Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yok kuzum almıyor emzik hiç almadi dişçıkarma durumuda var enfeksiyondan yada dişten olabilir dışını kaşımak isterke isiriyordur diyorlar geçici birşey diyor her doktor ama ne zamna geçer bilmiyorum.
Emzikle ilgili bizim doktor uyurken vermeyi deneyin demişti. Acaba denesen mi? Belki uyurken ağzında tutar.
Bugün dikkat ettim. Oğlum hep ısırıyor uyanıkken ama kanatmıyor. Bariz dişlerinin kaşınmasından gibi

Tarzı şöyle ekteki gibi bi tuhaf
Ama bugün normal gibi de ilerledi. Zamanla değişecek demek.

sağlıklı olsunlar da erken olmuş geç olmuş çok mühim değil

Eklentiler

• 6760F8FB-180B-48E0-9AF0-F9B77E718F9C.jpeg
    101,7 KB · Görüntüleme: 105

MasaAllah kuzucuga ❤ aynen öyle vakti gelince yapacaklar herşeyi sağlıkları yerinde olsun yeter

Emzikle ilgili bizim doktor uyurken vermeyi deneyin demişti. Acaba denesen mi? Belki uyurken ağzında tutar.
Bugün dikkat ettim. Oğlum hep ısırıyor uyanıkken ama kanatmıyor. Bariz dişlerinin kaşınmasından gibi
Bizimki uyku arasında olduğu için büyük ihtimalle ısınmasını kontrol edemiyor kaynatıyor, emzik uyurken denedim uyandı ağladı sinirlendi almadı hiç birşekilde akışına bıraktım artık goturmedigimiz doktor kalmadı nörolojiye bile götürdüm

Benim oğlanlardan biri de bu şekilde emekliyordu. Bi anda düzeltti. Kasların gelişmesiyle alakalıymış. Yine de içinize sinmezse doktorunuza danışın. Ya da yonca görgülü diye bir fzt var instada. Onun bu tip emekleme ile ilgili bir gönderisi vardı ne yapılabilir diye ona bakabilirsiniz

Bebegi bebek arabasinda asla oturmayanlara, Globber explorer oneriyorum. 9 kiloya yaklasinca artik kanguruda tasiyamaz oldum, kizim disariyi cok seviyor ama artik kanguru kabusu yasamaya baslamistim. Son care gozumu karartip globberin bu urununu aldim ve muhtesem bir sey cikti, tasarlayan ve ureten ekibe duaciyim belki benim gibi caresizlik yasayan birileri vardir.

Benim oğlum da 10 kg oldu. Hala kangurusuz geçmiyor günümüz:)
Bebek arabasında da duruyor ama bir süre sonra kanguruya geçmek durumunda kalıyoruz.
Bu bisikletler rahat mı peki? Uzun süreli kullanım için bana rahatsız eder gibi geliyor. Oğlum keyfine düşkün yayılmak ister Ama hafifse bir kaç ay sonra deneyebilirim diye düşünüyordum

Ya kizlar bu saat oldu uyumuyo kizim.Haftanin yarısından çoğu bu sekildeyiz.Ucusta ayrı yoruluyorum evde yeminle iki katı yoruluyorum.Bos günlerim sabah 4 e kadar oturmakla geciyo.Artik sinirim bozuluyo.Ya çocuk sabaha kadar oturup oynuyo.Sanki gündüz.Asiri aşırı hareketli ona rağmen yorgun düşüp uyumuyo ya.Disari çıkmak kabusum oldu.Asla bebek arabasinda durmuyo.Bildiginiz çığlık çığlığa arabada.Normal bağırma değil sesi kisilana kadar çığlık cigliga agliyo kucakta gezio bütün gün.Dusunun ben günde rahat 12 saat 12 kilo bı bebegi kucağımda taşıyorum.Ucusta bu kadar yorulmuyorum.Napicam ben kizlar nolur akıl verin.Uyku desen yok,arabada durmaz bütün gün kucakta.Artik bel ağrısından uyuyamıyorum,kollarımda da ciddi bi uyuşma var.Cok perişanım ya

Yalniz degilim biliyorum insan sokakta arabasinda gezen bebek gorup imreniyor, ben tum bebekler default arabada oturuyor saniyordum bu buyuk surprizle karsilasana kadar kizim sagolsun daha minicikken bile kiyameti kopariyordu arabasina koymak istedigimizde, bacaklarini dimdik geriyor vs. Ben etrafi gorme istegi, daha mobil hissetmek istemesine bagliyordum o yuzden globber ise yaradi. Cunku bebek arabasinda daha interaktif bir arac, etrafi acik ve sanki kontrol ondaymis hissi veriyor bisiklet oldugu icin. Yani bir urunu bu kadar ovmek de ne bileyim.. abarti gibi gelebilir ama beni buyuk bir caresizlikten kurtardi.
Aslinda oturuken çavuş gibi yayiliyor benimki, kollarini korumaliklara, ayaklarini gidona filan koyuyor, kendi konforunu yaratti. Tabii malzeme plastik oldugundan kumas tutuculugu bebek arabasi gibi degil, totolar daha kucuk oldugu icin bir sure sonra toto kayiyor. Ben duzeltiyorum ve yola devam saatlerce durmuyor tabii. Ama 1 saat bile benim icin buyuk gelisme oldu bisikletin kendisi hafif sayilir. Ben bebis icindeyken bisikleti kucaklayip rahat indirip kaldiriyorum

