Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
1-2 aydır hafif tuz ve baharat atıyorum çünkü yemiyor öyle oluncaa azda olsa yiyor diye. İnşallah sever meme olunca çoğunluk böyle oluyormuş

1-2 aydır hafif tuz ve baharat atıyorum çünkü yemiyor öyle oluncaa azda olsa yiyor diye. İnşallah sever meme olunca çoğunluk böyle oluyormuş
Bazen kabağın tadına bakıyorum gerçekten bomboş su gibi
Suda haşlama yerine buhar tenceresinde yapınca daha lezzetli oluyor sanki.
İnşallah sever
Bugün tavuk denedik ilk kez sevdi gibi. Im ım ımmm diye yedi bakalım akşam da deneyeceğim sevecek mi. Önceden armuta bayılırdı şimdi sevmiyor pek. Değişiyor dönem dönem.

Doktor demişti. 2 yaşında yemek yemeyen gördünüz mü hiç diye. Gerçekten de yok. Alışacaklar elbet. İyi olsunlar sağlıklı olsunlar da zamanı gelince yerler

Şaka nasıl yapıyor düşme numarası mı yapıyor
Emziğin kulplu ucunu benim ağzıma verio emzik tarafını ağzına alıo benden bı de eline bişey alıp veriomus gibi yapıp geri çekio sonra da kahkahalar atioat kelimesini öğrenmiş geçen gün.Bi elinde kumanda bu elinde benim telefonum at dio bı onu bi onu atıp hızını alamayıp emzigini de ağzından çıkarıp attıve babasına aşık oldu sanırımadamın yanına oturmaya girin çığlık çığlığa beni itip babasına sairilioama beni ne itme görmen gerek

Kızlar bugün tam 8 aylık olduk ek gıda berbat gidiyor hiçbir gıdayı tam olarak sevmiyor daha doğrusu ağzını açmıyor yemek istemiyor ne yapabilirim ya sadece biberona ağız açılıyor

Akıllı bıdık maşallah Kumanda emziği atma olayı çok iyiymiş
Şu an hangi kelimeleri biliyor?
Benimki aylardır sadece anne diyor Bir kere gün içerisinde odaya babası girdi. Ben de baban geldi dedim. Bakıp baba dedi. Baa baa gibi değil tam baba dedi ama ilk ve son oldu Günde 20 kere anne diyor Özellikle odada değilsem gelmemi istiyorsa sık sık anne diyor. Vicdan yaptırıyor

İtmelerini tahmin edebiliyorum. Bizimki de babasını itip bana sarılıyor Babasının ya da bakıcının kucağındayken ben arkam dönükse çekiyor zorla kendine çeviriyor

Kızlar bugün tam 8 aylık olduk ek gıda berbat gidiyor hiçbir gıdayı tam olarak sevmiyor daha doğrusu ağzını açmıyor yemek istemiyor ne yapabilirim ya sadece biberona ağız açılıyor
Bizde biberon da yok. Ek gıda da yeni yeni toparlıyor gibiyiz. 8. Ayında tüm gün 2-3 kaşık alıyordu. Bu ay kaşık sayısı arttı.
Ben zorlamadan deniyorum sürekli. Üşenmeden farklı şeyler hazırlıyorum. Yemediğinde moralimi bozmuyorum. 8. Aya kadar ağzına ne alsa anında kusuyordu. O yüzden büyük ilerleme kaydettik diye düşünüyorum.

Muz-armut karışımını seviyor. Ama en çok dışarıdayken yiyor. Alın parka götürün. Çocukları izlerken yesin. Bizim alışması dışarıda başladı. O yüzden ilk zamanlar dışarıda yedirdim hep.
Kuzu kıyma sevmiyor ama kuzu eti yiyor ve bol suyuyla pişerse sebzeler hoşuna gidiyor.
Süt alerjisi yoksa yoğurt meyve karışımları deneyin.
Brokoli seviyor oğlum mesela. Denemediyseniz deneyebilirsiniz. Eline verin büyükçe ısırarark sever belki.
Yulaf-muz ilk bir kaç kaşık aldığı şeylerden biriydi.
Mutlaka seveceği bir şeyler olacak. Zorlamayın, canınızı sıkmayın. Ama sürekli farklı bir şeyler deneyin. Evde yemek yapmayan ben her gece sabah ne yapsam diye düşünüyorum. Evden çalışıyorum ama her sabah toplantım oluyor. Toplantı öncesi hazırlıkla geçiyor. O bitiyor öğlen ne yapsam diye hazırlık yapıyorum. Bazen 1 kaşık alıyor bazen 3-4. Kalanı kendim yiyorum:)
Biz onlara sunmak zorundayız. Ama onlar yemek zorunda değil. Zamanla oturacak inşallah

Ne tatlılar yaaa iyiki dogurmusuz bu kuzuları gofretcimbenimki hadiii dio uzata uzata,baba dio bi de at dio.Anne demio dahabı de kısa kelimelerin ikinci hevesini tekrarlio.Mesela toka takiorum bugün to-ka diye diye o da Ka Ka la dio

Şanslısın bnmki abiii ve baaa baaa diyor sadece ııı larla işini görüyor

1 yasa yaklasmissiniz, biz de 8,5 aylik olduk. Ek gida isinden memnunuz 2 ana 2 ara ogun veriyorum, isten gelince sabaha kadar meme.... kahvaltida tarcin, ogunlerde yerine gore nane ve kimyon kullaniyoruz. Tuz ve sekerle tanismamiza 1,5 yil var bizim.
2si de 2 disli, emeklemeye devam, biri kendi kalkip ayakta duruyor yakindir yuruyecek.
Ilk anne demislerdi, mama, meme, abla diyorlar. Henuz baba diyen yok.
Konuya uygun olarak; Chicco mama termosumdan, oyun citi ve mat almis olmaktan ve hala tommiee tipppe biberondan cok memnunum.
Dil gelisimi icin danseden kaktus onerildi yeni masraf kapisi bu )

Teşekkür ediyorum uzun uzun yazmışsınız sağolun alıştırmaya devam bakalım inşallah tez vakitte alışırlar güzel ek gıdalar yemeye

Merhabalar, ben 31 haftalık hamileyim. Göğüs yaraları için İncia'nın göğüs kremini ve Philips'in şeffaf kalkanlarından aldım sizce gümüş kapak da almama gerek var mı? Yoksa bunlarla geçmezse mi alayım?

Bn hiç birini kullanmadım eğer düzgün kavrarsa bebek yara olmaz ilk zamanlar garmastan kullandım yetti bnm için

Ben de hicbisey kullanmadim şükürler olsun hicbi sorun yaşamadım.Bebek hemşireleri hastanede 3 gün boyunca gösterdi nasıl emzirmem gerektiğini.Eve geldiğimde kimseye ihtiyaç duymadan tutturdum memeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…