'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

boşanmayı düşünmüyorum ne demek ya, inşallah yanlışlıkla yazmışsındır onu.
evde bi sürü insan var, o şerefsize hiçmi engel olmuyolar. o tekme tokat girişirken seyiremi bakıyolar, karıkoca arasına girilmezmi diyolar acaba.

Boşanmayı düşümüyorum, yurt dışında yaşıyoruz, köye gidince babama anlatacağım, herşey o zaman belirlenecek, şimdi kocam olacak o pislikle ayrı yatıyoruz, ona ben söyleyeceğimi söyledim.
Sakamisin sen???? Yurtdisinda yasiyosun ve kohe gitmeyi bekliyosun???? Koy mu seni kurtarcak?? Ara polisi sikayet et seni de kizini da guvenli biyere yerlestirirler Allah askina aklini kullan kullanamiyosan da burda verilen tavsiyeleri uygula

Konu sahibi kaynananin gözüne girmek için doğacak çocuğuna adını bile vermeyi düşünmüşsun bu konuda eşin sana ters bile düşmüş
Sen bu kadar kaynanayin kocayin biyerlerini kaldirirsan sonucu ezilmekten başka bişey olamaz dayakta yersin
Oğlu bile anamın adını koymam demiş diretmis israrla gözüne girmeye calismissin
Bu kadında ne var Allah aşkınada hepsine kendini bu kadar ezdirdin

Yurtdışında hakkınızda şikayet olsa o cocugu alırlar sizden. Ya da o hayvan herifi uzaklastirirlar evden. Keske olsa. Ilk olmadığı bariz. Bu kadar ileri derecede siddet olduguna gore. Yatağı ayirsan ne olacak? Bu sefer kocan olacak ona kudurur yine dayak atar.

Ben bu konuyu okuyamiyorum yuregim dayanmiyor bebek olunca daha bi kotu oluyorum.konu sahibi ne yapti bosanacak mi arkadaslar onu soyleyin yeter o zaman sevinecegim.
Konu sahibi boşanmayacak canım.. Yurt dışında yaşıyomuş ve köye gidince düşünecekmiş. Nerdeyse 1 ay olmuş ayrı yatıyolarmış... Ne büyük ceza dimi??? Kocasına değil kendine verdiği cezanın... Evladına verdiği cezanın farkında değil daha kendisi.. Ne diyim be lanet olsun böyle iyi kadınların sessizliğine!

size darp edilmiş üstelik çocuğunuzada edilmiş. boşanmayı düşünüyor musunuz? eğer boşanınca ne yaparım diye kuşkunuz varsa kadın sığınma evleri var. meslekte edindiriyorlar.

Sen 30 larında olsa o da 40 larında sorun olmazdı aranizdaki yas farkı.
Ama sen 19 yasinda o da 31 bana göre adam fırsatçı seni ezmek anasına hizmetçi yapmak için evlendiği çok belli.

Ayrıca bu kv ısrarla bebeğine ismini koymak istediğin pek sevgili kv değil mi?
Aşırı pasifsin.
Kendini geç evladın için mücadele et .
Onun icin bosan.
Ama boşuna konuşuyoruz .

1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
Böyle kayınvalideleri ıslak sopayla dövecen canım bir sessiz kaldınmı kendini dövdürdünmü devamı gelir bu bebeğine kadar da gider seni el üstünde tutmalarılazım ilk bebeğin sanırım anladığım kadarıylada benden tafsiye sen onlardan ayrılmazsan kocanda seni tutmazsa sen çok ezilirsin o evde.Kocanla yalnız kaldıkca aklına gir eğer senin onu bırakmandan da korkuyorsa senin dediğine gelir uzaklaş derim o evden allak yardımcın olsun canımmm.

Ben ona soyleyecegimi soyledim derken ne soyledin allah askina soyle cok merak ettim.. hayir ben birinin periyodik olarak agzini burnunu kiriyor olsam hayatin sifresini bile verse iplemem.. seni kim niye dinlesin?

Verebilecegim en iyi teselli kafaya yeme yumrugu, kizini da tekvandoya falan yolla da kendini savunsun garibim..

Şöyle konu sahipleri beni çileden çıkarıyor valla..konu açıyorlar tepki alınca yok oluyorlar ortadan.madem fikir almak için konu açtın bi zahmet gel bak ne yazılmış ne denmiş. Gel bir cevap ver dimi?
Millet burda yardım etmek için vaktini ayırıp sana yazıyor senin umrunda değil..
Saygısızlık resmen.

Ablacım dilim var demiştin önceki konunda

Git markette çalış
Bebek yardımı paranı al devletten
Devlete başvur bekar anneyim diye dar gelirliler için konutlar var

Mis gibi yaşarsın boşuna dayak yiyorsun
Dayak yedim dersen o kocanın ağzına s.çarlar sittin sene hapisten çıkamaz

Gerçekten bu hayatı boşuna yaşıyorsun

yakinda başka bir dayak artık çocuk mu olur kendimi belli değil kendi çocuğuna da iyi yaşam hazırlaması hayal
hala diyor boşanmayi düşünmüyorum

Boşanmayı düşünüyorum, ama köye gidince ve babama herşeyi anlattıktan sonra "boşanmayı" düşünmemek şu an salaklık olabilir

Öyle bir yazım yanlışı yapmışsınız ki yani " düşümüyorum" diyerek...
Boşanmayı düşünüyor musunuz, düşünmüyor musunuz? Arkadaşlar düşünmüyorum diye algılamış, ben ise "düşünüyorum" mu yazılmak istenip yanlış yazıldı, anlamayı bekliyorum. Bunu bir açıklığa kavuştursanız?

Düşünüyorum tabii ki dee :KK43:

Artık nerde neresi bakıyorsa söylemek lazım. Bu nedir ya. Hala gurur murur basit bir karı koca sorunu gibi anlatılıyor. Yarın öbürgün haberini alsak ne yapacağız. Bakamıyorsa alırlar elinden. Bu kadar net.

Kendilerini ne kadar dövdürüyorlarsa dövdürsünler artık dilimizde tüy bitti koca kadınlar akılları var. Ama iş bebeğe dayandıysa orada duracaklar. Cinlerim zıpladı gece gece ya.

19 yaşındayım, bebeğime ben Gül gibi bakabiliyorum Allah'a şükür ama artık bu durum herşeyi aştı, en yakın zamanda gerekeni yapacağım :KK43:

X