Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Buna engel olamam ya ben de hiç kullanmasam da valizleri doldurur götürür geri getiririm

Manüel sallanan beşik almıştım mesela
Onda da durmadı.

E bebekten otomatik sallanan beşik ile hayatın kurtuldu resmen.

Çocuk cocuk degildi kı
Canavardı valla

Ana kucağı
Beşik
Bunları boşuna almış oldum

Her cocuk farklıdır işte

Yazılanları okuyamadim ama benim söyleyeceklerim

Anne yanı yatağı (ebebekin kendi markası var baby plus en çok onu beğenmiştim)

Sling (halka değil baglamali)

Kanguru (mamaroo tavsiye ederim)

Müslin bez kundak olabilecek büyüklükte

Gaz önleyici biberon (ben medela kullanmıştım)

İyi bir göğüs pompası (bunu hastane tipi kiralayabilirsin zaten çok uzun aylarca sagmaya gerek olmuyor eğer calismayacaksan. Calisacaksan kendi pompani edinebilirsin.)

tulumları taaa ayagina kadar acilanlardan almalısın en başta giydirip çıkarmak zor oluyor

0 ay pek kiyafet alma. Hastanede foto cekmelik 1 kiyafet yeter.

1-3 ay yenidogana olur. 3-6 ay az kiyafet al sonra yine tecrübe ile alırsın.

0 no bez hiç alma 1 no bez 2 paket 150li falan yeter. İlk ay birden büyüyorlar elinde çok bez kalmasın.

Eldiven pek alma seni ellesin tentene temas bolca yaparsınız

Kendine doğum çıkışı için depend bez almanı öneririm en iyisi depend. 2 paket yeter sonra normal pede geçersin.

Kendine 5-6 tane emzirme sutyeni al. Balensiz hatta dolgusuz.

Göğüs kapağı (aventinki çok iyi)

Göğüs ucu kremi (lansinoh iyidir)

Alt açma bezi

Bolca pamuk (ebebekte ped şeklinde çoklu satilanlar var onlardan 30 paket falan almıştım)

Temiz içerikli ıslak mendil

Ağız bezi (pamuklu ve beyaz)

Aklıma gelenler bu kadar. Yine de gelirse yazarım
Rabbim sağlıkla kavuştursun

Kesinlikle alma dediğim de sakın çocuk 5-6 aya gelmeden bebek arabası besik vs alma
Tecrübe edindikce en doğru tercihi yapacaksın bunları dogmadan almayı pek doğru bulmuyorum

Bebek Arabası yaslari geldi Yeni kullandım. Hiç acele etme ama durumun varsa al zam geliyor bizim arabaya 400 lira gelmiş evde yattı ama 400 lira kardayiz şuan için acil değil pandemi var kışın doğacak yaza kalabilir yerim var imkanda var dersen al yoksa hiç acele etme. Pompa ben manuel aldım ikiz bebe ile manuel benim neyime. Ama izne çıktığım için ilk üç ay sadecegerekti. özellikle ilk bir hafta. elektrikliye o kadar para versem acırdim. Yine olsa yine manuel alırdım. Benim ikiz diye senin tek inşallah ona gerek bile olmaz.

Biran önce gelsin bittim çünkü yok canım 5 ay emzirdim sonra ek gıda artı mama iki haftadır mama yemiyorlar. Sabah uyanınca gece yatınca birde gece. Gün içinde ek gıda gidiyor.

Maşallah. Iyi gidiyor. Benim de sadece gün içinde uyku öncesi ve gece emziriyorum onun dışında ek gıda ile devam ediyoruz.
Çok. Şükür bu günlere..

Çocuk gece gündüz durmuyordu
Kolıkte degıldı

Ben de titreşimli otomatik sallanan beşikte buldum çareyi. O ise yaradı sadece

Benimki de 1 gün bile durmadı. Yazık oldu
Benim cok isime yariyor her odaya cok rahat tasinmasi icinde rahatca bebegin uyuyabilmesi ilgisini cekmeye baslayinca oyuncaklariyla oynamasi kisacasi bazen hayat kurtarici oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…