Bebegimin sesinden oturu alt komsum dava acti

Ben iki cocugumdada uygulamadigim bir deyi neden baskasina tavsiye edeyim ki?
Evin her bir bolumune hali dosemek benim icin olmucak birsey kaldiki cokta saglikli oldugunu dusunmuyorum
Sağlıktan behsetmiyoruz burda, insanların özel alanına müdahale etmekten bahsediyoruz. Başka insanları rahatsız etmekten bahsediyoruz.

Ben 2 tane çocuk yetiştirdim ve ilk oturduğum apartmanda duvarlar inanılmaz inceydi.Ben çocukların sesini engelleyebildiysem komşumun rahatsız olmayacağı şekilde yapılmayacak birşey değil .Her odada genelde halı olur zaten Türk evlerinde,koridorlarda olmaz,orayada yolluk atarsınız bolca olur biter.
Sesi engellemek icin tabiki elimden geleni yaparim yapiyorum da fakat dediginiz bana cozum bana uygun degil kaldiki hali kosma sesini ne kadar engellicek

kızlar,analar,bacılar:KK53: şu bir gerçek ki çocuğu olmayan ya da olan hiçbir komşumuz bizim çocuklarımızın gürültüsünü çekmek zorunda değil.eğer çocuğumuza saygı bekiyorsak biz de onlara saygı duyacağız.bi bebeğimizin olması bize her türlü gürültü yapma hakını vermez ki.evet o bebektir,çocuktur yapar da biz anne-babalar çocuk değiliz neyin ne zaman uygun olduğunu biliyoruz sonuçta.

Sağlıktan behsetmiyoruz burda, insanların özel alanına müdahale etmekten bahsediyoruz. Başka insanları rahatsız etmekten bahsediyoruz.
Yazdigini anlayabilcek kapasiteye sahibim sizij istediginiz yonde yorum yapmak zorunda degilim
Sagliksiz buldugum birseyi tabikide dile getirecegim

hava soguk olunca parka gidemiyoruz sahsen enerji cocugun icinde hapis...
konu sahibi komsularin da bir garip mis kucucuk bebegin ne gurultusu olcak ki
ben hep diyorum gurultuden rahatsiz olan mustakil eve gitcek apartmanda oturmayacak
tabi gurultunun de bir siniri olmali abartilmamali
50 desibel yüksek bir sınur hanımefendi. Belediyeden gelsiklerine göre ölçüm yapmışlar vebyüksek çıkmı demekki. Mantığınız çokmyanlış , o zaman esasa çocuklu aileler apartmanda oturmasın mustakil eve gitsinler hem çocucuklar bahçede oynarlar,kiimse kimsenin gürültüsünü çekmek zorunda değil!!!

Yazdigini anlayabilcek kapasiteye sahibim sizij istediginiz yonde yorum yapmak zorunda degilim
Sagliksiz buldugum birseyi tabikide dile getirecegim
Kusura bakmayın ama ben buna benim istediğim yönde cevap verme değil, cevap verilemediği için konunun yönünü değiştirme olarak bakıyorum.
İki çocuğunuz için gürültü engelleyici yöntemleriniz nedir merak ettim?

Yan dairemle salonlar bitisik, biri 4 yasinda digeri 3 aylik 2 cocugu var, alt dairenin biri 3 yasinda digeri 6 aylik, ust katta 6 yasinda bir canavar var, bendeki canavar da 3 yasinda. Aksam yemek saatinde bizim evde (bizim veletinki de dahil) oyle bir gürültü oluyor ki bina yikilacak sanirsiniz. Hepimiz birbirimizi idare ediyoruz, diger komsulardan da sikayet gelmedi hic. Bence komsuluk biraz idare etmeyi gerektirir. Benim kizim dogmadan once de vardi ust katta cocuk, bir gun bile şikayet etmeyi dusunmedim. Aksine annesine babasina aciyordum gece yarisi tepine tepine bagiriyor diye.

