Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ilk beğenmeyen kişi
Canım bilmiyorum ama benim oğlanın kaşıkları hep sıktı ve bizim basliktaki çoğu kişi sevmedi ben Molfix pure softdan memnunum. Sleepy natürel benim için çöp. Cırt cırt kopmasida cabası.

Henüz çok erken olsa da ben de dayanamayıp sadece iki tane tulum sipariş ettim çünkü çok beğendim tam oğluşluk
İkisi de havlu tulum, kışa uygun, sıcacık giyer minik kuş. Birini yenidoğam birini 3 aylık seçtim beden konusunda burayı yeni okuduğum için artık ful 3 aylık alırım

Eklentiler

• AEAA5648-BAF9-44C9-BD53-5DB2254ED9ED.png
    509,3 KB · Görüntüleme: 153
  • 0ED01375-F35E-4868-BF5E-30A320622324.png
    500,1 KB · Görüntüleme: 159
Güzel günlerde giysin evet 3-6 6-9 almak mantıklı

Bn baya almışım yaaa bi dr bişey yok diyorum bi hastane çıkışı eksik

Eklentiler

• 3B3605A6-566E-4F7C-993A-4D670D88B653.jpeg
    141,3 KB · Görüntüleme: 164
Bnde aldıklarımı atim bari

Güzel günlerde kullansınlar.

1-Yan yatis yastigi adi verilen ucgen seyi icat edenden Allah razi olsun, dondu mu, dustu mu kustu mu derdi yok.
2-Muslin muslin muslin )) kiş icin de pazen ya da flanel...
3-Ayakli tulum candir lakin azcik paraya kiyip citcitli degil yakadan asagi cift bacaktan fermuarli alacaksin, mis.
4-Ben tank gibi bir puset kullandim, oyle minik falan olmazdi arabam da yoktu (taksiye sigardi onu biliyorum) hem bebeyi hem tum market alisverisini tasidi, 2 bebe buyuttu. Ikisi de 4 yasa kadar bindiler. Kar kis, ucakta kabine girdi, gunde 18 km patikaya, memleketin tum yollarina direndi. Ben alirsam gene tank alirim. ( Peg prego PlikoP3 modeli idi)
Maclaren baston puseti firlatip attim mesela, dengesiz,adam gibi tentesiz birseydi..
5-Astronot tulum kisin cok iyiydi.
6-Ana kucagini sevmedim, kendisi agir, bebekle daha da agir, tasiyamazdim.
7-Bebek cantasi sirta takilmali, sakin tek omuz alma, bebe agirlastikca bel boyun sakatlanmasin.
8- bir gece ansizin sut sagma makinesi almak gerekti tekli aldim. Tekini sagarken teki akiyor (benim zamanimda mochi yoktu), sagmak uzun suruyor vb. sonrasinda cifli aldim, her gun termal cantada yedek cam biberon ve lansinoh sut keseleri ile seyahat ettim.
9- gaz olunca havlu utulerdim, kiraz cekirdeginden umitliydim, o da yalanmis, uzuldum

Astronot tulum kesinlikle alacağım şeylerden biri 0-6 ay gibi ya da 6-9 ay gibi bi beden düşünüyorum. Aralık bası ya da kasım sonu doğuracam.

Astronot tulum kesinlikle alacağım şeylerden biri 0-6 ay gibi ya da 6-9 ay gibi bi beden düşünüyorum. Aralık bası ya da kasım sonu doğuracam.
Bizim ki kış bebeleri olacağından çok lazım olur dr giderken bile giydirilir

Tabi ilk zamanlar büyük olur ama direkt buna koycaz en güveniliri on kat battaniyedense.
Zaten ele avuca gelene kadar yaz gelir o zamana kadar da bol bol aşı topuk kanı işitmesi kalçası hastaneye çokça gitçez giyer hiç hava mava almaz

Selamm. Ben bu konuyu yeni gördümm. Liste var mı kızlar elinizde. Listeyle hareket etmeyi planlıyorum bende. Hiç birşeyimiz yok ilk bebek olduğu için. Ama 30 haftayı görünce toplu alışveriş yapma planım var

Liste beyinlerimizde. Birbirimizle paylasa paylaşa kafa karıştırarak ilerleyecez. Bende bebek butikte calışma tecrübesi var sadece. ilk sayfalarda yazdı tecrübeli analar. Ordan da harmanlayıp ortaya karışık yapacaz. Ama ben şuna kararlıyım 0-3 ay tulum+takım maks 10 adet yeterli.

Bu liste de süper faydalı olmuş. 1.ve 2.madde nasıl oluyor bilmiyorum ama detaylı bakacağım:) 3-5-7 deki detaylar çok önemli. Not alalım gerçekten alırken insanın aklına gelmeyebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…