Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Emeklemek doğum pozisyonuna getiriyormuş bebeği, bir dene istersen. Benimkinin başı asla sabit değil, sürekli taklalar halinde, hıçkırdıkça bakıyorum başka yer tık tık atıyor bende kuyruk sokumu ağrısı falan yok, bende mi bir gariplik var acaba

Cinsiyetle alakası var mı ki acaba, bende de yok böyle ağrı
Valla öyle derler erkek de enerji çok olurmuş öyleydi yerinde duramazdım bi yerim ağrımadı
Kız da ağır geçer anneye ağırlığını verir derler heeyerim ağrıyor kalçam bacak kasık hiç bitmedi ağrılar

Benim göbek çok büyük. Suyu bi tık fazla ondandır belki.

Teşekkür ederim su an bir sıkıntı yok. Bakan nöbetçi hekimdi, sonra gittiğimde kendi doktorum gerek duymadı. Sonrasında 2 3 damla daha kan geldi zaten muayeneden mi oldu bilmiyorum.
Evet kanama olabiliyormus elle muayeneden sonra. Iyi olmaniza sevindim. Zamaninda, saglikla gelsin minnoş insallah
Tavsiyeler icin tesekkur ederim
Ananas yiyemem
3 ay once kadar 2-3 dilim falan yemistim aman allahim 250 ye cikti şekerim Hem de onca insuline ragmen.

Hurmanin kurusu asiri yukseltmiyor. Taze hurma bulamam ama kuru hurma tuketebilirim gunde 3-5 tane falan. Hatta bu aksamdan baslayayim evde var.
Baharatli gida da tuketebilirim. Seviyorum zaten
Merdivenin de inme kismi bana uyar

Bunlara ek olarak tempolu bir yürüyüş, sıcak suya oturmak, plates topunda zıplamak gibi şeyler vardı. Ama hepsini yapsan da olmayınca olmuyor, kendimden biliyorum.
Tesekkur ederim.. 10 dk yurusem olur mu ki bebek sinirlere baski yapiyor bacaklarimin iki yaninda hissizlik var. Belli bir sureden sonra cok fena yanmaya basliyor bacaklarim. Sicak suya oturabilirim ama
Evet acilmacacaksa ne yapsak bos ama Ben elimden geleni yapayim da gerisi artık Allahin takdiri.
Ay ben bunların hiçbirini yapamiorumyerimden kalkamiorum ki seks yapayımhala kusma,iştahsızlık devam ve sadece 3 buçuk kilo aldım ona rağmen hareket edemiyorum bı de kilo alsam neler olurdu acaba.Yatalak olurdum heralde
Ben de 3.5 kilo almisim. Gerci oncesinde öyle cok zayif sayilmazdim. Hala eski kiyafetlerime sigabiliyorum.
Spermde prostaglandin isimli bi madde varmis kasilmalara yardimci oluyormus. Ama bu gobekle biraz zor

Bir de gecen hafta dr parmaklariyla kontrol edince basina degdigini, bas asagi pozisyonda oldugunu soyledi. Yani parmak bebege degiyorsa
Dusuncesi bile heves kacirici.

Terazilik iyidir.

Herkesin bebesi evrene gönderdiği enerjiye uygun gelsin.
Dogum gunumde dogsa keske

Kardesimin bebegi evlilik yil donumlerinde dogdu Sezeryandi ama gebelik zehirlenmesi sebebiyle acilen sezeryana aldilar, yani planli degil. Tamamiyle denk geldi.

Ananasın üstüne tarçın döküp yükleyebilirsin aslında eğer normal doğum düşünüyorsan
ahududu yaprağı çayı
hurma Medine hurması
Perine masajı nette vardır detaylı
Yürüyüş de ördek yürüyüşü öneriyorlar
Bunları da yapabilirsin

Açılman mı var nasıl eli bebeğe değiyor

Kızlar emzirme minderi hakkında ne düşünüyorsunuz?Elzem mi alayim mi?Bugün civilde beğendim ama size danışmadan almim dedim

Eklentiler

• IMG_20211015_213401.jpg
    135,4 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20211015_213358.jpg
    111,7 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20211015_213355.jpg
    133,6 KB · Görüntüleme: 75
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…