Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ahahhahaha rahatti ama yaa, smdi biraz kucuk kaldi tabii 🤪
Ben bir de bir buyuk bedeni yok diye uzulmustum. Iyi ki yokmus bir buyugu boynuma kadar gelirdi kesin 🤣

Evet cok rahat ama benimkisi ilk sok 🤣 ne bileyim, daha once hic kullanmadim.. Gobegimin ortasinda bitecek falan saniyordum. 😁
Aslinda Eski normal camasirlarim hala oluyor ama bugun digerini giyince anladim ki rahatsiz ediyorlarmis beni ve farkinda degilmisim. 😁

Bir de ben 6 tane koydum ama hepsine tul kese aldim ve Keselerin icine yerleştirdim.. Bebegimin esyalarini da ayni sekilde yaptim.. kullanmadigim herhangi bir sey olursa degilmaz birbirine girmez piril piril getirip yerine geri koyarim diye dusundum.
Illa kese olmak zorunda değil hurc olur, kilitli poset olur. Fazla esya alsan bile boyle seylere yerlestirirsen kullanmadiklarin birbirine girmez, eve gelince ayarlamasi kolay olur ekstra is cikmaz bence.

Ben de küçük çöp poşetlerini koydum :KK70: hevessiz miyim ben :KK70:

Bi hafta içinde bütün ölü deri kalkıyor
Yorumları oku ve resimleri var bak oraya bak
Bnm terlik giymekten berbat olmultu topuğum pedikür paklamıyordu bu tertemiz yaptı bana da bi arkadaşım tavsiye etti çok memnun kaldım doğum öncesi 2 hafta önceden yapmayı düşünüyorum hala terlik giydiğimden 🤣

Aklımda deli sorular. Ayaklarım iki numara büyüdü menapozlu teyzeler gibi yanmasına cabası :KK70: ekimde doğurunca ayakkabılara sıkıştırsam da sığmayacak yeni de ayakkabı alasım yok :KK70: son kontrollere yaşta yağmurda terlikle mi gideceğim :-)

Bi hafta içinde bütün ölü deri kalkıyor
Yorumları oku ve resimleri var bak oraya bak
Bnm terlik giymekten berbat olmultu topuğum pedikür paklamıyordu bu tertemiz yaptı bana da bi arkadaşım tavsiye etti çok memnun kaldım doğum öncesi 2 hafta önceden yapmayı düşünüyorum hala terlik giydiğimden 🤣
Acaba bebege zarari olur mu ki.. Evde 1 paket olmasi lazim. hamile kalmadan once ara ara kullaniyordum. Hamile kalinca emin olmadigim icin kullanmadim. Icerigine de hic bakmadim gerci, tembellik iste 🤣

Ben de küçük çöp poşetlerini koydum :KK70: hevessiz miyim ben :KK70:
Ahahah kahkaha attim 🤭
Ya hevessizlikle alakali degil bence. Ben de neye koyacagim diye dusunuyordum. Kilitli posete koyarim diye karar vermistim en son. Ama sonra instagramda gezerken bi kadinin keselere koydugunu gorunce dedim neden olmasin 🤣

Ahahah kahkaha attim 🤭
Ya hevessizlikle alakali degil bence. Ben de neye koyacagim diye dusunuyordum. Kilitli posete koyarim diye karar vermistim en son. Ama sonra instagramda gezerken bi kadinin keselere koydugunu gorunce dedim neden olmasin 🤣

Ya ben de o kadar zorlanıyorum ki dışarı çıkmak istemedim. Elimde de küçük çöp poşetleri vardı. Gayet güzel oldu şeffaf, hemşirelere verilirken kime ne verileceğini bilmiş olacaklar :KK70: onları kirlenince zaten onların içine de geri koyarım :-)

hamile külodu alayım dedim,
beğendim sepete atmak için beden seçiyorum 15 liralık şey oluyor 40 lira
tamam bana biraz kumaşı fazla kullanıyorsun ama 25 lira kadar fazla değildir o toto :işsiz: :işsiz: :işsiz:

Ya ben de o kadar zorlanıyorum ki dışarı çıkmak istemedim. Elimde de küçük çöp poşetleri vardı. Gayet güzel oldu şeffaf, hemşirelere verilirken kime ne verileceğini bilmiş olacaklar :KK70: onları kirlenince zaten onların içine de geri koyarım :-)
Amaç zaten esyalarin duzenli olmasi, birbirine girmemesi. Valiz icindeki duzeni sagladiktan sonra kese olmus, poset olmus ne fark eder... Gerisi hep teferruat. 😊

Acaba bebege zarari olur mu ki.. Evde 1 paket olmasi lazim. hamile kalmadan once ara ara kullaniyordum. Hamile kalinca emin olmadigim icin kullanmadim. Icerigine de hic bakmadim gerci, tembellik iste 🤣
Hamilelikte de kullanılıyormuş

Ben bir de bir buyuk bedeni yok diye uzulmustum. Iyi ki yokmus bir buyugu boynuma kadar gelirdi kesin 🤣

Evet cok rahat ama benimkisi ilk sok 🤣 ne bileyim, daha once hic kullanmadim.. Gobegimin ortasinda bitecek falan saniyordum. 😁
Aslinda Eski normal camasirlarim hala oluyor ama bugun digerini giyince anladim ki rahatsiz ediyorlarmis beni ve farkinda degilmisim. 😁
Seyyyy, benimki gobegimin ortasinda bitiyor, sen ne aldin acaba 🤣🤣🤣🤭🤭🤭 evet ya alttan biraz kesiyor diğerleri, bunlar da large kucuk kaldi artk bana 😬 trendyoldan almistim bsm diye bir marka, hic bilmiyordum ama iyiymis yani kac ay kullandim. Seninki neydi?

