'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Hanımefendi gidip mahkemeye verirsin, sosyal hizmetlere şikayet edersin istediğin herseyi yaparsın. Ama lanet olsun sana haketmiyorsun diyemezsin. Çünkü ne biliyorsun ki? Ne kadarını biliyoruz? Ama dediğimi anlamaya çalışmak yerine duyar kasmak diye yorumladığın için şuan kurduğum bu cümleleri bile bosuna yazdım

Bakın hanımefendiciğim, saygıdeğer hanımefendi. Bir anne evde ütüyü takılı bırakıp gitse o evde yangın çıksa allah korusun çocuğu ölse. Ne biçim annesin sen dersiniz değil mi. İşte bu daha kötü bir şey. Çünkü ütüyü bile isteye bırakıp gitmemiştir. İhmal vardır. Ama en basitinden unutmuştur.

Bu ise bile isteye göz göre göre bebeğin ölümüne sebebiyet verebilecek bir adamla yaşayıp buna göz göre göre sebep olmaktır. Anlatabildim mi. Ben sosyal hizmetlerden olsam zaten çocuğu gidip alırdım. Biz malesef ne biçim annesin diyen taraf oluyoruz. Elimden gelse onu da yapardım yani merak etmeyin.

Bu akıllar başlara gelmek zorunda, böyle önüne gelen çocuk yapar sonra ihmal ederse bu iş olmaz. Hoş göre göre ah canım diye diye olmaz. El kadar bebek kendini savunamaz canı ne ki dayaktan kurtulsun. Hey allahım.

Şu an içimden o kv olacak insanlıktan çıkmış yaratığa ettiğim bedduaları duymanı isterdim.
Neyse kendini buna mecbur etmeye hakkın yok.Sen kendine sahip çıkmak zorundasın. Seni kucağında bebeginle döven şerefsize neden boyun egiyorsun?Darp raporu alıp hayatından def edecektin hepsini.!
Daha fazla geç kalmadan yap bunu.
Terk et hepsini kendi pisliklerinde bogulsunlar.

1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
O canavar kocayı hemen boşa. Okurken tüylerim diken diken oldu. Kendini düşünmüyorsan masum bebeğini düşün . Yaşadığın evde bir tane insan yok . O şahsiyetsiz sana saldırırken herkes bebeği korumaya çalışmış ,kimse sana siper olmamış .şiddeti savunmam ama kayinvalidene vuran dedenin ellerine sağlık .keşke ağzının içine vursaydi ....böylesine zulüm gördüğün bir evde hala nasıl yaşıyorsun? Eminim ilk değildir ,son da olmamış .neden pılını pırtını toplayıp bor daha donmemek üzere o evden gitmedin ?aman gözünü seveyim çocuğu bahane etme hemen boşan. O evde insan muamelesi görmüyorsun. Düşünüyorum da ,2 çocuğum var ,bir tokat bile boşanma sebebi .kızlarım için bir korkum yok .prensesler gibi de bakarım. Yeter ki huzur ve güvenli bir yuva olsun .allah yardımcın olsun. İyi haberlerini alırız insallah

aldatmak bile affedilir de kucağında bebeğini emziren bi kadını bırakın dövmek iteleyen bir adam asla affedilmez. eğer kendinize bebeğinize ve anne babanıza saygınız varsa o evden gidin. korkmayın sinmeyin içinize atmayın. siz o adamı sözde affetseniz bile aradan 20 yıl geçse de o günü unutamayacaksınız. çocuğunuz 30 yaşına gelecek ve siz hala o dayağın izleriyle o çocuğun yüzüne bakıyor olacaksınız.

bi kere boşanmak istemiyorum demişsiniz... sizin yerinize kendimi koyuyorum ve boşanmayacaksam bile o günün bi yaptırımı olmalı.

1. evinizi ayırın o canilerden
2. eşinizi affedebilmeniz için en azından çocuk iki yaşına gelene kadar ayrı yaşayın. ki ilk 2 yaş çok önemli şiddet görürse eğer bütün hayatını hırçın ve suça eğilimli olarak geçirir ya da içine kapanık akıntı nerden gelirse oraya sürüklenen ve hakkını arayamayan birine dönüşür.
3. aileniz yanınıza gelmeli bu süreçte ve yalnız olmadığınızı cani eşiniz ve ailesi bilmeli. sosyal destek bu travmayı atlatmanız için çok önemli.
4. kesinlikle ama kesinlikle bu dayak mevzusu yargıya gitmeli.

eğer hiçbir şey olmamış gibi hayata devam ederseniz kusura bakmayın da yediğiniz dayak yanlarına kar kalacak ve sizin o dayağı hakettiğinizi düşünecekler, e tabi bunun bedeli de dayak yemeye devam edeceksiniz...

bunlar benim fikirlerim. aptal olmayın siz ANNEsiniz!!!