Bibebir ayni durumdayiz. Bebegim 1 yasinda bizde 12 yi gectik ve ben kafayi yemiş durumdayım. Geçen gün bel agrisindan oturup ağladım

Cok uzuldum, calisan anne olup bunu yasamak da cok zordur ben dun kendimce disari cikarmak icin buldugum cozumu onermistim, benimki de arabada asla durmuyor cunku. Globber explorer aldim, onu cok sevdi. Arabadan daha interaktif bisey. Etrafa bakinirken yoruluyor da ayni zamanda. Arada bi uzerinde uyuyakaldigi bile oluyor

Ya okurken çok üzüldüm
Bebek arabasında durmama sebebi ne acaba. Bizimki de aman aman durmuyor kanguruyu tercih ediyor ama dışarıda olmayı sevdiği için uyum sağlıyor.
Evde neden bu kadar kucakta tutuyorsunuz? Yürüyordu sanki en son. Yürümek ya da emeklemek istemiyor mu?
Bizim günün bir kısmı oyun alanında çitlere tutunup camdan dışarı bakmakla geçiyor.
Bir kısmı emekleyerek oyun oynamakla. Kendi yatağında piyanosudur, kitabıdır, topudur oturarak geçiyor. Bir kısmı da bakıcı ve benim kucağımızda geçiyor tabii ama eskisi kadar çok değil.
Oyun alanları yeterli mi?

Uyku da, gece uyandığında konuşuyor musunuz? Işığı açıyor musunuz ya da?
Benim oğlum da bu 1 aydır aşırı zor geçiyor uykuya ve gece sürekli bir uyanıyor oyun istiyor. Hav hav diye bağırıyor. Beraber uyuyoruz benim yatağımda. Yatağın diğer ucuna emekliyor. Alkış falan yapıyor ama hiç konuşmuyorum tepki vermiyorum. Asla ışığı açmıyorum. Bir tek bana yaklaşınca temas edip sarılmaya, emzirmeye alıyorum. Uyuyacağını bildİği için alışkanlığa dönüşmemiş oluyor.
20:00 da da mutlaka uykuya geçmek için odamıza geliyoruz. Dışarıdaysak esnetiyoruz sadece.

Bu arada zamanında burada mama sandalyesi konularını konuşurken sevmeyen, oturmayan oluyor muhabbetleri geçmişti. İnşallah boşuna almamışızdır diye düşünmüştüm.
Şimdi resmen mama sandalyesi olmadan ne yaparmışız diye düşünüyorum.
Evde en büyük kurtarıcılardan.
Yemek sonrası çok uykusu vs yoksa rahat yarım saat geçiriyor üzerinde. Hatta eline verdiğimiz oyuncaklarla süre uzayabilir ama kısıtlı alanda durmasını istemediğim için bizim yemeğimiz bitince çıkartıyoruz genelde.

Eklentiler

• 2BA2D24E-4384-4CF5-92B7-13B67EB38DFC.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 94
  • 289D4966-CE02-4D22-8C72-318CAFBEA293.jpeg
    126,2 KB · Görüntüleme: 94
  • A41AC6F2-215F-48D1-8167-AF5D9E725472.jpeg
    91,9 KB · Görüntüleme: 94
Kuzum gece uyudugunda uyanmio bolmuo uykuyu.Kirkda yılda bir mama için uyanıo onda da asla oyun moduna gecmioruz sonra uyuyacagini bilio ve uyuyo da.Bizimkinin olayı gece sabaha kadar oturuo ve oynuo.Gunduz de oynuyo,aşırı enerjik bi bebek.Bi saniye yerinde durmuna rağmen yorulmuo ya.Henuz yurumuyo ama jet gibi emekliyo.Ben evdeysem kesinlikle kucağımdan inmiyo.Disari çıkmak kabusum oldu.Wallahi taşıyamaz oldum.Ben 53 kiloyum bebeğim 12 kilo ve 80 cm yi gecti.Halimi dusunebilio musun gofretcimnasıl biraktiricam bu kucak işini ben ya.

Beraber emeklemeyi denedin mi? Evden çalıştığım için yanına her gidince benim de kucağıma gelmek istiyor. Çok yorulmadığım için alıyorum tabii. Ama yorulduğumu hissedince onu indirdiğimde ilk geri gelmek istiyor. Ben de onun gibi emekleme moduna geçiyorum. Hadi gezelim falan diyorum. Geziyoruz biraz:)) Sonra oyun alanlarından birine geçip tekrar oyun moduna dönüyoruz. O sıra tekrar kucağa geçmemiş oluyor.
Sende de işe yarar mı bilmiyorum ama yerde dikkatini bir şeylere çektirip beraber vakit geçirmeye alıştırman rahat olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…