Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim de yağım yok.Almicaktim aslında.Ben yağa kreme dokunamiorum diye ama Chicco konak taragi aldım ve kullananlar ya zeytinyağıyla ya da bebe yağıyla kullanmış.Ben de öyle okuyunca nolur nolmaz diye alım dedim.Johnson baby bed time alicam ben kuzum.

Temiz içerikli mi acaba araştırdın mı duymadım onu hiç
Johnson baby nin hangi urunu bilmiyorum cocuklarin yumurtaliklarini etkiledigiyle ilgili arastirma vardi onu okuduktan sonra hicbir urununu kullanmak istemedim bilginiz olsun

Johnson baby nin hangi urunu bilmiyorum cocuklarin yumurtaliklarini etkiledigiyle ilgili arastirma vardi onu okuduktan sonra hicbir urununu kullanmak istemedim bilginiz olsun
O olay Amerika'da yaşandı canım.Hatirliorum ben.Bi kadın Johnson baby nin pudrasini genital bölgesine kullanmış yıllarca ve yumurtalık kanseri olmuş.Sebebi de Johnson pudra olarak ispatlanmış.Kadin yüklü bı tazminat almisti o dönem.

Ben zaten tüm bakım ürünlerini weleda aldım içim rahat kullanacağım teşekkürler

Kızlar tecrübeli anneler veya buhar makinesi kullanmış olanlar 😄 beni bi aydinlatin Ankara'da yaşıyorum havası çok kuru (malum kombi) sizce buhar makinesi alınması çok gerekli birşey mi ?

Kızlar tecrübeli anneler veya buhar makinesi kullanmış olanlar 😄 beni bi aydinlatin Ankara'da yaşıyorum havası çok kuru (malum kombi) sizce buhar makinesi alınması çok gerekli birşey mi ?
Bnce gerek yok onun için erken yani
Bn oğlumda alerjik diye kullanıyordum bebekken değil hastalandığı zamanlar ama ona bile gerek yok demişti dr

Çatı kemiğine baktı mı canım ne dedi uygun muymuş normal doğuma?

yaaa ben ilk cocukta 36 hafta boyunca devlet hastanesine gitmiştim hiç çatı muayenesi yapmamışlardı
38ci haftada özele gitmeye karar verdim orda doğurdum , ordaki doktorumda hiç muayene etmedi
neye göre karar verilip muayebe ediliyor caba

Kredi kartı şişti, hesap kesim tarihine kadar alışveriş detoksu uygulayacağım😂

pişik kremi, bebek yağı, göğüs kalkanı, ateş ölçer kaldı mutlaka almam gerekenler.

Kamera, burun aspiratörü, süt sağma Makinesi Doğum sonrasına bırakabilirim.

Ev tipi ana kucağına hala karar vermedim 7 ay için boşuna masraf gibi geldi. Pusetine koyup sallarım çok elimde kolumda kalırsa.

Kredi kartı şişti, hesap kesim tarihine kadar alışveriş detoksu uygulayacağım😂

pişik kremi, bebek yağı, göğüs kalkanı, ateş ölçer kaldı mutlaka almam gerekenler.

Kamera, burun aspiratörü, süt sağma Makinesi Doğum sonrasına bırakabilirim.

Ev tipi ana kucağına hala karar vermedim 7 ay için boşuna masraf gibi geldi. Pusetine koyup sallarım çok elimde kolumda kalırsa.
Pusetten biraz daha serbest geliyo bana anakucağı. Yürüyene kadar içinde durmayana kadar kullanılır bence. Ben aldığımı çok bayılarak aldım. Fiyatı da normal bence. Hem otomatik sallanıyo da. Baby plus.

Kızlar 32. Haftamdayım aşırı sırt ağrım var bi öneriniz var mı doktora git demek dışında☹️

yaaa ben ilk cocukta 36 hafta boyunca devlet hastanesine gitmiştim hiç çatı muayenesi yapmamışlardı
38ci haftada özele gitmeye karar verdim orda doğurdum , ordaki doktorumda hiç muayene etmedi
neye göre karar verilip muayebe ediliyor caba
Normal doğum için genişliği yeterli mi diye bakılıyor, tabi bu genişlik çocukla da alakalı iri bebeklerde özellikle ilk doğumsa pek normal taraftarı olmuyorlar

Pusetten biraz daha serbest geliyo bana anakucağı. Yürüyene kadar içinde durmayana kadar kullanılır bence. Ben aldığımı çok bayılarak aldım. Fiyatı da normal bence. Hem otomatik sallanıyo da. Baby plus.
Ebebekte indirimde baktım ama yatar pozisyonu var. Oturur pozisyon oluyor mu ? Durmuyor sırtı, kurup baktınız mı kaç yatış pozisyonu var

Daha bugün tekrar kurup oynadım. 🤣 oturur pozisyonu da var evet. 5 6 aylık olunca çok da yatmak istemez bebe.

Benim baktığımda oturur pozisyonda azıcık itince yine yatıyordu. Kilitleme yeri falan varsa ben göremedim. Ya da teşhir ürünü arızalanmış.
Hep yatacaksa 5 Aydan sonra içinde durmak istemez diye almadım .

Benim baktığımda oturur pozisyonda azıcık itince yine yatıyordu. Kilitleme yeri falan varsa ben göremedim. Ya da teşhir ürünü arızalanmış.
Hep yatacaksa 5 Aydan sonra içinde durmak istemez diye almadım .
Ya muhtemelen otursa da durmayan bebek yine durmayacaktır içinde 🥲 Görümcemin bebe 5 aylık oldu. Oturmak istemiyo kucak istiyo gezmek istiyo 😛😛 Nasip kismet bize de artık. Ki görümcem gayet sakin bırakıyodu çocuğu. Benimkinin ben gibi kuduruk olmasını bekliyorum.🥲

Ya muhtemelen otursa da durmayan bebek yine durmayacaktır içinde 🥲 Görümcemin bebe 5 aylık oldu. Oturmak istemiyo kucak istiyo gezmek istiyo 😛😛 Nasip kismet bize de artık. Ki görümcem gayet sakin bırakıyodu çocuğu. Benimkinin ben gibi kuduruk olmasını bekliyorum.🥲

Benim hayalim toz pembe. Ben oğluşum hadi yorulduk diyeceğim beraber uyuyacağız 😂😂

X