Sizi gectim de minnacık bebeğine acımayacak kadar gözü dönen bir adamdan baba olmaz.
Ya bebeğinize birşey olsaydı o hengamede?
Lütfen ama lütfen buna bir dur deyin. Canınızı seviyorsanız,evladınızı seviyorsanız dur deyin. Neden darp raporu almadınız? Nereye kadar katlanmayı düşünüyorsunuz?
Bebeğini düşünmeyen,karısını öyle hunharca döven bir adama siz ne derseniz deyin kar etmez.
Kayınvalide terörünü saymıyorum bile.

Nasıl insanlar bunlar ya. Eşine el kaldırmak nedir? Kucağında bebeğiniz varken hele. Yazık böyle insanlara acıyorum. Allah size sabır versin artık o evde sizin için 1 dakika bile nasıl zor geliyordur. Bence boşanın ve yolunuza bakın inan bu durumdan daha mutlu olursunuz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Sizinle aynı fikirdeyim
Halen ellerimin titremesine mani olamıyorum
Bu nasıl bir kafasızlıktır

Kız da 19 yaşında. Ben onun ailesine ne diyim.
Çıldıracağım yani. Bir insan hadi gözü döndü vurdu. Gidip ayakkabı alıp onunla dövecek kadar insan nasıl insanlıktan çıkar. Almanyadalarsa şikayet etmek lazım aslında. ipsinden adres de bulunur da, devamında konu sahibi yalanlarsa ne olur bilemiyorum. Allah ıslah etsin. İçim acıyor.

Bu satırları zor okudum. benimde bebeğim var su an ona öyle birsey yapıldıgını düşünemedim bile. Allah yardımcın olsun Allah bir cıkıs yolu bulsun insallah.

Konu sahibi yurt disindamiymis?Hangi ulkedesin kumral_quzeli kumral_quzeli ?
Eğer aynı ülkede isek ben sana seve seve yardım ederim. Babanı beklemene gerek yok.Sana kalacak ev de verirler parada iş te..inan şu anki durumundan bin kat iyi olursun bebeginle.
Bu gibi aile içi şiddet ve kadına destek konusunda çalışan bir vakfın üyesidir ablam.Elimizden ne gelirse yaparız.

Konu sahibi eğer konun gerçekse, ve yorumları okuyarsan bi sonraki darbenin nerden nasıl geleceğini beklemek yerine neden polise haber vermiyorsun.
Ara 112 polisi dil bilmiyorsan bile help de bişey de evine onlarca polis gönderirler. Dil bilmiyorsan tercuman ayarlarlar. O kocanın burnundan fitil fitil getirirler. Bunlar Türkiyedeki gibi, gidin barışın deyip evine göndermeZler.
Bak almanyada yaşayan bisürü insan var burda, sana yardımcıda olurlar. Neden korkuyorsun ezdirmeyin bu kadar kendinizi yaa.

Hadi kendinize acımıyorsunuz, çocuğunuza da mı acımıyorsunuz yahu? Dayak yemeye mi geldiğinizi düşünüyorsunuz şu dünyaya? Yurtdışında yaşıyorsunuz bir darp raporuna bakardı eşinizin sınırdışı edilmesi yemin ederim. 26 gün nasıl beklediniz? Hiç mi canınızın kıymeti yok, o bebeğe dayaktan en ufak zarar gelse nasıl vicdanınız el verecek buna? Bazen ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz. Bu hayattan mucize beklemeyi bırakın. Sihirli değnek dokunmayacak hayatınıza. Bir şeylerin değişmesi gerekiyorsa siz adım atınca olacak.

Son düzenleme:
1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
Inan icim el vermedi sonuna kadar okumaya kusura bakmada icimden senin kocanabetmedigim kufurde kalmadi bokdan bi kayinvalide iste insanliktan degil bokluktan nasibini almis ALLAHIN belasi

Eski konularini biliyorum. Sen daha cok dayak yersin cocugun da psikolojisi bozuk dayak yiye yiye buyur. Aklini basina alip buradan gelen yardimlari kabul etmeyeceksen buraya yazip insanlarin sinirini bozma.

