Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ağlama krizlerimizi yeni atlattık zaten de bilemiyorum gerçekten. Karın ağrısı günlük çekiuoruz zaten:KK43:

Menenjit yaptıracağım inşallah da neyse istihareye yatsın anneannem😂😂😂
Yatsın bakalım 😂
Bizim alerjimiz olmadığı için parol kesti ağrılarımızı
Hayırlısı olsun hakkında paşanın 😍

Omaygat 🤣 ya goon ya premium care alacaz belli oldu 😅

Ya bu arada canım bilinçli analar. Bir sorum var. Bu alerji gelişen bebeler konusunda çok üzülüyorum.
Bunun için gebelik dönemimde yapılabilecek bir şey var mıdır?
Bi yerde gebelikte yenmeyen besinler emzirme döneminde alerji yapar gibi bi şey okudum ama. Yumurta ve sütü de 9 ay boyunca tüketmemek imkansız bence. Bu konuda bilgisi olan var mıdır ?
Ben hamilelikte hergun iki yumurta iki bardak sut ve kocaman kocaman peynirler yedim🥶 cok sukur bebegim alerjik degil. Ben biraz bunu hamilelikte tuketilen gidalarin kalitesine de bagliyorum sanirim. Paketli gida hic tuketmedim, vucudum detoxa girmis gibi temizlendi resmen. Yumurtayi sutu babamin bahceden organik olarak tukettim. Islenmis hicbi gida yemedim.

Kuzenimin bebegi de asiri alerjikti, yanaklarindaki kabarmalar artik acik yara olmustu ona universitedeki prof vucudunda cok toksik madde birikmis bu tetiklemis olabilir demis. O da cok paketli gida tuketiyordu mesela. Ben inandim bu teze😂
Ama yazık yaa sonucta marka güvenilirliği var o kadar bu yapılır mı ya ki aktif bile goonun mesela iki katı oluyo fiyat nerdeyse
Bence de kesinlikle katiliyorum😡
Goon denicem ben de stoklarim bitsin hele😂
Kalinligini fotilesene bi onun

Insallah güvenebilrsin enerjin tutar. Biz devlette bulduk bi tane cok tatlı. Ama iste Allah korusun gerekse randevu bulunmuyo o zor yani. Keske özele olsa.🤣
Yenidoğan sigortası yaptırcam hemen eşim mümkün değil sabredemez 🤣
el kadar bebe ağlayacak elbet ama eskaza kusur görse hemşirede doktorda eyvahlar olsun 🤣
Ah alerji olayı bizi nasıl yıprattı. Allah kimseye yaşatmasın.
Gebelikte yapacak bir şey olduğunu zannetmiyorum. Ki hamilelikte yumurta yemek gerek. Ben de bir ara tiksinip aylarca yiyemedim ama alerjimiz var:KK43:
Sadece doğduğunda özellikle ilk 1 ay süt tüketme derim. Yoğurt da laktozsuz sütten yapılmış olsun.
Burada geçmiş sayfalarda diyet atmışlardı. Doğum sonrası onlara dikkat edebilirsin.
Allahım kuzuya şifalar versin inşallah.
Favoriledim mesajı notlarımı alıcam bakayım diyet konularına da bi 🙏🏻🙏🏻
Açılmamış 1 numara aktif bebeyi dolaba koycam az kaldı 🤣🤣

Ben hamilelikte hergun iki yumurta iki bardak sut ve kocaman kocaman peynirler yedim🥶 cok sukur bebegim alerjik degil. Ben biraz bunu hamilelikte tuketilen gidalarin kalitesine de bagliyorum sanirim. Paketli gida hic tuketmedim, vucudum detoxa girmis gibi temizlendi resmen. Yumurtayi sutu babamin bahceden organik olarak tukettim. Islenmis hicbi gida yemedim.

Kuzenimin bebegi de asiri alerjikti, yanaklarindaki kabarmalar artik acik yara olmustu ona universitedeki prof vucudunda cok toksik madde birikmis bu tetiklemis olabilir demis. O da cok paketli gida tuketiyordu mesela. Ben inandim bu teze😂

Bence de kesinlikle katiliyorum😡
Goon denicem ben de stoklarim bitsin hele😂
Kalinligini fotilesene bi onun
Aşşııırı mantıklı bi yaklaşım bence de yA çok mantıklı 🤩 teşekkür ederim 💛

Hiiiç alakası yok😂
Neden mi? En ufak abur cubur tüketmedim. Çay kahve bile tüketmedim yahu😂 Hatta tavuklar organik değil diye tavuk eti tüketmedim. Makarnayı bile nadir yedim annemin eriştesini tükettim. Babamın süt ürünleri üretiminden sıfır katkılı tereyağı, kaşar ve peynir çeşitlerini tükettim. Annemle geçirdim hamileliğimi ve kemik suları bilmem neler, yetiştirildiğinden emin olduğumuz hayvanların taze etleri falan çok iyi beslendim yani😂😂

