Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
@Nihal Shibuya merve merve kızlar muhtemelen nihalin başka bir durumdan ötürü örnek plesantasi olur biseyi olur ondan ötürü sezeryanı öngörmüştur doktoru , arkadaşım 2 tüp bebeği de normal doğumla doğurdu yaşı 32 belki yastandir belki başka bişeydendir olabilir . therealsinner therealsinner kafanı kurcalama buarada arkadaşım aşırı minyon ve zayıf biri her iki gebelikte de
Baharcım, bana yaşımdan dolayı, tüp bebek olduğu için ve ilk doğumum olduğu için dedi. Senin bir sıkımlık kurşunun var, bu son şansın, bunu riske atamazsın dedi. Devlet hastanesinde 2 ayrı doktora gittim. Onlar normal doğumu da bir seçenek olarak sundular. Toplamda 5 farklı doktora gittim. Sadece bir tanesi plesentan aşağıda dedi. Diğer dörtü rahmimle plesanta arasında 4 cm var, normal doğum için yeterli dedi.
Bu doğum olayı mı bu kadar karışık, bana Antalya’da iyi doktor mu denk gelmiyor gerçekten kafamı çok karıştırdılar. 🤦🏻‍♀️ Benimde kaderim son anda belli olacak gibi 😂

Baharcım, bana yaşımdan dolayı, tüp bebek olduğu için ve ilk doğumum olduğu için dedi. Senin bir sıkımlık kurşunun var, bu son şansın, bunu riske atamazsın dedi. Devlet hastanesinde 2 ayrı doktora gittim. Onlar normal doğumu da bir seçenek olarak sundular. Toplamda 5 farklı doktora gittim. Sadece bir tanesi plesentan aşağıda dedi. Diğer dörtü rahmimle plesanta arasında 4 cm var, normal doğum için yeterli dedi.
Bu doğum olayı mı bu kadar karışık, bana Antalya’da iyi doktor mu denk gelmiyor gerçekten kafamı çok karıştırdılar. 🤦🏻‍♀️ Benimde kaderim son anda belli olacak gibi 😂
Riske atma sen canım , benimde bel fıtığı ameliyatımdan ötürü ne cesaretim var normal doğuma ne de riske girmek istemem o yüzden sezeryanla doğum olacak inşallah 🥰 🙏🏻 gönül rahatlığıyla kucağımıza alalım şekli önemli değil canım ☺️ kendini tüp bebekten veya yaştan ötürü sakın düşünme en sağlıklı olanı ne ise o olsun inşallah ♥️

Riske atma sen canım , benimde bel fıtığı ameliyatımdan ötürü ne cesaretim var normal doğuma ne de riske girmek istemem o yüzden sezeryanla doğum olacak inşallah 🥰 🙏🏻 gönül rahatlığıyla kucağımıza alalım şekli önemli değil canım ☺️ kendini tüp bebekten veya yaştan ötürü sakın düşünme en sağlıklı olanı ne ise o olsun inşallah ♥️
Tabi ki riskli durumlarda hiç gerek yok maceraya, sonuçta tıp boşa ilerlemedi, anne bebek iyi olsun diye var bütün yenilikler. Sadece yaştan dolayı kadınları yetersiz hissettirmelerine karşıyım Türkiyedeki doktorların. Mesela doğum konusu dışında sanki direkt çocukta engel olacak gibi de yaklaşıyorlar yaş 30 üstü ise. Halbuki riskler her zaman var ve kaderin önüne geçilmiyor…

Gitsin gitsin gitsin 🤣🤣 valla ne yalan söyleyeyim adamlar Evde çekilmiyor bi pazar günü yetiyor şahsen bana
Bnm ki geçen 10 günlüğüne Azerbaycan’a gitti iyi özledik :KK70:
ay dimi yaa. ben de diyorum bi eğitim falan çıksa da gitse diye ama yok anacım. hatta geçenlerde İngiltere'yi gösteriyordu. tır şoförü bulamıyorlarmış sıkıntı varmış tüm ülkede her şey durmuş falan. benimki memur. 6 ay ücretsiz izin al da git orda biraz şoförlük yap para biriktirir gelirsin benim için hiç problem değil. biz idare ederiz dedim :KK70:

Ben de 38 yaşındayım ama tüp deil doğal gebelik hicbi sağlık sorunum da olmadı şükür.Kilo da almadım sadece 5 kg.Doktorum kesinlikle normal doğum dedi ozeldeyim.Ay korktum sezeryan mi daha iyi.
daha iyi diye bişey yok aslında sen ve bebeğin için daha sağlıklısı neyse o olsun. biri diğerinden daha üstün değil yada biri seni fazla anne yapmıyor. gidişata göre doktorun en doğru kararı verecektir. ikiniz için de en hayırlısı neyse o olsun :KK66:

40 haftana kadar beklersnz hersey guzelse gelirse gelir zaten bebek cnm gelmezse bir belirti yoksa sezeryan dusunursun,)

ay dimi yaa. ben de diyorum bi eğitim falan çıksa da gitse diye ama yok anacım. hatta geçenlerde İngiltere'yi gösteriyordu. tır şoförü bulamıyorlarmış sıkıntı varmış tüm ülkede her şey durmuş falan. benimki memur. 6 ay ücretsiz izin al da git orda biraz şoförlük yap para biriktirir gelirsin benim için hiç problem değil. biz idare ederiz dedim :KK70:
Sende adamı yollamak için 🤣🤣🤣
Gidince özlüyoruz yanımızda çöl olunca bunalıyoruz 🤣🤣 sadece para getirseler yeter artık dicez görmesek de olur :KK70::KK70:

