Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben de yorumlar a güvenerek alsam mı acaba denemek için fiyatı da diğerlerine nispeten daha uygun geldi açıkcası
Ben hem slpey hem bundn aldım ama bir numara aldım diğerlerini biraz daha büyük almıştım abimler kullandı memnunlardı ıslak mendilini de sevdiler

Bende öyle yaptım canım yorumlarda önerdikleri için birde muhendisoglunun sayfasında görünce de tamam dedim 😊 bayağı uyguna geldi
O zaman bende istiycem. Bide pijama takımı kaldı o da trendyol da denk geldim aslında kıyafette dokunmadan alma taraftarı değilim ama pandemi den dolayı fazla mağaza falan gezmek istemiyorum iki tane baktım kullanışlı gibi. Büyük beden mi almak gerekiyor şimdiki beden mi acaba fazla kilo almadım normalde 40 42 bedendim şimdi sadece göbek var zaten göbek kısmını geniş yapmışlar beden e göre çıkıntılı gibi

Eklentiler

• Screenshot_20210914-145410.png
    Screenshot_20210914-145410.png
    326,9 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_20210914-144951.png
    Screenshot_20210914-144951.png
    345,7 KB · Görüntüleme: 72
Ben hem slpey hem bundn aldım ama bir numara aldım diğerlerini biraz daha büyük almıştım abimler kullandı memnunlardı ıslak mendilini de sevdiler
Inşallah bizde memnun kalırız. Kızımda molfixle başlayıp sleeppy le devam etmiştim şimdi bunu da denemiş olucam memnun kalırsam hep bunlar devam ederim

O zaman bende istiycem. Bide pijama takımı kaldı o da trendyol da denk geldim aslında kıyafette dokunmadan alma taraftarı değilim ama pandemi den dolayı fazla mağaza falan gezmek istemiyorum iki tane baktım kullanışlı gibi. Büyük beden mi almak gerekiyor şimdiki beden mi acaba fazla kilo almadım normalde 40 42 bedendim şimdi sadece göbek var zaten göbek kısmını geniş yapmışlar beden e göre çıkıntılı gibi
Bilmiyorum canım bu pijamalar nasıl bende lohusam com dan effort un aldım birtane sadece birde evde hiç kullanmadığım vardı onu koyarım muhtemelen

Ben şu pembeye benzer yorumlara güvenrek trenyoldan l beden aldım p.tesi elimde olur muhtemelen

merhaba hanımlar eski mesajlara göz gezdirdim çok faydalı önerilerinizi gördüm hepimiz aldıklarımızı bebişlerin sağlıkla kullandığını görelim inşallah :KK68:
ben internette var olan listelerden bakarak kendime göre oluşturdum tamamlamak üzereyim ama hala eksikler var ve hiç bitmeyecek gibi geliyor :KK64:

Yenidoğan bebek ihtiyaç listesi:
  • 10lu hastane çıkışı 1 adet yenidoğan
  • 5li hastane çıkışı (3 adet 0 ay için ve 4 adet 0-3 ay için)
  • Tulum (2 adet 0-3 ay için ve 2 adet 4-6 ay için)
  • Zıbın (6 adet 0-3 ay için ve 10 adet 3-6 ay için)
  • Battaniye (2 adet kalın 4 adet penye)
  • Puset - chicco keyfit
  • Kanguru taşıyıcı (1.5 aylık ve üzeri bebeklerde kullanılabilir)
  • Bebek çantası
  • Biberon, alıştırma bardağı, emzik – wee baby
  • Bebek küvet, maşrapa, kovası ve sünger
  • Bornoz ve havlu
  • Şampuan, sabun, bebek kremi, pişik kremi, göğüs ucu kremi - mustela
  • Kulak çubuğu
  • Nevresim takımı
  • Müslin Örtü (3 adet)
  • Ağız bezi (20 adet)
  • Emzirme yastığı
  • Deterjan – baby&me granül sabun
  • Burun aspiratör, fırça, tarak, tırnak makası, ateş ölçer seti - wee baby
  • Yenidoğan bebek bezi - Islak mendil - sleppy bio natural
  • Doğum sonrası için depend
  • Göğüs pedi – wee baby
  • Göğüs kalkanı - philips avent
  • Süt saklama poşeti- wee baby

Göbek kısmı geniş olsa da büyük aldim ben. Normalde S-M giyiyorum ama lohusa pijamasini L aldim ki su an bile tam sayılır.

