Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar kontrolden çıktım NST ye bağlandım şimdi.Hala bişi yok🤭😁cumartesi gününe kadar gelmezse cumartesi öğleden sonra yatış yapilicak.İlk önce rahim ağzını yumusaticaz suni sanciya gerek kalmayabilir bile dedi.Suyumuz azalmaya başlamış.Ona da normal dedi 40.haftadayiz.Ay her an banlanma riskim var ya.Az önce kadının birine kendimi tutamayıp terbiyesiz falan dedim.Down sendronmu teşhisi konulan bı hamileye etmedik hakaret bırakmadı ben de ona saydirdim.Hakaret küfür etmedim ama terbiyesiz kelimesini bile banliolar forumda.Bizde haberler böyle kızlar.
Tam dogum uzeri tutaydin kendini.. Neyse banlanirsan da doguma kadar gelirsin sanirim😁
Hadi bakalim hayirlisi olsun, insallah suniye bile gerek kalmadan kolayca gerceklesir dogum 🤲

Selam kizlar, nassiniz 🥲
Bebe dogduktan sonra yazamasam bile firsat buldukca okuyorum yazdıklarınızı.

Adettendir, hemen moral bozayim biraz 🤣Dogurmayanlar bunlar guzel, rahat günleriniz, iyi degerlendirin, kiymetini bilin blah blah 😆

Dunyanin en gazli bebegi olabilir sanirim benim oglum. 🥲
Cakmak caksak ucacak eleman 🤣
Bazen çok agliyor, surekli kasiyor kendini. Dun gece bile acaba baska bir seyi olabilir mi diye acile kostuk. Ama o aglamak nasil bir aglamak, sanki kesiyoruz :KK43: O agliyor, ben agliyorum. Doktor henuz kolik icin henuz erken ama olabilir dedi. 3. Aydan sonra rahatlar, gelisimi her seyi normal gozukuyor dedi.
Sabaha karsi 3 ten 5-6 ya kadar arabada gezdigimiz geceler oldu. 🤦‍♀️

Neyse allah beterinden saklasin, saglik sorunu olmasin da bugunler bir sekilde gecer elbet 🥲

Bi de bebemle ugrasirken anamin tripleriyle, akil verip bana kendimi yetersiz hissettirmeleriyle de ugrasiyorum.
Aha tam da bu mesaji yazarken whatsapptan trip atti yine. 🥲 ya sabir..
Ha ha sanki bu yazıyı ben yazmışım
Tam ben lohusayken başlığıyla kopyalayabilirim😀👻
Olsun olsun saglik olsun hepsi geçiyor
Lohusayken insan cildirmaya daha musait oluyor
Aman dikkat
Sonra üzülüyo insan
Ya sabır cek bol bol😅 bebeyi emzirirken

Kızlar kontrolden çıktım NST ye bağlandım şimdi.Hala bişi yok🤭😁cumartesi gününe kadar gelmezse cumartesi öğleden sonra yatış yapilicak.İlk önce rahim ağzını yumusaticaz suni sanciya gerek kalmayabilir bile dedi.Suyumuz azalmaya başlamış.Ona da normal dedi 40.haftadayiz.Ay her an banlanma riskim var ya.Az önce kadının birine kendimi tutamayıp terbiyesiz falan dedim.Down sendronmu teşhisi konulan bı hamileye etmedik hakaret bırakmadı ben de ona saydirdim.Hakaret küfür etmedim ama terbiyesiz kelimesini bile banliolar forumda.Bizde haberler böyle kızlar.
🤣🤣🤣 kız sen doğum üstü niye rahat durmuyosun
Valla annemdeyim yoğunum sen dogurdun mu diye girip bakıyorum meraktan ölcem
Bi de banliyken filan dogurma😂

Ben de geldim moral bozmaya 😅şaka şaka zaten herkesin bildiği şeyler bunlar🥰
acemi anne olarak ben yeni yaşıyorum😵‍💫 merve merve therealsinner therealsinner ve bekleyen kızlara hayırlı doğumlar diliyorum tekrar, güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏🏻♥️
Hayatımın en zor en yorgun en ağlamalı en uykusuz ama en güzel 15 gününü geride bıraktım ♥️ anne olmak delirmek gibi birşey gerçekten, umarım herkesin söylediği gibi kırkı çıktıktan sonra biraz daha iyi oluyordur herşey biraz daha alışıyoruzdur inşallah birbirimize, en azından lohusalık depresyonu gidiyordur inşallah🙏
Hamileliğimin son bir ayında ağrılardan doğru düzgün uyuyamamıştım, şimdiki aklım olsaydı ne yapar eder uyumanın bir yolunu bulurdum bunu söylemek için uğramak istedim en çok, onun dışında çok yazamasam da mesajları ben de takip ediyorum fırsat buldukça arada ağlarken😅

