Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar tecrübeli anneler veya buhar makinesi kullanmış olanlar beni bi aydinlatin Ankara'da yaşıyorum havası çok kuru (malum kombi) sizce buhar makinesi alınması çok gerekli birşey mi ?
Ben Erzurum'da yaşıyorum. Daha buraya taşınır taşınmaz ağzımız dilimiz kurudu, burnunuz kurudu, nefes alamaz olduk. Bebek bile yoktu ortada. Koşa koşa gidip buhar makinesi aldık. Farkı da hemen hissettik. Şimdilik sadece geceleri çalıştırıyoruz, bebek doğunca bebeğin bulunduğu odada 24 saat çalıştırmayı planlıyorum.

Bende gerek olmadığını düşünüyorum ama malesef dışarıdan sürekli alınması gerektiği konusunda baskı yiyorum
Burada yaşayan arkadaşımın 11 aylık oğlu 2 aydır öksürüyordu, doktorlar altta yatan hiçbir sebep bulamamış. En son aile hekimi buhar makinesi almasını söylemiş arkadaşıma. Aldı. Çocuk şimdi rahat etti.

Kızlar 32. Haftamdayım aşırı sırt ağrım var bi öneriniz var mı doktora git demek dışında
Magnezyum içmek iyi geliyor. Ben organik kullanıyorum. Reçete ile verilemiyor ve 120 tl fiyatı. İçinde 60 adet var. Markası Wellcare.

Aaaa Sen de valize bebetoya hicbi sey koymadin dimi yani acibadem hep kendi seylerini kullanio ya ben o yuzden full kendime calistimiyi mi yaptim kotu mu sen dogurunca soyle bana bari
Eşim instadan bizim doktoru takip edio.Bebekler Acıbadem tulumuyla cikio dogumhaneden.Arkadasim da 5 ay önce orda doğum yaptı meme ucu kremine kadar vermişler.Ama ben tabiki kendime binbir şey aldımyazarım ne verdiler ne vermediler kuzum

Aaaa yakınız wala.Ay gidicem Tan çok severim hem de açık hava
Kız ne konseri otur ya
Ya bide konser aşırı sesli
Bebegi strese sokma
Ben inceptiona gitmistim karnım burnumda
Sinemada bile bebis rahatsız olmustu sesten resmen
Birde senin almadığın bisey kalmış hayret
Alez al kuzu lazım oluyor
çıkabilir
olabiliyor
Yatağı lekelenmez

Biz de hastaneyle gorustuk bez bile getirmeyin bebitoya dediler ay hadi hemen doğur sağlıkla

O kadar alışveriş yaptın tühhh nolcek

Kızlar tecrübeli anneler veya buhar makinesi kullanmış olanlar beni bi aydinlatin Ankara'da yaşıyorum havası çok kuru (malum kombi) sizce buhar makinesi alınması çok gerekli birşey mi ?
Kışın kalorifer yüzünden uyurken çok boğazım kuruyor benim, bebiş de kışa denk gelince dert ettim baya. Annemin buhar makinesini aldım. Duruma göre alman gerekirse alırsın ya da peteklerin üstüne bi kapla su koyuyorlar odayı nemlendirmek için internetten araştır istersen

Çatı muayenesini cogu doktorlar gerekli gormuyor, bunun da sebebi catinin cok az bir kisminin muayene ile anlaşılabilmesi ve asıl kismin gerilerde kalmasi, bunun da muayene ile anlasilamamasi. Bu da doktorlarin tercihi ile alakali, bir sorun olursa zaten dogum esnasinda anca belli olacak, eger su kadar sure ilerleme olmazsa çatı uygun degil demektir, sezaryene alınır ya da gerekli mudahale yapilir.
Gumus kapak alan anneler 925 mi yada 999 mu birde marka oneriniz var mi
Ben silverped 999 ayar XL aldim, ama yine de küçük. Fakat bir suredir kullanıyorum, ortalama 3 saat kullanınca yumusacik oluyor. Sasirdim etkisine cidden. Hatta bazi günler krem bazi gunler gumus kapak denedim, resmen kremden daha etkili.
Kızlar günaydınbebek yatağına alez alan var mı?Su geçirmez olanlardan alım bı tane diorum.Çiş falan geçmesin yatağa.Ne diosunuz?
Ben aldım büyük yatağına pamukkale diye bir marka, kucuk yatagina da mycey diye bir marka, trendyoldan aldim. Alinmali bence, her türlü kaza olabilir

Kızlar günaydınbebek yatağına alez alan var mı?Su geçirmez olanlardan alım bı tane diorum.Çiş falan geçmesin yatağa.Ne diosunuz?
Aldim tabi ki, yatagi temizlemek oldukca zor, hatta imkansiz oluyor. Belirli bir markaya bakmadim yatak olcume uyan tam gecirilebilen bir alez aldim, kargoda daha elime almadim henuz

Eklentiler

• Screenshot_20211110-111132_Samsung Internet.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 50
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…