'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Eşim bana tokat atmıştı evliliğimizin ikinci yılında. .3 ay evi terk ettim bebeğimle..sonra çok yalvardı, özür diledi, ailesi kaş kere gitti geldi. Başka şehirdeydik. Bebeğim babasını özlüyordu bende bi şans daha vermeye karar verdim. Şimdi 9 yıllık evliyiz eşim bikaç kez yeltenecek gibi oldu (çünkü öyle yetişmiş) hemen vazgeçti. Çünkü dersini aldı.

Sizin durumunuz için eski konuları açmayı hiç sevmeme rağmen genç kızlar anlasın diye şu yorumu yapmak istiyorum. Bi yorumunuzda nişanlıyken eşinizle çok fazla problem yaşadığınızı, az kalsın nişan bozacağınızı ama şükür babaannenizin arayı yaptığını yazmıştınız. Hatta bende keşke yapmasaydı yazmıştım. Sonuca gelirsek nişanlı iken yaşanan bütün sorunlar evlenince bin misli oluyor. Nişanlı iken bu tarz sorunlar yaşayanlar lütfen evlenemesin.

Konu Sahibi siz bir Avrupa ülkesinde yaşıyorsunuz. Polis çağırıp darp raporu alsaydınız sizi haim kadın sığınma evine yerleştirirlerdi. Sonrasında size ev açar maaş bağlarlar. Kendinizi çaresiz ve onlara bağımlı hissetmeyin kocanızda çok pişman maşallah telinize kaçmayın diye el koymasından belli..

Kv yüzünden demeyin o ne yaparsa yapsın kocanızın magandalığı yaptıkları. .

Konulariniz cok fena...önceden de esiniz bos bi sebepten sirtinizi yumruklamisti. Sonra da cok pisman oldugunu soylemistiniz.Kiziniz için de daha doğmadan, onu kiz oldugu icin sevemem diyordu. Simdi de saldirmis size....yazik cok yazik...kipirdamayacak misiniz hala

Cok uzuldum halinize. Bi insan cocugunun mutlulugunu istemeli. Sizden nefret dahi etse cocugu icin susup kenarda oturacak. Herkes haddini nerede konuşup nerede konusmamasi gerektiğini bilse bunlar yaşanmaz. Kv nizi öldüresim geldi okurken. Esiniz zaten ayri bi şey . Allah yardımcınız olsun

Azıcık durumumuz varsa asla durmayın, boşanın. Yuvayı dişi kuş yaparcılardan değilim. Herkes haddini yerini bilecek. Kimsenin kimseye bir fiske vurmaya hakkı yok.

Lütfen sinmeyin. Kabullenmeyin. Size edilen hakareti, yediginiz dayakları normalleştirmeyin

Şimdi baktım 19 yasında evli, çocuk sahibi, lise mezunu kadınmışsınız. Allah kolaylık versin ama biraz da bu şartlarda bu yaşlarda evlenmek de bana tuhaf geliyor.

Suçun büyüğü koca olacak ayakkabı canavarıinda. Bence bir an önce telefon açıp ailenize durumu anlatın , ve gidin o evden. Eşiniz pesinizden gelirse , varsa kuzen , abi vs onlara bi güzel benzettirin. Kayinvalideyi de bir zahmet abla,yenge,halaniz varsa aranızda biraz şekil verin .

Dede iyi yapmış. Kv manyak mı takmış "getir cocugu getir cocugu" kendi mi emzircekmiş napıcak cocugu. Olaylar kopuyor hala çocuk diye bağırıyor kadın. Sizin bir konunuzu hatırlıyorum. "Bir bakışı için dünyayı karşıma alırım" gibi bişey yazmışsınız bebeğiniz için, şimdi niye oturuyorsunuz?

İnanı
1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
inanınki çok sinirliyim madem yurt dışında yaşıyosunuz sosyale şikayet edin heleki birde kucagında cocuk vrken dediginizde orda cocuklara ne kadar cok dikkat edliliyo benden iyi bilirsiniz direk devlet eşinize ceza sizede yeni bi ew maas baglsr bunları benden iyi biliyosunuz oralar türkiye gibi degil insan hakları önceelikleri kynin allah belasını versin ne insanlar varya allahım sen evlatlarımızı koru boyle insnlardan hele kocan be dicegimi bilmiyorum we sen hala onla aynı odada uyuyosun yapmayın yazık size hiç kimse sizin kadardegerli olamaz yaaa yapmayın gençliginizi güzelliginizi hayatınızn en güzel yıllarını boyle cahil canavar bencil insanların yanındamı geçireceksiniz şimdi o adamdan kocalıgı geçtim nasıl bi babalık bekliyosunuz yapabilcegini hiç sanmıyorum kızların korkak ogullarında babası gibi canavar olup çıkıcaklar anladıgım kadarıyla kocanıZ pısırık be ezik bi tip sizi dovdugüne göre bu adamdan koy de olma kasabada hele ayakkabıyla geliişi tam bi caniii yerinizde olsa ky nin sacına yapışır kocamın suratına tükürür çıkardım tabiki polis eşliginde

oyle anneden oyle adam cok normal nasıl bir adam karısına siddet uygular ustelik kucagında bebegi varken boyle insanların yasadıgı dunyaya cocuk getiriyoruz cocugunuzu onların zihniyetinde yetistirmeyin kayınvalideniz gibi olmayın bir aonce babanızla konusun o evden uzaklasın yarın oburgun cocugunuza denk gelirse o siddet darbeleri ne olucak..kadınlar bir tokatı dahi affetmesin icinde siddet barındıran adamlardan cocuk falanda yapmayın onlara yazık gunah

