Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Arkadaşlar bebek yastığı reflü yeterli mi? Benim kardeşim ince yastıklar yollamış. Ama bunlar bana güven vermedi. Yüzünü yana yatırıp uyutacağız diye biliyorum.
Ben beşiğinin içinde soldaki reflü yastığını kullanıyorum. Üzerinde çok rahat uyuyor. Hep de yan yatırıyorum. Benim reflü yastığında ekstra ayak tutucu kısmı da var. Aşağıya kaymasın diye yazıyordu açıklamada. İşe de yarıyor şimdilik. İleride boyu uzadığında çıkartırım, zaten cırt cırtlı.

Kizlar ben simdi hastanedeyim 36+2 haftaligiz doktor kilosuna 3700 dedi bu cocuk kac kilo doğacak nasil dogacak 😥
Hay maşallah. Ben 4 gün önce 37+3 haftalıkken 3750 g 52 cm ile oğlumu doğurdum. Buna iri bebek diyorlardı diye sezeryan oldum. Bu arada baştan beri 2-3 hafta önden gidiyordu gelişimi. Doğumu da kendiliğinden geldi. Suyum gelince, 2 cm de açılmam olunca aniden sezaryene alındım. Seninki de erken gelebilir yani, aman dikkatli ol, benimki gibi hazırlıksız yakalanma. 😊 Görsen, şu an ev harabe. Yerleşmesi gereken bir ton eşyası var bebişin 😁

Hay maşallah. Ben 4 gün önce 37+3 haftalıkken 3750 g 52 cm ile oğlumu doğurdum. Buna iri bebek diyorlardı diye sezeryan oldum. Bu arada baştan beri 2-3 hafta önden gidiyordu gelişimi. Doğumu da kendiliğinden geldi. Suyum gelince, 2 cm de açılmam olunca aniden sezaryene alındım. Seninki de erken gelebilir yani, aman dikkatli ol, benimki gibi hazırlıksız yakalanma. 😊 Görsen, şu an ev harabe. Yerleşmesi gereken bir ton eşyası var bebişin 😁
Kuzum hazırlıklarımız tamam şükür bir besigindeki nevresim falan yıkanacak bizimkide en bastan beri 2 hafta önden gidiyor doktor dogum baslayinca bakicaz catin uygunsa normal olabilir yoksa sezeryan dedi nst ye girdim sancim falan çıkmadı haftaya tekrar gel dedi sende saglikla büyüt oglusunu bakalım bizimki ne zaman gelecek 😂

Ay bemde ultrason yanlis ölçmüş olsun diye dua ediyorum 1 ay ince 2250 gramdi bir ayda 1 bucuk kilo almamıştır bence ya bir yanlışlık var
Ben de hep devlete ölçtürdüm. Şehir Hastanesine. Kadın doğumcum 3740 ölçtü, ben 3750 doğurdum. Neredeyse aynı. Ama aynı hastanedeki radyoloji uzmanı yani ultrason doktoru hep fazla ölçerdi, ona hiç güvenmezdim.
Demem o ki, doğru da ölçülmüş olabilir yanlış da. Yerinde olsam başka bir doktora daha takip olurdum bir yandan.

Ben de hep devlete ölçtürdüm. Şehir Hastanesine. Kadın doğumcum 3740 ölçtü, ben 3750 doğurdum. Neredeyse aynı. Ama aynı hastanedeki radyoloji uzmanı yani ultrason doktoru hep fazla ölçerdi, ona hiç güvenmezdim.
Demem o ki, doğru da ölçülmüş olabilir yanlış da. Yerinde olsam başka bir doktora daha takip olurdum bir yandan.
Haftaya tekrar gel dedi tekrar gidicem bakalim bu seferne dicek canım valla gözüm korktu karbonhidrattan falan uzak dur dedi

X