Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Gooncu mervenin kalbini kirdin kız sizdırmıyoooo aaa 🤣 gündüz kullancakmiş da mış sen elindeki primaları açıp dokularına baktın mı? Goon minik bi paket al 1 bakalım. Dokuları üçünün de karsılastırırsın.🤔
Tamam söz yapcam o dediğini 🤣 henüz hiç paket açmadım bi de goon alayım bakıcam hemen 😅

Hiçbir şeye değilde şu pijama ve geceliğe vereceğim paraya nedense çok üzülüyorum bee
Sanırım içime sinen bir şey bulamadığım için olabilir
Normal doğum istiyorum ama olurda sezeryana dönerse sonra koridorda yürütüyorlarmış.
Bu yüzden kapalı bir şey arıyorum
Ararken de deliriyorum :KK53:
Yaza doğru ayaklar şişerse spor ayakkabıya para vermemek için terliğe geçiş yaparım ben
O yüzden mecbur bir tane terlik alırım diye düşünüyorum
Hastane için ekstra bir terlik almayı düşünmüyorum.
Ben bir gecelik, bir de pijama aldım. Sezeryan oldum. Kızımla fotograf çektirirken geceliğimi giydim. Lohusa terliği de almıştım. Pijama daha rahat. 1paket depend kullandım. İlk günler çok kanamam oldu. Hatta ilk tuvalete gittiğimde dengemi sağlayamadım. Ayağıma kadar kan boşaldı 🙁 Eşim kapıda bekliyordu ama tabii insan istemiyor öyle görmesini.
Kesinlikle. Şimdi mesela primanin külot bezi takılı hani birinden aniden regl olunca ödünç ped alırsın o da dandiktir haşır huşur ya çocuktan öyle ses geliyo 🤣🤣
mervecim nerden buluyorsun böyle esprileri. Bir sen, bir calci, bir de Jes’in mesajlarına çok gülüyorum 🙂

Eklentiler

• DA6DEBBE-EDB5-415E-A1A8-09FE883F541C.jpeg
    DA6DEBBE-EDB5-415E-A1A8-09FE883F541C.jpeg
    139,7 KB · Görüntüleme: 75
1 beden aktif bebek 144 adet
3 beden premium care 144 adet var.
Beze dair tüm stoğum bu şuan.
Primaları gece kullanıp gündüz goon kullanma fikri bile geçti aklımdan 😅
Ufak paket alırım diye düşündüm bebe ufak olmazsa sanırım 1 bedenler yeter diye tahmin ediyorum okuduklarımdan
Gece için aktif bebek uygun değil bence. Premium care gibi koruyucu değil. Gece sızmalar uyuyan bebeğin üzerini değiştirmeler falan tam bir felaket. O an ne kadar fark varsa vereyim de şu olayı yaşamayayım diyorsun

Gece için aktif bebek uygun değil bence. Premium care gibi koruyucu değil. Gece sızmalar uyuyan bebeğin üzerini değiştirmeler falan tam bir felaket. O an ne kadar fark varsa vereyim de şu olayı yaşamayayım diyorsun
Aktifle bebe uyuyo su an sızmasın amin 🤲🏻

Tam olarak böyle bi tavrım olur benim de yaa. Sinir harbi yaşarım muhtemelen eşim de alır komple paketi çöpe atar 🤣
üçünü de deneyip bi bardak suyla sızdırma testi yapma fikri çık aklımdan 🤣

Aktifle bebe uyuyo su an sızmasın amin 🤲🏻
Aha sonuçları alırız sabah 😅

Tam olarak böyle bi tavrım olur benim de yaa. Sinir harbi yaşarım muhtemelen eşim de alır komple paketi çöpe atar 🤣
üçünü de deneyip bi bardak suyla sızdırma testi yapma fikri çık aklımdan 🤣

Aha sonuçları alırız sabah 😅
Yarın sabah dolapta bi bakmissiniz acilmis prima kulot bez 🤣

Valla her yerimi cimdiklerim yeter ki az dursun artık . Anamdan emdigim süt burnumdan geldi gayri 😄😄 seninki duruyor muydu arabada ya da kanguruda falan
Arabasında Duruyor çok şükür ( Bnde çimdikliyim) 🤣 bnmki dışarıyı seviyor abiye çekmiş
Bn evde de kullanıyorum ayaklarını silip mutfakta yanımda bazen onda uyyypr reflüsü var yüksek ya pusette kafası rahat ediyor

Arabasında Duruyor çok şükür ( Bnde çimdikliyim) 🤣 bnmki dışarıyı seviyor abiye çekmiş
Bn evde de kullanıyorum ayaklarını silip mutfakta yanımda bazen onda uyyypr reflüsü var yüksek ya pusette kafası rahat ediyor
Ben bu dediğini görmüştüm. Evin içinde gezdirin demiştin. Ben de öyle yaptım biraz. Dün de dışarda denedik . İnşaallah böyle devam ederlerrrrr 🥰🥰🥰🥰

Kızlar Rota aşısını yaptırdınız mı? Yumurta alerjimiz var yaptırıp yaptırmamakta aşırı kararsızım. Yaptıran varsa zorladı mı?