Göbek kısmı geniş olsa da büyük aldim ben. Normalde S-M giyiyorum ama lohusa pijamasini L aldim ki su an bile tam sayılır.
Ben kızımdayken büyük almıştım ilk doğum sonrası giydim iyiydi Bi kaç hafta sonra altı giyemedim büyük gelmişti çabuk kilo vermiştim onun için kararsız kaldım

😑😑hmm sizin için çok mantıklı ama bn gündüzleri odasında uyuturum diye istiyorum ama bilemdm nasıl alsam
Ben de doğmadan odasını az buçuk kurmak istiyorum. 3 - 4 yaşına gelince asıl odasını kurarım diye düşünüyorum.

Yani ilk etapta yedek çift kişilik yatağımız vardı misafire kullanıyorduk (sadece yatak, karyolası yok), onu koyarım.
Fazla çift kapılı gardırop vardı onu koyarım (belki boyarım, rengi eski tip kahveli kremli karışık da).
Yere yine yedek halılardan koyarım. Makinede yıkanan halılarım var, onları sererim diyorum. Kirlenince hızlıca at yıkansın diye.

Fazladan bir tek şifonyer alırım, bol çekmeceli.
Bir de belki duvara monte kitaplıklardan. Perdesi de şu anki şimdilik durur.

Bunu da sırf daha doğumdan itibaren gündüzleri kendi odasında yatırayım ki oraya da alışsın diye yapayım diyorum. Yoksa gece gündüz bizim odada yanımda uyursa kendi odasına alışması çok daha zor olur. E ben de en geç 1 yaşında kendi odasına geçiririm diye düşünüyorum. Yine zaman ne gösterir bilemiyorum tabii de. Gerisini akışına bırakacağım. 😊

Halı almadım bu kışı odasında geçirmeyecek diye önümüzdeki kışa da hala bu evde mi oluruz bilmiyorum. Tayin çıkar belki. Yaza doğru tekrar düşünürüm odasına postalayınca dedim.
Ben de 1 senedir atandığım ve daha 3 sene daha kalmak zorunda olduğum için odasına alışsın istiyorum. Sonrasında hemen başka şehre taşınacağız diye bir kaidemiz de yok. Ev de bizim. E artık oda kurmak en mantıklısı oluyor sanırım. 😊

Canım ben normalde s giyiyorum, aşırı kilo almadım diye m sipariş verdim vigenzanın pijamasını. Göğüs kısmı acayip kastı, düğmeler çekik çekik oldu. Ki büyük göğüslü de değilim. Değiştirip xl aldım. Senin bileceğin iş tabi ki ama bana sorarsan kesinlikle büyük al

Kumaşını çok beğendim çok çok yumuşacık, bel lastiği rahat. Almak isteyenlere tavsiye olunur

Ben de doğmadan odasını az buçuk kurmak istiyorum. 3 - 4 yaşına gelince asıl odasını kurarım diye düşünüyorum.

Yani ilk etapta yedek çift kişilik yatağımız vardı misafire kullanıyorduk (sadece yatak, karyolası yok), onu koyarım.
Fazla çift kapılı gardırop vardı onu koyarım (belki boyarım, rengi eski tip kahveli kremli karışık da).
Yere yine yedek halılardan koyarım. Makinede yıkanan halılarım var, onları sererim diyorum. Kirlenince hızlıca at yıkansın diye.

Fazladan bir tek şifonyer alırım, bol çekmeceli.
Bir de belki duvara monte kitaplıklardan. Perdesi de şu anki şimdilik durur.

