde biri carpar devirir ya da ustune atlar devirir diye ama mervenin oyle bir dersi yok, ikea en mantiklisi
Merve'nin bebesi bir de mama sandalyesinde durmaz yani eminim. Yemeği yedir kaldır. Bunun için de yüksek meblağlar vermesine gerek yok. Bebesi kendi kendini sallıyor ya o bebe mama sandalyesinde durur mu hiç :KK70:

Ay başta hiç biri oturmak istemiyor ki :KK70: ona bakıp alayım dersen yerde yemeye devamke :KK70: Bence mama sandalyesini birinden de alabilirsin. Benim için sadece yemek için ihtiyaçtı. Çünkü BLW yöntemiyle ilerledim. 2,5 yaşından sonra da masaya oturmaya başladı.
Biri yok ki 🤣 blw sanmıyorum zor bnm için tabi zaman me gösterir bilmem
Oğlan hiç oturmazdı dışarda büyüyünce bn bunlara oturmak istiyorum derdi sığmazdı :KK70:kızda abiye çektiyse hiç o toplara girmim diyom 🤣🤣

Biri yok ki 🤣 blw sanmıyorum zor bnm için tabi zaman me gösterir bilmem
Oğlan hiç oturmazdı dışarda büyüyünce bn bunlara oturmak istiyorum derdi sığmazdı :KK70:kızda abiye çektiyse hiç o toplara girmim diyom 🤣🤣
Benim etrafta çok vardı :KK70: Şimdi bebek arabasını, puseti, mama sandalyesini, beşiği ablama verdim.

BLW yapabilirsen tahammül edebilirsen o kadar iyi oluyor ki. 2 yaşındaki bebem yemeğini kendi yiyordu. Çorbalarını kendi içiyordu. biberon alıştırma bardağı kullanmadığım için bardaktan içiyordu içeceklerini.
Ay pipet kullanmadım hiç buna. Bebe üç yaşında pipet kullanamıyordu çok komikti :KK70:

Son düzenleme:
mama sandalyelerini alırken bebegin ayaklarının havada olmaması gerekiyomus yemege olan dikkati bozulmasın diye
ayakları havadaydı hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ne zaman ayakları o yere değdi kendini havaya kaldırmaya başladı. :KK70:

ayakları havadaydı hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ne zaman ayakları o yere değdi kendini havaya kaldırmaya başladı. :KK70:
eheheh cok iyimis cevremde olan komsumun ve arkadasımın bebeklerine boyle olmustu hatta komsumun esi ayaklarını surekli sallayıp yemek yemiyor diye oraya tahta baglantısı koymustu😄😄

Benim etrafta çok vardı :KK70: Şimdi bebek arabasını, puseti, mama sandalyesini, beşiği ablama verdim.

BLW yapabilirsen tahammül edebilirsen o kadar iyi oluyor ki. 2 yaşındaki bebem yemeğini kendi yiyordu. Çorbalarını kendi içiyordu. biberon alıştırma bardağı kullanmadığım için bardaktan içiyordu içeceklerini.
Ay pipet kullanmadım hiç buna. Bebe üç yaşında pipet kullanamıyordu çok komikti D:
Bakcez kararsız hissediyore🤣🤣
Olması pusette yediririm 🤣🤣

Bebeğin herhangi bir problemi yoksa ve takip edilmesi gerekmiyorsa çok takıntılı bir durum değil mi sizce? Bu kadar korumacı olmak da iyi değil. Bağımlı değil bağlı bireyler olmamız lazım
Neden bagimli olayim? Gelecek ay bakicisi ile kalmaya baslayacak ve cok seyahat ettigim bir isim var… tedbirli olmak adina arastiriyorum zira artik memede degil mama / sut ile beslenecek

20220422_091211.jpg

Günaydın hakkımda nebçim konusmayın diyo C Calcifer WOMAN WOMAN

X