Gurbetci pek cok bayan bu sacmaliklari 40 sene once yasadi, genclikleri curudu. Telefon, internet erisimleri de yoktu. Olsaydi bircogu kurtulurdu. 2017'de yardim telefonun diger ucundayken bu sacmaliklari yasamak buyuk basari.

ne gibi bir teselli mesala? aslında kesin kocaniz cok iyi bir insandır.sizi de cok seviyordur.ama o annesi yok mu annesi..herseyin başı o.onun yüzünden telefonu aliyor, onun yüzünden tekme tokat dövüyor.onun yüzünden hıncını alamayip birde terlikle vuruyor.üstelik bebeginizde kucaginizda.yani hep annesinin yüzünden.yoksa kocaniz melektir üzülmeyin.zaten diyeceğiniz i demissiniz yatagida ayirmissiniz.oo daha ne büyük ceza olabilir ki.kesin pisman olur simdi.ayri ev tutar hemen annesinin ağzının payını verir.sizede ömür boyu bu olayi unutturmak icin çabalar..
gerçeğe dönelim.eşiniz istemese bunların hicbirini yapmazdi.ve yasatmazdi..kv de son derece sinir bozucu ama onu cekmek zorunda bırakan sizin esiniz.ayrı ev diyeceğim ama bu kocayla sanmayinki ayri evde cok mutlu yasarsaniz..nasılsa tr ye dönünce babaniza anlatacaksınız o güne kadar çocuğu aglatmayinda dayak yemeyin bari..
babanızda nasıl bir teselli verebilir bilemiyorum.benden bu kadar.

Nasıl boşanmayı düşünmüyorsun ya:deli:

Ne akıl verelim peki? Kocan Yen'i bir cinnet geçirirse nasıl savunursun kendini bunu mu istiyorsun?

Kaç git o evden lütfen.... sana da bebeğine de yazık...

ne gibi bir teselli mesala? aslında kesin kocaniz cok iyi bir insandır.sizi de cok seviyordur.ama o annesi yok mu annesi..herseyin başı o.onun yüzünden telefonu aliyor, onun yüzünden tekme tokat dövüyor.onun yüzünden hıncını alamayip birde terlikle vuruyor.üstelik bebeginizde kucaginizda.yani hep annesinin yüzünden.yoksa kocaniz melektir üzülmeyin.zaten diyeceğiniz i demissiniz yatagida ayirmissiniz.oo daha ne büyük ceza olabilir ki.kesin pisman olur simdi.ayri ev tutar hemen annesinin ağzının payını verir.sizede ömür boyu bu olayi unutturmak icin çabalar..
gerçeğe dönelim.eşiniz istemese bunların hicbirini yapmazdi.ve yasatmazdi..kv de son derece sinir bozucu ama onu cekmek zorunda bırakan sizin esiniz.ayrı ev diyeceğim ama bu kocayla sanmayinki ayri evde cok mutlu yasarsaniz..nasılsa tr ye dönünce babaniza anlatacaksınız o güne kadar çocuğu aglatmayinda dayak yemeyin bari..
babanızda nasıl bir teselli verebilir bilemiyorum.benden bu kadar.
+1 Ben babasina anlatacagini da dusunmuyorum. Kocam kopek gibi pisman artik iyi davraniyor modunu etkinlestirecek.

Ah kızınıza da size de öyle yazık ki.
O adama da o kv denen kadına da yazıklar olsun.
Hiç mi Allah korkuları yok! Bunun hesabını nasıl verecekler.
Ailenize anlatın. Siz bu haldeyken bilmeleri hakkı.

Gecmis olsun kumral_quzeli kumral_quzeli .
Sanirim yine bir dertlesme konusu actin.
Boyle bir feci duruma verecek tesellim sahsen benim yok.
senin de yapabilecegin birsey yok gorunen o ki.
Eski konularinda esini savundugunu hatirliyorum.muhtemelen bunda da aynisini yapacaksindir.
Allah hepinize akil fikir versin

+1 Ben babasina anlatacagini da dusunmuyorum. Kocam kopek gibi pisman artik iyi davraniyor modunu etkinlestirecek.
ne kadar üzücü degil mi? anlamak cok mu zor.benim kocam benim askimdan ölmesin özünde cok iyi bir insan olmasin, yanluz kalinca bana aşk sözleri soylemesin.ama beni savunmayi bilsin.kimsenin lafiyla beni ezmesin.bırakın vurmayi sesini yükseltmesin..
tekme tokat dövüp pisman olma haklari var ne güzel..oysa kadin iki laf ettim diye kendini rahatlatiyor..
konu sahibine ne desek boş biliyorum.bu tür konulari okuyup ,böyle insanların olduğunu görmek uzulmekten baska birsey vermeyecek bize..
o yine aynı hayata devam edecek.ayni dayaklari yiyecek.sonrada kocam pisman aslinda özünde cok iyidir diyecek.gercekten herkes bildigini okuyor burda bunu cok iyi anladim.amac aslinda fikir almak felan degil sadece duymak istediklerini söyleyecek bir kisi bulmak.sadece bir kişi yeterli yasanilanlarin normal oldugunu kabullenmek icin..[/QUOTE]

X