Hellooooo :)) azimle 90 sayfa geride kalmisim okudum geldim.. Ne sirin seyler almissiniz, Allah huzur afiyetle kullanmak nasip etsin.
Zamaninda hastanenin istegi uzerine dogum cantasina bebegin esyalarini hep tam takim olacak sekilde corap tulum, eldiven, baslik seklinde setler yapip orta boy buz dolabi posetlerine koymus, etketleyip not yazmistim. Ornegin dogardogmaz bunu verin, hastane cikisi icin vb. Gibi gibi...
Ananin ihtiyaclari ise valiz duzenleyicilerde idi, uzerinde cengelli igne ve icindekiler yazan notlar :KK66:)
Kirliler icin 1 tane kucuk/orta boy buzgulu cop torbasi yeter.
Bugun heves ettim, kizimdan kalan esyalarin oldugu valizi actim, stok sayim yapayim diye (cok musrif ve stokcu gordum kendimi tabi- ilk bebe diye carters, zara, babygap, chicco dayamisiz-2 yas sonrasi LCW bebesi olmus) ne miniklermis, 24 aya kadar dogru durust eskitemediginden bir kismini daha kucuklere vermeme ragmen en buyuk boy bavul dolusu esya cikti. Birkac parca sandik lekesi gibi olmus onlari bi yikamaya aldim. Ikizler kiz olursa masraftan yirtarim, erkek olursa mictigimizin resmidir :KK66:)

Park yatak, mama sandalyesi, 1 yasa kadar olan oto koltugu/puset, bebek nevresim takimlari, battaniyeler sapasaglam sarip sarmaladigim gibi duruyor masallah..

Hellooooo :)) azimle 90 sayfa geride kalmisim okudum geldim.. Ne sirin seyler almissiniz, Allah huzur afiyetle kullanmak nasip etsin.
Zamaninda hastanenin istegi uzerine dogum cantasina bebegin esyalarini hep tam takim olacak sekilde corap tulum, eldiven, baslik seklinde setler yapip orta boy buz dolabi posetlerine koymus, etketleyip not yazmistim. Ornegin dogardogmaz bunu verin, hastane cikisi icin vb. Gibi gibi...
Ananin ihtiyaclari ise valiz duzenleyicilerde idi, uzerinde cengelli igne ve icindekiler yazan notlar :KK66:)
Kirliler icin 1 tane kucuk/orta boy buzgulu cop torbasi yeter.
Bugun heves ettim, kizimdan kalan esyalarin oldugu valizi actim, stok sayim yapayim diye (cok stokcu gordum kendimi tabi) ne miniklermis, 24 aya kadar dogru durust eskitemediginden bir kismini daha kucuklere vermeme ragmen en buyuk boy bavul dolusu esya cikti. Birkac parca sandik lekesi gibi olmus onlari bi yikamaya aldim. Ikizler kiz olursa masraftan yirtarim, erkek olursa mictigimizin resmidir :KK66:)

Park yatak, mama sandalyesi, 1 yasa kadar olan oto koltugu/puset, bebek nevresim takimlari, battaniyeler sapasaglam sarip sarmaladigim gibi duruyor masallah..
Harikasın 🥰 sağlıkla gelsin bebelerin kuzum

Kızlar bayb turco hakkında düşünceleriniz neler yorumlarda olumsuz bişey görmedim genelde beğenilmiş tek biraz küçük denmiş 2 numara yenidoğana da oluyormuş zaten 2 numara da da göbek oyuntusu var ıslak mendili içinde aynı hep güzel yorumlar sleeppy le bunun arasında kaldım. Yavaştan çanta hazırlığına başlıycam ben de

Eklentiler

• Screenshot_20210919-120044.png
    Screenshot_20210919-120044.png
    275,7 KB · Görüntüleme: 40
Kızlar bayb turco hakkında düşünceleriniz neler yorumlarda olumsuz bişey görmedim genelde beğenilmiş tek biraz küçük denmiş 2 numara yenidoğana da okuyor zaten 2 numara da da göbek oyuntusu var ıslak mendili içinde aynı hep güzel yorumlar sleeppy le bunun arasında kaldım. Yavaştan çanta hazırlığına başlıycam ben de
Ben aldım canım 200 adet 5 paket de ıslak mendil 🥰 yorumları okuyarak aldım ama bilmiyorum nasıl doğumdan sonra anlayacağım

X