Ay bizimkine 2. Ay aşısında calpolu verdik. Öğür öğür bir hal oldu. İkinci verişte ağzına Dokundurunca bile ağzını kilitledi hiç sevmedi😂 huylu ya benim çocuk😂
Aslımda en sevilen ilaç
İnşallah hiç hasta olmasın macrol antibiyotik var şurup tadı iğrenç ötesi onu tadını alsa ağzını şapırdata şapırdata açar 🤣🤣

Hiiiç alakası yok😂
Neden mi? En ufak abur cubur tüketmedim. Çay kahve bile tüketmedim yahu😂 Hatta tavuklar organik değil diye tavuk eti tüketmedim. Makarnayı bile nadir yedim annemin eriştesini tükettim. Babamın süt ürünleri üretiminden sıfır katkılı tereyağı, kaşar ve peynir çeşitlerini tükettim. Annemle geçirdim hamileliğimi ve kemik suları bilmem neler, yetiştirildiğinden emin olduğumuz hayvanların taze etleri falan çok iyi beslendim yani😂😂
Ay Ne güzel beslenmişsiniz peki emzirme döneminde de bu tipte beslenmeye dikkat edebiliyor musunuz ? 😅

Ay Ne güzel beslenmişsiniz peki emzirme döneminde de bu tipte beslenmeye dikkat edebiliyor musunuz ? 😅
Yani hala çay kahve içmiyorum. Hazır meyve suyu kola falan asla zaten😂
Baharatlı çok severim ama doğduğundan beri çok dikkat ediyorum. Abur cubur hiç tületmedim. Et de %90 kuzu eti tüketiyorum.
Benim sorunum buradan da yazmıştım, annem süt olsun diye sütlaç yapıp duruyordu. Ben de deli gibi acıkıyorum. Doğumdan sonra bir kaç gün 3 kase falan yiyorum😂 Bebeğim ağlama krizlerinde. 5. Gün deli gibi ıkınıp koca adam gibi ard arda gazlar çıkarıyor falan. Sonra buraya yazdım. Merve falan sen ne yapıyorsun normal insana bile çok dedi😂 hemen bıraktım ama geç oldu tabii.
Sonra yine tereyağlı yemekler peynirler yiyorum mis gibi 😂 Hamilelikte az tükettiğim yumurtanın acısını çıkarıyorum falan.
Bebeğimin alerjisini iyice azdırmışım yani.

Bir de derlerya sakınan göze çöp batar. Tam olarak o olmuş😂 Ama çok şükür öğrendik katı diyetle baya sakinleşti baya değişti her şey

Yani hala çay kahve içmiyorum. Hazır meyve suyu kola falan asla zaten😂
Baharatlı çok severim ama doğduğundan beri çok dikkat ediyorum. Abur cubur hiç tületmedim. Et de %90 kuzu eti tüketiyorum.
Benim sorunum buradan da yazmıştım, annem süt olsun diye sütlaç yapıp duruyordu. Ben de deli gibi acıkıyorum. Doğumdan sonra bir kaç gün 3 kase falan yiyorum😂 Bebeğim ağlama krizlerinde. 5. Gün deli gibi ıkınıp koca adam gibi ard arda gazlar çıkarıyor falan. Sonra buraya yazdım. Merve falan sen ne yapıyorsun normal insana bile çok dedi😂 hemen bıraktım ama geç oldu tabii.
Sonra yine tereyağlı yemekler peynirler yiyorum mis gibi 😂 Hamilelikte az tükettiğim yumurtanın acısını çıkarıyorum falan.
Bebeğimin alerjisini iyice azdırmışım yani.

Bir de derlerya sakınan göze çöp batar. Tam olarak o olmuş😂 Ama çok şükür öğrendik katı diyetle baya sakinleşti baya değişti her şey
O zaman çok abartmamak da lazım diyebilir miyiz iki dönemde de dengeli kontrollü sağlıklı beslenmeye çalışayım en iyisi 🥲 3 kase sütlaç overdose olmuş biraz 😅
Dün cips yediğimi unutmaya çalışıyorum 🤣

O zaman çok abartmamak da lazım diyebilir miyiz iki dönemde de dengeli kontrollü sağlıklı beslenmeye çalışayım en iyisi 🥲 3 kase sütlaç overdose olmuş biraz 😅
Dün cips yediğimi unutmaya çalışıyorum 🤣
Evet abartmamak lazım😂😂 Sütlaca da tövbe ettim😂

Sık olmadıkça cips de canın çok istediğinde yenebilir. Neyse ki benim canım da çekmiyordu😂😂

Hiiiç alakası yok😂
Ben oyle inanmak istedim ya baska turlu o sekilde beslenemezdim 9 ay😂

20220412_124113.jpg
20220412_124136.jpg

20220412_124224.jpg

20220412_124235.jpg

J jijikalp nasıl ceksem bilemedim goon kaba çıktı prime presli olunca.

X