Kızlar Rota aşısını yaptırdınız mı? Yumurta alerjimiz var yaptırıp yaptırmamakta aşırı kararsızım. Yaptıran varsa zorladı mı?
Bizim alerji yok yaptırdım 2. Doz bayramdan sonra
Dr ne diyor
Alerjik bebelerde dr onayı daha iyi olur

Bizim alerji yok yaptırdım 2. Doz bayramdan sonra
Dr ne diyor
Alerjik bebelerde dr onayı daha iyi olur
Hem yumurta hem inek sütü alerjisi var.
Bazı doktorlar kesinlikle yaptırılmamalı diyor. Daha da azdırıyormuş. Bazıları virüs yan etkileri daha kötü yaptırılmalı diyor.
Kendi doktoru 10 gün kanlı kaka huzursuzluk ateş yaşarız ama kontrollü olur. Diğer türlü virüste daha kötü ağır geçebilir diyor. Siz karar verin dedi.
Bebeğim de bağırsaklardan aşırı huzursuzluk yaşıyor zaten. 10 gün uzun bir süre:KK43: O kadar diyet yapıyorum aşı ile başa dönersek çok üzülürüm.

sizde yan etki oldu mu? Bağırsaklara etki falanv

Hem yumurta hem inek sütü alerjisi var.
Bazı doktorlar kesinlikle yaptırılmamalı diyor. Daha da azdırıyormuş. Bazıları virüs yan etkileri daha kötü yaptırılmalı diyor.
Kendi doktoru 10 gün kanlı kaka huzursuzluk ateş yaşarız ama kontrollü olur. Diğer türlü virüste daha kötü ağır geçebilir diyor. Siz karar verin dedi.
Bebeğim de bağırsaklardan aşırı huzursuzluk yaşıyor zaten. 10 gün uzun bir süre:KK43: O kadar diyet yapıyorum aşı ile başa dönersek çok üzülürüm.

sizde yan etki oldu mu? Bağırsaklara etki falanv
Evet ishal oldu 😔 1 hafta sürdü nerdeyse ama biz rotayla birlikte nimenix ve bexsero aşılarını da olduk onların huzursuzluğu da vardı
Ya rota virüsüne yakalanırsa Allah korusun çok zor geçiyor ve bütün eve bulaşma riski var

Ben indirmdeydi 3 paket 50’lik bitirdim Baby turco no 3 Koku yapıyor 🙁 Ama beden olarak benim kıza tam uydu. Sızdırma yapmadı. Sleepy rezalet. Kakası göbeğine kadar çıkmış yavrumun. Primanın pamuksu dokusu güzel ama fiyatları uçuk. Stogum bitince bende Merve’nin tavsiyesi üzerine goon denemeyi düşünüyorum.

Memnun kaldıklarımızda risk almaya hiç gerek yok Mervecim. Bebeklerin vücut yapıları farklı oluyor. Her bez, herkese iyi gelmiyor.
Sen sleepy de hangisini kullandın peki ? bio natural mi natural mi

Evet ishal oldu 😔 1 hafta sürdü nerdeyse ama biz rotayla birlikte nimenix ve bexsero aşılarını da olduk onların huzursuzluğu da vardı
Ya rota virüsüne yakalanırsa Allah korusun çok zor geçiyor ve bütün eve bulaşma riski var
Ya 1 hafta uzun bir süre:KK43: İshal dediğin sadece sulu kaka mı oldu? Ve ortalama kaç defa oluyordu gün içerisinde?
Allah korusun:KK43: İşte hangisi daha zor geçer kestiremiyorum:KK43:

o diğer aşılar ne? Menenjit için olan mı

Ya 1 hafta uzun bir süre:KK43: İshal dediğin sadece sulu kaka mı oldu? Ve ortalama kaç defa oluyordu gün içerisinde?
Allah korusun:KK43: İşte hangisi daha zor geçer kestiremiyorum:KK43:

o diğer aşılar ne? Menenjit için olan mı
Sulu ama çok su gibi değildi
Daha çok karın ağrısı da yaptı ağlıyordu
İşte kararı sen verip herşeyi göze alıcan :cry: bn abiye de yaptırmıştım zamanında çok şükür kapmadık virüsü kapsa bile aşısızlara oranla hafif atlatıyorlar

Evet menenjit

X