Bunu da sırf daha doğumdan itibaren gündüzleri kendi odasında yatırayım ki oraya da alışsın diye yapayım diyorum. Yoksa gece gündüz bizim odada yanımda uyursa kendi odasına alışması çok daha zor olur. E ben de en geç 1 yaşında kendi odasına geçiririm diye düşünüyorum. Yine zaman ne gösterir bilemiyorum tabii de. Gerisini akışına bırakacağım. 😊
Ben büyüyen beşik ve civilden dolap aldım , bnde en başındn itibaren gündüzleri odasında uysun istiyorum birde koltuk koyacağım orda rahatça oturabilcrğim vakit gçireblceğim . Bende duvara monte bişeyler monte etmek isterdim ama kiracıyım o yüzden onu yapamıyorum şifonyerde ihtiyaç duymadm hem beşikte hem dolapta çekmece olacak diye. Halı da ise bi tane eski evde mutfağıma aldığım çatallı bıçaklı bir halı var 🙈🤣 onu da koymak istemedm. Umarım sağlıcakla odalarında büyütmek nasip olur . 😍

Kizlar yeni yeni bebek arabasi arastirmaya basladim. Cok fazla kullanacagim, kendi aracim yok, genellikle taksi ve tren kullaniyorum ve cok yuruyus yapiyorum, bunun icin hafif ve tek elle katlanabilir olmasi cok onemli. Ve etrafimizda kentsel donusum oluyor, yollarim duzeni hak getire yani.. o yuzden engebeden rahat gecebilenler sanirim sisme tekerlek olanlar. Acaba benim gibi kriterleri olup kendine bebek arabasi secebilmis olan var mi 😃
Bir de Mamas Papas, Bugaboo gibi biraz fiyatli markalardan begenirsem letgodan ikinci el bakarim diyordum ama ikinci ellerde kullanimdan dolayi guvenlik acigi olabilecegini soyledi ve uyardi bir arkadas, mantikli geldi. Kullandikca asinan kilitler filan... Siz ne dusunuyorsunuz?

Canım ben normalde s giyiyorum, aşırı kilo almadım diye m sipariş verdim vigenzanın pijamasını. Göğüs kısmı acayip kastı, düğmeler çekik çekik oldu. Ki büyük göğüslü de değilim. Değiştirip xl aldım. Senin bileceğin iş tabi ki ama bana sorarsan kesinlikle büyük al

Kumaşını çok beğendim çok çok yumuşacık, bel lastiği rahat. Almak isteyenlere tavsiye olunur
Aaa iyi oldu bunu söylemeniz benim göğüsler şu an 90 küçük değil yani şu an 65 kiloyum toplam 3 kilo aldım doğuma kafar maximum 5 kilo daha alsam 70 olucam tavsiyen için teşekkürler deneyen biri olması iyi bende xl isteyim en iyisi olmadı dikişle daraltırım geniş olursa

Aaa iyi oldu bunu söylemeniz benim göğüsler şu an 90 küçük değil yani şu an 65 kiloyum toplam 3 kilo aldım doğuma kafar maximum 5 kilo daha alsam 70 olucam tavsiyen için teşekkürler deneyen biri olması iyi bende xl isteyim en iyisi olmadı dikişle daraltırım geniş olursa
Benim gebelik öncesi 80 falandı yok gibi bişey yani 🤣 şu an biraz büyüdü, 61 kiloydum şu an 67yim. Buradan hesaplayabilirsin. Karın kısmı m bedende de rahattı ama dediğim gibi göğüs kısmı sıkı oldu. L alsam da dar olacaktı. Xl nin göğüs iyi oldu. Yine de karar senin dediğim gibi

😭😭 Bende vigenza dan aldım normal m giyen biriydim bi 10 kilo aldım ama l beden aldım pijama takımını . Sorular kısmına güvenerek ve doğumdan snra kilo veririm diye ama şuan korktm🙈

X