Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Uzun süre kullanmıycam zaten ilk 4-5ay anne yanı olarak ayrıyetten odasını yaptım doğum sonrası işe başlayınca kayınvalidem bakıcağı için oraya götürcem onunda pek beşikte yatırcağını sanmıorm ama bakalım

Ham ahşap geldi evet ama küçük küçük tahtaları batıyor acaba vernik dışında başka bir öneri olabilir mi ? Sadece zımpara yapsak geçer mi ki ?
Geçer sanıyorum. O tarz problemler yok benimkinde. Hem sizinki korumalıkları tam kapatıyor kenar çıtaları güvenli geldi bana. Benimki örgü korumalık çıtalar hep meydanda.

Eldiven takmak istemiyorum cunku bebekler dunyayi elleri ve agziyla taniyor. Buna engel olmak istemiyorum. Ayni zamanda eldiven takmak bebegin motor gelisimini de sekteye ugratiyor.
Evet bebekler dünyayı el ve ağızları ile tanıyorlar ama bahsettiğin aşamaya yaklaşık 3. Aylarından sonra gelecekler. O zamandan sonra önce kendileriyle sonra nesnelerle ilişkiye geçip etrafını tanımaya çalışacak. Biz yeni doğduğu zaman eldivenleri kısa bir süre kullanacağız. Hocamız bize bebeklerin yeni doğduklarında en çok el ayak ve kafadan ısı kaybettiklerini bu yüzden dünyaya adapte olana dek eldiven çorap ve şapka kullanımının önemli olduğunu söylemişti. Ne motor gelişimine ne de dünyayı tanımasına engel olmaz o kadar kısa süre de ama bebişin üşümesini engeller. Ama sen bilirsin tabi

Ay bana da sezeryan daha korkutucu geliyor. Daha doğurmadan bilemiyorum tabii ama sezeryanın iyileşme sürecinin daha uzun sürmesi benim ondan çekinmeme yetiyor zaten.
ameliyat olması başlı başına panik sebebi zaten, neyse şimdiden düşünüp strese girmeyelim bir şekilde çıkacak içerden bu çocuklar

İlk defa görüyorum, ilgimi cekti, cok teşekkür ederim

Anlamadim simdi, kulak ici olunca yine temassiz olmuyor mu koltuk alti gibi mi oneriliyormus 2 yasa kdr acaba? Ben bu konuyu bilmyorm ya
Hani başımıza silah gibi dayıyorlar ya o temassiz oluyor Kulak içinden de kulağa sokup doktorların baktığı gibi bakılıyor. Mantıken o da temassız aslında kafam karıştı ama minnacık bebeğin koltukaltına derece sokup ölçmesini beklemek de saçma, durdurmaz sonuçta.. bilen biri bizi aydınlatsa ne güzel olur

Ay bilmiyorum ya hangisi hayırlıysa o olsun benim kafam çok karışık doğum konusunda. Eldiven de galiba analık içgüdümle hareket edicem, bakalım neşer yaşayacağız
Üşürse analık içgüdümle kararımı değiştirebilirm sanırımiki tanecik eldiven alayım bulunsun o zamanteşekkürler bu arada bilgi paylaşımı için

Analık iç güdün daha neler yaptıracak
Eldiveni geçtim sen kışlık çorap eline geçirip buraya foto atmayasın

Selam kızlar,
Park yatak olarak yoyko ya da Elele madre düşünüyorum uzun zamandır hangisi uyguna gelirse onu alırım diyordum Geçen yoyko saatlik indirimle 1000 liraya düşürmüş ama ben indirim bittikten sonra görmüştüm çok üzülmüştüm.
Şimdi de Elele Hepsiburada da saat 6-9 arasında indirime girecek diye gözüküyor bakalım ne kadar olacak... Sizin de bilginiz olsun belki almayı düşünen olur

Şu an kendi sitesinde 1200 lira Hepsiburada 1100 lira akşam bakalım ne kadar inecek

Ben de Yoyko ve Elele arasındaydim canım. İndirime girince Yoykoyu kaptım. Elele madre de çok güzel görünüyor. Özellikleri aynı gibi zaten. Hepsiburadada saatlik indirimlerde çok yoğunluk oluyor, bana doğrulama kodu gelmesi nerdeyse bir saatimi aldı. Bunu bil benim gibi stres yapma

Benim de karisti, kulaktan olceri de temassiz grubunda biliyom ben ama yanlis biliyor da olabilebilirim evet ya beklemezler ki onu kuduruk totolar

Hangisi indirimdeyse onu kap, hepsi birbirinin laciverti eheheheh, hayirli olsun simdideeen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…