Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Suraya da nazar boncuğu bırakayımbolca 🧿🧿🧿🧿🧿
Sagol canim 😁
Ben de Alp istiyorum. Çok kısa geliyor o da. Koyamadık çocuğun adını.
Ben de ilk basta Alp demistim. Esim Alp Arslan olsun dedi oyle kaldi. Kizim olsaydi da Nil istiyordum. Evet kisa ama hic kisa diye dusunmemistim 🤭 Yanina uyumlu baska bir isim eklersiniz iki isim seviyorsaniz.
Eşimde bende yeni çıkan isimleri asla istemiyorduk canım ikimizde öz türkçe isimler istiyorduk hep eşim Alparslan istedi benimde içime sindi hala beğenmeyenler var ama çokta umrumda değil ahmet mehmet koysam onuda beğenmiceklerdi, biz oğluma aylardır ismiyle sesleniyoruz, herkes bize çok ağır isim falan diyor büyük adam ismi diyor bende bu çocuk hep bebek kalmayacak elbet büyüyecek diyorum, çocukların isimlerinin anlamını yaşadığına inanıyorum ben ALPARSLAN; yiğit, cesur demek bizim oğluşlarda cesur ve güçlü olurlar inşAllah:KK36:
Insallah canim 😍 Benim de cok icime sindi bir anda karar verdik ve verdigimiz gibi de kaldi. Ben ileride baska oglum olursa onun adini da Baybars ya da Barbaros koymayi dusunuyorum. Acikcasi cevreden bu isimleri de begenmeyen cikacaktir ama umrumda degil.😁 onemli olan bizim icimize sinmesi gerisini bosver. :dondurma:
Çok iyi. Arapça öğrenme şansınız da var, ne güzel. Çocuğunuz en az 3 dil bilerek büyüyecek. Ay ne güzel şey ya hey maşallah. Allah bir ömür mutlu mesut etsin. ☺️
Amin cok tesekkur ederim 🥰
Insallah altindan kolaylikla kalkabiliriz bu cok dilli yetistirme durumunun. Bakalim nasil olacak, biz de merakla bekliyoruz😁

Ben ne zmndir kullaniyorum, ve evet oyle, sümsük gibi hissediyo insan kendini🤣🤣
Fena degil aslinda ama bu kadar buyuk olsun beklemiyordum. Sok oldum valla ne yalan soyleyeyim 🤣
Hastane çantasına neler koydunuz ben şmdi 3 tane pijama aldım hepsini yanıma alsam mı almasam mı bilemdm ,daha başlamadım hazırlamaya ama 🙈
Ben 6 tane koydum 3 pijama takimi, 3 gecelik takimi 🤣🤣 1 tane de dogum odasi icin onden acilan gecelik takimi toplam 7. 🤭
Ama benim hastanede 5-6 gun kalma durumum var. 😬
Ayyy ya sen varya gece gece koptum valla 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Bn almadım bilmiyorum o donlar nasıl
Ben de bugun tecrube ettim kendilerini 🤣 aslinda güzel sariyor ama garipsedim iste ne bileyim 🤣

Hastane çantasına neler koydunuz ben şmdi 3 tane pijama aldım hepsini yanıma alsam mı almasam mı bilemdm ,daha başlamadım hazırlamaya ama 🙈
Bir de ben 6 tane koydum ama hepsine tul kese aldim ve Keselerin icine yerleştirdim.. Bebegimin esyalarini da ayni sekilde yaptim.. kullanmadigim herhangi bir sey olursa degilmaz birbirine girmez piril piril getirip yerine geri koyarim diye dusundum.
Illa kese olmak zorunda değil hurc olur, kilitli poset olur. Fazla esya alsan bile boyle seylere yerlestirirsen kullanmadiklarin birbirine girmez, eve gelince ayarlamasi kolay olur ekstra is cikmaz bence.

Bir de ben 6 tane koydum ama hepsine tul kese aldim ve Keselerin icine yerleştirdim.. Bebegimin esyalarini da ayni sekilde yaptim.. kullanmadigim herhangi bir sey olursa degilmaz birbirine girmez piril piril getirip yerine geri koyarim diye dusundum.
Illa kese olmak zorunda değil hurc olur, kilitli poset olur. Fazla esya alsan bile boyle seylere yerlestirirsen kullanmadiklarin birbirine girmez, eve gelince ayarlamasi kolay olur ekstra is cikmaz bence.

Valize giren şey içime sinmez benim.ama kilitli poşetlerde rahatsız olmam koku yapar mı?

Kesnlkle bende öyle düşünüyorum hem dağılmaz temiz olur diye , teşekkür ederi tavsiye için 😍

Evet ya bn de 48 almıştım indirim olur belki mega indirim varmış ya
AA evet sepete eklym ya gerçekten faydalı mı bnm değilde annemle babamın ihtycı var da gerçekten iyi mi bilmediğimden alamadm

Fena degil aslinda ama bu kadar buyuk olsun beklemiyordum. Sok oldum valla ne yalan soyleyeyim 🤣

Ben 6 tane koydum 3 pijama takimi, 3 gecelik takimi 🤣🤣 1 tane de dogum odasi icin onden acilan gecelik takimi toplam 7. 🤭
Ama benim hastanede 5-6 gun kalma durumum var. 😬

Ben de bugun tecrube ettim kendilerini 🤣 aslinda güzel sariyor ama garipsedim iste ne bileyim 🤣
Ahahhahaha rahatti ama yaa, smdi biraz kucuk kaldi tabii 🤪

AA evet sepete eklym ya gerçekten faydalı mı bnm değilde annemle babamın ihtycı var da gerçekten iyi mi bilmediğimden alamadm
Bi hafta içinde bütün ölü deri kalkıyor
Yorumları oku ve resimleri var bak oraya bak
Bnm terlik giymekten berbat olmultu topuğum pedikür paklamıyordu bu tertemiz yaptı bana da bi arkadaşım tavsiye etti çok memnun kaldım doğum öncesi 2 hafta önceden yapmayı düşünüyorum hala terlik giydiğimden 🤣

Valize giren şey içime sinmez benim.ama kilitli poşetlerde rahatsız olmam koku yapar mı?
Ben icini, disini dezenfekte ettim. Zaten cikan kirlileri de valize geri koymayacagim. O nedenle kullanmadiklarimi eve getirir yerlestiririm diye dusundum.
Kilitli posetle ilgili deneyimim olmadi ama sayfalarda, videolarda falan baya tavsiye ediyorlar.. Islak bir sey olmadiktan sonra koku yapacagini sanmam 🤔

X