Bebeğimin uykusu

Sardenya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2016
1.843
2.504
kızlar selam

Öncelikle konum bir süre taşınmasın lütfen :KK43:
Bebeğim birkaç gün sonra bir aylık olacak. Uykusu düzenli ama ters. Gündüz bütün gün uyuyor, düzenli olarak emziriyorum ve hemen dalıyor tekrar. Buraya kadar sıkıntı yok. Ama gece 12 oldu mu gözlerini bir açıyor sabah 5'e kadar uyumuyor. Gaz vs sıkıntısı yok. Memede de uyumuyor. Öylece memede duruyor, emzik atıyor. Neden olabilir ve gece uyuması için ne yapmalıyım? Her gün düzenli rezene ve anason çayı içiyorum.

gündüz daha az uyutun,
1,5 saate kadar uyumadan durabilir, yine de daha bir aylıkmış. uyandıktan sonra bir saat kadar uyumadan durmasını sağlayın. sonra uyusun. akşam erken yatırın, 6-7 gibi, bir daha uyansa da ışıklı gürültülü ortama sokmayın, odasında emzirip yeniden yatırın. siz de dahil olmak üzere sessizliği bozmayın, gülmeyin, şakalaşmayın, göz teması kurmayın.

gündüz daha az uyutun,
1,5 saate kadar uyumadan durabilir, yine de daha bir aylıkmış. uyandıktan sonra bir saat kadar uyumadan durmasını sağlayın. sonra uyusun. akşam erken yatırın, 6-7 gibi, bir daha uyansa da ışıklı gürültülü ortama sokmayın, odasında emzirip yeniden yatırın. siz de dahil olmak üzere sessizliği bozmayın, gülmeyin, şakalaşmayın, göz teması kurmayın.

Uyutmadan nasıl tutacağım onu bilemiyorum. Oyun çocuğu değil sonuçta oyalayamıyorum ki :KK43:

Uyutmadan nasıl tutacağım onu bilemiyorum. Oyun çocuğu değil sonuçta oyalayamıyorum ki :KK43:

örneğin ben uyandığı gibi emzirirdim, uykusu gelir gibi olunca altını alırdım. biraz gezdirip 1 saati geçince de emzikle uyuturdum.
siz emzirerek uyutuyorsanız uyandığı gibi emzirmeyin, biraz gezdirin, altını değiştirin, en son uyku saatine yakın emzirin.

Benimki emmediği zaman Pavarotti gibi bağırıyor :KK43: çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, dikkate alacağım.

X