Kızlar kontrolden çıktım NST ye bağlandım şimdi.Hala bişi yok🤭😁cumartesi gününe kadar gelmezse cumartesi öğleden sonra yatış yapilicak.İlk önce rahim ağzını yumusaticaz suni sanciya gerek kalmayabilir bile dedi.Suyumuz azalmaya başlamış.Ona da normal dedi 40.haftadayiz.Ay her an banlanma riskim var ya.Az önce kadının birine kendimi tutamayıp terbiyesiz falan dedim.Down sendronmu teşhisi konulan bı hamileye etmedik hakaret bırakmadı ben de ona saydirdim.Hakaret küfür etmedim ama terbiyesiz kelimesini bile banliolar forumda.Bizde haberler böyle kızlar.

Kızlar kontrolden çıktım NST ye bağlandım şimdi.Hala bişi yok🤭😁cumartesi gününe kadar gelmezse cumartesi öğleden sonra yatış yapilicak.İlk önce rahim ağzını yumusaticaz suni sanciya gerek kalmayabilir bile dedi.Suyumuz azalmaya başlamış.Ona da normal dedi 40.haftadayiz.Ay her an banlanma riskim var ya.Az önce kadının birine kendimi tutamayıp terbiyesiz falan dedim.Down sendronmu teşhisi konulan bı hamileye etmedik hakaret bırakmadı ben de ona saydirdim.Hakaret küfür etmedim ama terbiyesiz kelimesini bile banliolar forumda.Bizde haberler böyle kızlar.
Banlanırsan helalleşelim. 🤣🤣 Hayırlı doğumlar şimdiden. Az kaldı zaten cumartesiye. Ban bitince anlatırsın nasıl doğurduğunu. Sağlıcakla gelsin inşallah. 🤗

Selam kizlar, nassiniz 🥲
Bebe dogduktan sonra yazamasam bile firsat buldukca okuyorum yazdıklarınızı.

Adettendir, hemen moral bozayim biraz 🤣Dogurmayanlar bunlar guzel, rahat günleriniz, iyi degerlendirin, kiymetini bilin blah blah 😆

Dunyanin en gazli bebegi olabilir sanirim benim oglum. 🥲
Cakmak caksak ucacak eleman 🤣
Bazen çok agliyor, surekli kasiyor kendini. Dun gece bile acaba baska bir seyi olabilir mi diye acile kostuk. Ama o aglamak nasil bir aglamak, sanki kesiyoruz :KK43: O agliyor, ben agliyorum. Doktor henuz kolik icin henuz erken ama olabilir dedi. 3. Aydan sonra rahatlar, gelisimi her seyi normal gozukuyor dedi.
Sabaha karsi 3 ten 5-6 ya kadar arabada gezdigimiz geceler oldu. 🤦‍♀️

Neyse allah beterinden saklasin, saglik sorunu olmasin da bugunler bir sekilde gecer elbet 🥲

Bi de bebemle ugrasirken anamin tripleriyle, akil verip bana kendimi yetersiz hissettirmeleriyle de ugrasiyorum.
Aha tam da bu mesaji yazarken whatsapptan trip atti yine. 🥲 ya sabir..

Ban yemeden haber edim dedin 🤣
Ayy hadi inşallah 😍 zaten artık doğmazsa aralıkta doğacak nerdeyse 😜

Selam kizlar, nassiniz 🥲

Adettendir, hemen moral bozayim biraz 🤣Dogurmayanlar bunlar guzel, rahat günleriniz, iyi degerlendirin, kiymetini bilin blah blah 😆

Bazen çok agliyor, surekli kasiyor kendini. Dun gece bile acaba baska bir seyi olabilir mi diye acile kostuk. Ama o aglamak nasil bir aglamak, sanki kesiyoruz :KK43: O agliyor, ben agliyorum. Doktor henuz kolik icin henuz erken ama olabilir dedi. 3. Aydan sonra rahatlar, gelisimi her seyi normal gozukuyor dedi.

Neyse allah beterinden saklasin, saglik sorunu olmasin da bugunler bir sekilde gecer elbet 🥲

Bi de bebemle ugrasirken anamin tripleriyle, akil verip bana kendimi yetersiz hissettirmeleriyle de ugrasiyorum.
En güzel zor dönemler beee. Sağlıcakla büyüyün insallah. Huzurlu geceleri olsun. 🥲🥲

Selam kizlar, nassiniz 🥲

Vallahi aklımdan geçtin sana yazıyordum ki sen yazmışsın
Gazı olabilir mi gazdan da ağlar bebe
Annen de hiç anne olmamış sanırım 😡
Hiç takma bu güzel günleri heba etme bol bol kokla 😍 neye göre yetersiz oluyorsun tövbe tövbe acemisin herşeyi zamanla öprencen tecrübeli olanlar için bile bu geçerli inşallah sağlıkla büyüt bebişi 😍😍

X