"Kv yüzünden, kv yüzünden..." deyip durmuşsunuz her şeye. Eşiniz melek çünkü. Veya 5 yaşında bebe, annesi ne diyorsa onu yapıyor.
Siz kv ile değil, oğluyla evlisiniz. Sizi döven de, telefonunuzu alıkoyan da eşiniz. Kendinizi kv diye kandırmayın. Eşiniz adam değilse anası ne yapsın...
Aynen, kucağında bebek varken değil karısına kimseye saldırmaz insan olan. Şahsen karşımdaki düşmanım bile olsa, hamileyse, kucağında bebeği varsa parmağımın ucuyla dokunmam.
Aile vicdan yoksunu, gelin dövmeyi, eziyet etmeyi alışkanlık haline getirmişler. Konu sahibi çektikçe delice bir zevk mi alıyorlardır nedir? Tamam adam manyak karısına girişti diyelim, diğerleri niye armut toplar gibi bekliyorlar? Çocuğu alma derdindeler tamam da ya kadın ölse o anda?
Konu sahibi yaşadığın ev tam olarak cehennem. Oradan çıkmazsan azap çekmeye devam edeceksin, dünyada cehennemi yaşamaya razıysan buyur devam et. Ama bir dahaki dayakta o evden cenazen çıkabilir. Abartmıyorum ve çok ciddiyim, bebeğini bile umursamadan deli gibi sana saldıran birisi bir dahaki sefere seni öldürmeden bırakmaz.

Eşin olacak o hayvana da o kayınvaliden olacak edepsize de yazıklar olsun okuyunca delirdim seni babanın evinden yurt dışına eziyet edip kucağında evladınla dövmek için mi getirmişler. Allah onları bildiği gibi yapsın önce o kaynananı sonra o eşin olacak merhametsizi! Kucağında 40lı bebekle kadın dövmek nedir ya nedir !! Hemen somut bi önlem almalısın babana mı anlatıyorsun polis mi çağırıyorsun yarın öbür gün bırak seni evladını bile öldürür o köpekler ne olur kurtar kendini o cehennemden

Ben sadece bebege uzuluyorum. Konu sahibinin konularini bildigim icin kendisine uzulmuyorum. Bu sacmaliktan kurtulmak kendi elinde ama yapmiyor. Istegi bile yok. Bazi evler disaridan bakilinca normal gorunse de kapilar kapaninca deliliklerin yasandigi birer timarhane. Konu sahibinin kv'si zamaninda esiyle bir timarhane tesekkul etmis, cocuklari da o formatta yetistirmisler. Her canli turu gibi icgudusel olarak cogalma ihtiyaci hissettikleri icin bir disi temin etmisler. Olayin ozeti bu. Konu sahibi onlarin nesil devamliligini saglayacak, hijyen ve gida saglayacak bir disi sadece.
ne kadar üzücü degil mi? anlamak cok mu zor.benim kocam benim askimdan ölmesin özünde cok iyi bir insan olmasin, yanluz kalinca bana aşk sözleri soylemesin.ama beni savunmayi bilsin.kimsenin lafiyla beni ezmesin.bırakın vurmayi sesini yükseltmesin..
tekme tokat dövüp pisman olma haklari var ne güzel..oysa kadin iki laf ettim diye kendini rahatlatiyor..
konu sahibine ne desek boş biliyorum.bu tür konulari okuyup ,böyle insanların olduğunu görmek uzulmekten baska birsey vermeyecek bize..
o yine aynı hayata devam edecek.ayni dayaklari yiyecek.sonrada kocam pisman aslinda özünde cok iyidir diyecek.gercekten herkes bildigini okuyor burda bunu cok iyi anladim.amac aslinda fikir almak felan degil sadece duymak istediklerini söyleyecek bir kisi bulmak.sadece bir kişi yeterli yasanilanlarin normal oldugunu kabullenmek icin..

Konuda bir tek bebeği ve dedeyi haklı buldum.:KK14:
Şiddet taraftarı değilim bu arada.
O bebeciğin nasıl korktuğunu düşünemiyorum bile.
Yurt dışında yaşıyormuşssunuz oralarda böyle şeyleri çok ciddiye alırlar.
Yarın öbürgün çocuğunuzu elinizden bile alabilirler böyle devam ederse.
Boşanmayacaksınız belli de bari ayrı eve çıkın.
Eşiniz pskiyatriye gitsin tedavi olsun kucağında bebeği olan eşini dövmek çok utopik geliyor bana.

Bu arada bundan sonra bu tip konuları şikayet edeceğim.

Yurtdışıymış bişey yapabilir miyim bilmiyorum ama iş artık el kadar bebeğin şiddet görmesine dayanmışsa sosyal hizmetlere mi nereye haber veriliyorsa vereceğim.
Aslinda adminler ip adresi ya da telefon vs. gibi bazi bilgilere ulasabiliyorlar. Onlar konu sahibi hangi ulkedeyse oranin makamlarina direkt veya o ulkede yasayan hir uye vasitasiyla sikayette bulunabilirler belki. Konu sahibine uzulmuyorum da bebegin durumu cok uzucu. Kirki yeni cikmis daha. mydilemma mydilemma

Okurken sinirden dişlerimi sıktım... O an orada olduğumu düşünüp tekmeyi geçiresim geldi eşinizin suratına.
Hemen darp raporu alın ve şu koca müsveddessinden kurtulun.
Kv zaten ayrı bir olay ama her şey eşte bitiyor.
Ay bir de özür diliyor şaka gibi!

X