Kusura bakmayın ama ben buna benim istediğim yönde cevap verme değil, cevap verilemediği için konunun yönünü değiştirme olarak bakıyorum.
İki çocuğunuz için gürültü engelleyici yöntemleriniz nedir merak ettim?
O sizin bakis aciniz
Oncelikle cok sukur aksam gec saatlere kadar oturan sabahin korunde uyanan cocuklarim yok
Ilk olarak bisiklet at gibi oyuncaklarini cok kisa sureli olarak veriyorum gun boyi oynayabilcegi sartlara sahip degil cunku oldukca ses cikariyor
park bahce disinda top ile oynamalarina izin vermiyorum
Kizim zaten 8 yasinda cok ta hareketli bir cocuk neyseki laftam anlatiyor unutup kosmaya basladigu zaman yaptiginin yanlis oldigini anlatiyorum
Oglum ise tabiki bu tarz uyarilari cok fazla anlamiyor o gibi durumlarda oyun hamuru ahsap puzzleler devreye giriyor
Olabildigimce ikisinide kontrol altinda titmaya calisiyorum
Tabi yaranmak ne mumkun bu seferde gunduz 3 te supurge actigimda kapima dayaniuorlar gunduz uyudugu icin komsumuz:KK43:

O sizin bakis aciniz
Oncelikle cok sukur aksam gec saatlere kadar oturan sabahin korunde uyanan cocuklarim yok
Ilk olarak bisiklet at gibi oyuncaklarini cok kisa sureli olarak veriyorum gun boyi oynayabilcegi sartlara sahi0 degil cunku oldukca ses cikariyor
Kizim zaten 8 yasinda col ta hareketli bir cocuk neyseki laftam anlatiyor unutup kosmaya basladigu zaman yaptiginin yanlis oldigini anlatiyorum
Oglum ise tabiki bu tarz uyarilari cok fazla anlamiyor o gibi durumlarda oyun hamuru ahsap puzzleler devreye giriyor
Olabildigimce ikisinide kontrol altinda titmaya calisiyorum
Tabi yaranmak ne mumkun bu seferde gunduz 3 te supurge actigimda kapima dayaniuorlar gunduz uyudugu icin komsumuz:KK43:
Tebrikler öyleyse size.
Gündüz yapılan gürültülerde desibel sınırı daha yüksek diye biliyorum. Kapınıza dayanması bişey ifade etmez süpürge sesi için. Çok samimi değilseniz eğer bir daha gelirseniz polis çağırırım deyin, korkar muhtemelen.

Cocuk yetistirirken baskalarinin rahatsiz olacagi bilincini yerlestirmek lazim bu konuda iyi bir ornek olmus. Bende cok sikayetciyim bebek neyse ama 4-5 yas araligi cocuklarin gece 2-3lere kadar gurultu yapmasi bana mantikli gelmiyor bizde cocuktuk saat kollarini acinca yatar sabahta uyanir kisik sesle tvde cizgi film izlerdik cok sukur hic sikayet olmadi. Apartman gibi toplu yasam alanlarinda daga dikkatli olmak gerekiyor kimse kimsenin gurultusunu cekmek zorunda degil birde rahatsiz olan mustakil eve tasinsin lafina acayip uyuz oluyorum sirf bu yuzden kabahatler kanununda madde koymuslar su saatler arasi gurultu yapilamaz diye hos goru anlayis diye veryansin ederken karsi tarafinda sabrini tuketmemek lazim gurultulu yasamak isteyende sehir disina dogal yasam alanina geri donsun

Sankı banada eksık anlatılmıs gıbı geldı yoksa kımse el kadar bebenın yürüyüşünden rahatsız olmaz olamaz yanı.zıra öyleyse şoktayım:stop:

bizim alt kattaki komşu sabırlı... bu ne sabırsız komşuymuş amma da abartmış gibi yorumlar var.. ve çok saçma buluyorum .. kimse sabırlı olmak zorunda değil. . . bazı kadınlar sırf kendileri rahat etsinler diye çocukları başı boş bırakıyolar. altta üste ses gitmişmi umurlarında değil. aşağıdaki rahatsız oluyosa burada sorun alt komşuda mı ?

Sankı banada eksık anlatılmıs gıbı geldı yoksa kımse el kadar bebenın yürüyüşünden rahatsız olmaz olamaz yanı.zıra öyleyse şoktayım:stop:
küçük çocuğun SADECE ayak sesinden rahatsız olan bi komşu .. polis çağırıp dava açmaktan rahatsız olmuyor .. bu birtek bana mı saçma geliyor.

Biz Küçükken apartmanda otururken alt komşularımız gelıp tesekkur etmisti evde cocuk mu vardı bılmıyorduk bız hıc ses gelmıyor diye.

ben mesela çocuğumun odasını ince minder halıyla kaplıcam .. .

Bizim alt kattakinin de 5 aylik bi kizi var, 7/24 agliyor..gece uykusu haram oldu bize..Benim de 1 yasinda kizim var ama benimki kolay kolay aglamayan bi bebek cok sukur.ama anlayis gosteriyorum komsuma, o da istemez sonucta bebegi surekli aglasin..Allah yardimcisi olsun diyip yastigi dayiyorum kulaklarima her gece..

X