Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Delikli hava aldırıyor iyileşmesini sağlıyor ama süt birikirse dökülüyormuş🥶 deliksiz olan da süt biriktirmek için hani dışarı falan çıktığında akmasın diye. (Biriken süt bebeğe verlmiyormuş havayla temas ettiği için)
Bahsettiğin aventin kalkanı sanırım ben onun sadece silikon aparatını takınca bile göğüs ucum içerde kalıyor sütueme değmiyor belki sadece öyle kullanırım die düşündüm😂

Ben de şuan lansinoh balm kullanıyor şuan çok yumuşadı uçlarım ama yumuşaması işe yaramıyor mu 😢
Sağol canım yok avent almadım mycey uygun fiyatlı olan iş görüyor dediler ondan aldım. Krem de daha sürmüyorum ama sürünce de pek acısını almıyor sanki. Benim uçlar hamile kaldım kalalı çok acıyor. Hele ilk günler biber sürmüş gibiydi

Sağol canım yok avent almadım mycey uygun fiyatlı olan iş görüyor dediler ondan aldım. Krem de daha sürmüyorum ama sürünce de pek acısını almıyor sanki. Benim uçlar hamile kaldım kalalı çok acıyor. Hele ilk günler biber sürmüş gibiydi
Krem bence tamamen yumuşatması için kullanılıyor ya 🙄 hazır ayva mevsimiykem bol bol ayva çekirdeği biriktirip onu jöle gibi sürmek lazım, bak o acıyı alıyormuş mesela

Huzurun bugün sadece kadın doğum hastanesi olan bir yerle görüştüm. Şartları aklıma yattı. Takiplerime orda devam edeceğim.
Burda Medical Park'taki doktor hanım bana eşimin yanında sürekli yaşlısın yaşlısın dedi. Sinir oldum. Gideceğim varsa da gitmeyeceğim. Ne için yaşlıyım, doğurmak için mi? İstanbul'da Tüp bebek tedavisi görürken hiç bir doktor bana yaşlısın demedi. "Yumurtan oldukça umutsuzluğa kapılma" dedi.

Evet lonely. İstanbul'da benim tüp bebek tedavisi olduğum merkezler hiç bir zaman bana yaşlı muamelesi yapmadı. 45 yaşında da hamile bıraktığımız hastalarımız var dediler. Bilakis Kendilerini kanıtlamak için ileri yaştaki zor vakaları daha önemsiyorlardı. Ama Antalya'daki doktorlar doğum konusunda dediğin gibi beni yetersiz hissettiriyor. Halbuki hamile kalarak zor kısmı atlattım.

O tarz konuşanlar çok can sıkıyor , benim de daha en başta amh sonucumu görünce ' yaşından çok daha ileride senin rezerv , hemen tüp bebek demişti doktor . Eşimin yanında bana yaşlısın demesi çok ağırıma gitmişti , hiç o kadar kötü hissetmemiştim bu yaşıma ( 35 ) kadar :KK43:

İnşallah bizler de sağlıkla alıcaz kucağımıza , moralimizi bozanları umursamayarak .

Hemşire de bana mycey önerdi, onu aldım. Çok da memnunum 👍

Ben de şuan lansinoh balm kullanıyor şuan çok yumuşadı uçlarım ama yumuşaması işe yaramıyor mu 😢
Yani yumuşuyor ama yaraları iyileştirdiğini söyleyemem. Hemşire emzirmeden sonra birkaç damla sütü meme ucuna sür, kurusun, kalkanı kapat üzerine demişti. Bazı emzirmelerden sonra öyle yapıyorum. Hangisi işe yaradı, süt mü krem mi, lansinoh mu bilmiyorum.

Aynen aklımda biriktirip buzluğa mı atsak
Evet en garantisi o🥶
Yani yumuşuyor ama yaraları iyileştirdiğini söyleyemem. Hemşire emzirmeden sonra birkaç damla sütü meme ucuna sür, kurusun, kalkanı kapat üzerine demişti. Bazı emzirmelerden sonra öyle yapıyorum. Hangisi işe yaradı, süt mü krem mi, lansinoh mu bilmiyorum.
Teşekkür ederim, bol sütlü günlerin olsun 🥰

Yok yavrum yaaa.Markete indim hurma aldım şimdi😂😂😂😂akşama sıcak duşa giricem,squat yapicam süt sağma makinesini denicem😂😂😂doğal başlasa keşke ama tık yok ya.Sen nasılsın kuzum
Ananas da alaydın 🤣 ahududu yaprağı çayı
Valla bunlarka da olmazsa ne bilim 🤣

Yok yavrum yaaa.Markete indim hurma aldım şimdi😂😂😂😂akşama sıcak duşa giricem,squat yapicam süt sağma makinesini denicem😂😂😂doğal başlasa keşke ama tık yok ya.Sen nasılsın kuzum
Ben balon gibiyim yeni semptom geldi güncelleme 😂 hurma bu akşam geliyor aldırdım. Yürüyüşe de başlicam. Yarın kontrol var doktor ne dicek bakalım. Aklım sende yazmayınca doğurdun sanıyorum 😂🥳

N'yapsin kız 🤣🤣 şirkette bir kız var 22 haftalık hamile ikizlere , karnı çıkmış bende paytak paytagim ,kız beni görünce diyor "ben napicam senin haftalarinda" filan Allah yardımcısı olsun valla 😁 zor yani o da şimdiden 22 haftalarda bayağı bizim gibi neredeyse şuan
Onun ki daha zor iki taneyle Allah yardım etsin biz 1 taneyle ne hale geldik 😬

X