Bubo Bubo sağlıkla büyüt bebeğini öncelikle. Ben de bol gazlı bir oğlan büyüttüm. Zamanla neyin iyi geldiğini anlıyorsun. Ben sana birkaç tüyo vereyim.
1-bebişin ayaklarını ve karnını sıcak tut. Karnı için kiraz çekirdeği yastığı kullanabilirsin. Ya da ısıttığın bir havluyu sarabilirsin.
2-beyaz gürültü muhteşem bir şey. Telefon uygulamaları da var, aç bi süpürge yada saç kurutma makinesi sesi dinlesin.
3- anne karnınk hatırlatacak yarım kundak yapabilirsin.
4- sol koluna yüz üstü yatırıp karnı avcuna gelecek şekildr kendine yaslayabilirsin. Muhteşem bir tutuş şeklidir, baba eliyle çok daha etkilidir ve yürüdüğünde uyuma garantilidir.
5- sıcak su son çare olarak. Bizimki yaz bebeği olunca daha kolaydı tabi bu seçenek.

Selam kizlar, nassiniz 🥲
Bebe dogduktan sonra yazamasam bile firsat buldukca okuyorum yazdıklarınızı.

Adettendir, hemen moral bozayim biraz 🤣Dogurmayanlar bunlar guzel, rahat günleriniz, iyi degerlendirin, kiymetini bilin blah blah 😆

Dunyanin en gazli bebegi olabilir sanirim benim oglum. 🥲
Cakmak caksak ucacak eleman 🤣
Bazen çok agliyor, surekli kasiyor kendini. Dun gece bile acaba baska bir seyi olabilir mi diye acile kostuk. Ama o aglamak nasil bir aglamak, sanki kesiyoruz :KK43: O agliyor, ben agliyorum. Doktor henuz kolik icin henuz erken ama olabilir dedi. 3. Aydan sonra rahatlar, gelisimi her seyi normal gozukuyor dedi.
Sabaha karsi 3 ten 5-6 ya kadar arabada gezdigimiz geceler oldu. 🤦‍♀️

Neyse allah beterinden saklasin, saglik sorunu olmasin da bugunler bir sekilde gecer elbet 🥲

Bi de bebemle ugrasirken anamin tripleriyle, akil verip bana kendimi yetersiz hissettirmeleriyle de ugrasiyorum.
Aha tam da bu mesaji yazarken whatsapptan trip atti yine. 🥲 ya sabir..
İşte bende tam bu yüzden doğunda annemi çağırmayacağım. Eşimle de zaten kanlı bıçaklı. Aynı havayı solumasınlar. Hastanede bebeği görsün gitsin. Bir kaç ay yardımcı tutarım diye düşünüyorum. Bulursam yatılı tutarım.
Bubo Bubo doğumu beklemekte zor bacım. Nasıl cıkcak, nasıl doğurcaz, ne zaman doğcak hep bir heyecan 🙂
Realcim bir kaç gün kendine hakim ol. Bizde burda bekliyoruz doğurdun mu doğurmadın mı 🙂 Ban alırsan da kısa süreli almaya çalış. Çok kaptırma kendini 😂

Ben de geldim moral bozmaya 😅şaka şaka zaten herkesin bildiği şeyler bunlar🥰
acemi anne olarak ben yeni yaşıyorum😵‍💫 merve merve therealsinner therealsinner ve bekleyen kızlara hayırlı doğumlar diliyorum tekrar, güzel haberlerinizi bekliyoruz 🙏🏻♥️
Hayatımın en zor en yorgun en ağlamalı en uykusuz ama en güzel 15 gününü geride bıraktım ♥️ anne olmak delirmek gibi birşey gerçekten, umarım herkesin söylediği gibi kırkı çıktıktan sonra biraz daha iyi oluyordur herşey biraz daha alışıyoruzdur inşallah birbirimize, en azından lohusalık depresyonu gidiyordur inşallah🙏
Hamileliğimin son bir ayında ağrılardan doğru düzgün uyuyamamıştım, şimdiki aklım olsaydı ne yapar eder uyumanın bir yolunu bulurdum bunu söylemek için uğramak istedim en çok, onun dışında çok yazamasam da mesajları ben de takip ediyorum fırsat buldukça arada ağlarken😅
Ya hepiniz çok tatlısınız. 🥲 sağlıkla büyütün inşallah bebeleri ya. 🥲🥲

Bandanalarımız 😍

Eklentiler

• B0A23BB6-8412-4B89-8FF0-D5B2D66B9103.jpeg
    B0A23BB6-8412-4B89-8FF0-D5B2D66B9103.jpeg
    146 KB · Görüntüleme: 89
Ya çok güzelmiş nerden aldın o fitillere bayıldım 😍 zorla 2. Doğurtacaksınız bana kızları süsleyip süsleyip 😅
Trendyoldan ama seçtiğim renkler biraz farklı gelmiş artık yapcek bişi de yok
Eee yap cnm nolcak bi bakmışsın kendiliğinden olmuş 😍
Bnm kadar ara verme 🤣

X