Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Ben 39+2 Ankara medical parkta erkek dr gidiyordum, doktora gittiğimde bana bebek çok yukarda 1 hafta daha bekleyeceğiz sonra bakarız duruma göre ya uzatırız ya yatış veririz dedi ama 39+4 normal bir doğum yaptım

Yine aynı dr gidiyorum yine sezaryen muhabbetimiz hiç olmadı yaşım 36 kilom 100
Ben de 38 yaşındayım ama tüp deil doğal gebelik hicbi sağlık sorunum da olmadı şükür.Kilo da almadım sadece 5 kg.Doktorum kesinlikle normal doğum dedi ozeldeyim.Ay korktum sezeryan mi daha iyi.

Daha 1 haftan var sıkıntı yapma
Duşun altında squart ve bol yürüyüş
Kedi deve hareketleri
Bir de imkan varsa cinsel birleşme ile tetikleyabilisin benim bebek aşağı inmediği halde tatikleyip normale çevirdi

Kız kocasını gözü göresi yok sevişemez ayol

Huzurun bugün sadece kadın doğum hastanesi olan bir yerle görüştüm. Şartları aklıma yattı. Takiplerime orda devam edeceğim.
Burda Medical Park'taki doktor hanım bana eşimin yanında sürekli yaşlısın yaşlısın dedi. Sinir oldum. Gideceğim varsa da gitmeyeceğim. Ne için yaşlıyım, doğurmak için mi? İstanbul'da Tüp bebek tedavisi görürken hiç bir doktor bana yaşlısın demedi. "Yumurtan oldukça umutsuzluğa kapılma" dedi.

Evet lonely. İstanbul'da benim tüp bebek tedavisi olduğum merkezler hiç bir zaman bana yaşlı muamelesi yapmadı. 45 yaşında da hamile bıraktığımız hastalarımız var dediler. Bilakis Kendilerini kanıtlamak için ileri yaştaki zor vakaları daha önemsiyorlardı. Ama Antalya'daki doktorlar doğum konusunda dediğin gibi beni yetersiz hissettiriyor. Halbuki hamile kalarak zor kısmı atlattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O doktor saçmalamış Nihalcim.En başından kesip atsaydin keşke iletişimi.Ne demek yaslisin ayrıca yaşlı falan da değilsin.Delirmis sanırım o doktor.Ben de 38 yaşındayım doktorum sürekli çok gençsin,sağlıklısın normal doğum diyip duruo.Negatif herkesle ayir yolunu.Hayatinin en hassas,en mutlu olman gereken döneminde böyle negatif insanları ele gitsin.

Hoşşşt Sen kim köpek, diyeydin

ben ilk çocukta 29 yaşında 85 kiloydum
Devlet hastanesinde ki doktora dedim ki olmuşum 35 hafta ama hala bebeğimi bir kere olsun hissetmiyorum bi kusuru mu var diye

Ki doğana kadar asla hissetmedim.

Sen “şişkosun” hissedemezsin dedi

Şimdi 36 yaşında 100 kilo oldum bebek içimde kıpır kıpır, eşim ve oğlum bile hissediyor, demek ki o bana şişkosun diyip beni deli eden doktorun tezi çürümüş oldu

O yüzden asla takmıyorum hadsizleri

Benim ilk bebeğimde düşük oldu maalesef sonrasında baya sağlık sorunu yaşadım, ne olduğunu bulamadılar, çok doktor gezdim ve geneli yaşımdan dem vurdu. Zaten geç evlendim, bebeğimi kaybettim bir de o halde iyileşmeye çalışırken yaşın sınırda, yumurtan az, hemen tüp bebek düşün, vaktin yok vs bunları duymak hele de eşin yanında çok yıpratıcı.

Benim bir akrabamın 5 yaşındaki kızı rahatsızlandı, kanser teşhisi kondu ve birkaç ay içinde vefat etti. Kadın kendini biraz toparlayıcınca tekrar hamile kaldı. Testler vs için hastaneye gittiğinde kan alan hemşire " hem bilmem kaç yaşındasın, hem eşinle kan uyuşmazlığın var hem de hamilesin ne cesaret" diyince kadıncağız çok üzülmüştü. Kimse kimsenin yarasını bilemez, ileri geri konuşmak ne kadar da yanlış oysa.
Böyle insanlar her ortamda her zaman var olmaya devam edecekler, görmezden duymazdan gelmeyi öğrenmek zorundayız..
Doktor değiştirerek en güzelini yapmışsın

Bazı doktorlar gerçekten insanlıktan uzak. Biz zaten çok zor bir süreç atlattık. Evlendik 2 sene doktor doktor gezdik. Ben rahmimden 5 ameliyat oldum. En sonunda Rabbim nasip etti. Bu süreci mutlu ve huzurlu geçirmek istiyorum.
Huzurun sanki başka alternatifimiz yokmuş, onlara muhtaçmışız gibi davranıyorlar. Sana yaptığı da gerçekten densizlik.
Evet Real. Onu kesinlikle düşünmüyorum. Eşimin yanında beni rencide etti. Ben çok isteyerek ve çabalayarak hamile kaldım. Güvenmediğim birine kendimi kestirip bitirmeyeceğim. Burda sadece kadın doğum hastanesi var bir tane. Yarın onla görüşeceğim.

Yaşlısın diyenler hal etmiş

Watch this reel by mylittledutchdiary on Instagram

4 teyzemin 4de 40-41 yaşında son çocuklarını doğurdular, sanırım aile fantezisi belki bende 3cüyü 40ımda doğrururum
Benim annem 19 yaşında ikiz, 18 yaşında da bir çocuğu olduğu halde, kendisi 41'ine geldiğinde bir ikiz çocuk daha doğurdu. Ben o sırada 19 yaşında olan ikizlerden biriyim.

Annem hayatından çok memnun. Sonrasında gördüğü herkese 40ında doğur öğütü verir.

Bu arada annem eğitimli, çalışan bir kadındır.

harika Bence

Kız kocasını gözü göresi yok sevişemez ayol
Şifa niyetine olabilir bence

Allahım ne kadar densiz doktorlar var, diğer arkadaşların yazdıklarını da okudum ve gerçekten okumak cehaleti alıyor, eşeklik baki kalıyormuş
Bir yakınım 8. Tüp bebeği ilk kez tutmuşken, düşük yaptı. Gittiği çok iyi denilen doktor o kadar ruhsuz konuşmuş ki, yıkılmış bir halde geldiler. Tamam yapacak bir şey yok ama insan cümlelerine az dikkat eder. Çok şükür şu anda çocukları var onu da ekleyim.
Rahmetli Babannem kulaklarım duymuyor diye gittiği doktor yaşlılıktan deyince sensin yaşlı demişti, onu hatırladım
İçinize sinmeyen, size negatif enerji veren doktorla yollarınızı ayırın. Ben 39. haftada değiştirmiştim.
Ayrıca eskiden çoğu kadın 40ından sonra doğuruyordu. Sonra doğum yaşı düşmüştü ama şu an yine yükseldi, iş- güç kariyer derken anca sıra geliyor. Arkadaşlarımdan 40’a yakın evlenen, hatta hala evlenmeyen bir çok kişi var. Ayrıca doktorum ileri yaşlarda çocuk yapmanın depresyonu azalttığını söylemişti, çocukla ilgilenmekten zaman olmuyo sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…