'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Yok, onlar hala beni haklı görüyorlar, yalnız KV'de Koca korkusu var. Gidip kocasına kendini haklı çıkara çıkara anlatmış. Dayak yememek için çünkü olanı olduğu gibi anlatsa dayak yiyeceğini biliyor. KP'de bu yüzden bu konuda KV'yi hakkı gördü, ben anlatmak istedim, anlattırmadı, görümcem'e olayı anlattırmış , sonra da "Ne yapayım kızım, burda olsaydım ananın ağzına s*çardım, şimdi ne yapayım?" demiş, yine de KV'ye kızmış, ama iç soğutmaz bu olanlar, ben boşanacağım
Armut dibine düşmüş, üzüm üzüme baka baka kararır vb birçok atasözü durumu açıklıyor.
Son olmayacaktır, emin olun.
Herkes birbirini dövüyor anladığım kadarıyla.
Eve ring kurun bari, adil şartlarda kozlarını paylaşsın millet.
Te Allahım ya...

Ben ona soyleyecegimi soyledim derken ne soyledin allah askina soyle cok merak ettim.. hayir ben birinin periyodik olarak agzini burnunu kiriyor olsam hayatin sifresini bile verse iplemem.. seni kim niye dinlesin?

Verebilecegim en iyi teselli kafaya yeme yumrugu, kizini da tekvandoya falan yolla da kendini savunsun garibim..

"Bundan sonra olacaklardan sen sorumlusun, senden boşanıyorum, artık yolun açık olsun" dedim

Köyde ve babanda ne var pardon? Bi anlatsana ya. Senin baban sana sahip çıkacak olsa ergen yaşta kızını 30'undaki sorunlu herife verip yollamaz okuturdu. Sen sanıyor musun şimdi baban hem sana hem bebeğine bakacak, yük görmeyecek? Almanya'dasın diyoruz, yaşadığın ülke senin elindeki en büyük şans şu an, aptallık etme. Eğer gerçeksen tabii.

Babam bunların anasını ağlatır. Ben babamı kötü bilirdim, ama değilmiş. Babama anlatacağım. Bunların hepsini gebertsin, ve bir daha da bizi bırakmasın

Yok, onlar hala beni haklı görüyorlar, yalnız KV'de Koca korkusu var. Gidip kocasına kendini haklı çıkara çıkara anlatmış. Dayak yememek için çünkü olanı olduğu gibi anlatsa dayak yiyeceğini biliyor. KP'de bu yüzden bu konuda KV'yi hakkı gördü, ben anlatmak istedim, anlattırmadı, görümcem'e olayı anlattırmış , sonra da "Ne yapayım kızım, burda olsaydım ananın ağzına s*çardım, şimdi ne yapayım?" demiş, yine de KV'ye kızmış, ama iç soğutmaz bu olanlar, ben boşanacağım
Ooo harika!
Nesilden nesile iyi ahlak, erdem falan aktarılacağına dayak aktarılıyor:olamaz:
Kocası da anasının dayak yediğini göre göre büyümüş, şimdi de karısını dövüyor. Konu sahibi bu adamdan bir oğlun olursa, o da muhtemelen ileride gelinini dövecek. Al sana bedavadan kehanet. :KK14:

Armut dibine düşmüş, üzüm üzüme baka baka kararır vb birçok atasözü durumu açıklıyor.
Son olmayacaktır, emin olun.
Herkes birbirini dövüyor anladığım kadarıyla.
Eve ring kurun bari, adil şartlarda kozlarını paylaşsın millet.
Te Allahım ya...

En doğrusu o olur yani
Gözü yiyen kucakta çocuk yokken teke tek gelsin :deli:

Konu sahibi profilinizde yaşınız 19 yazıyor.
Ne zaman evlendiniz?
Ne zaman evliliğiniz düzene girdi?
Ne zaman artık bir bebeğimiz olsun bir birey yetiştirelim diye kararı aldınız?
Yumurtalık rezerviniz mi azdı menapoza mı giriyordunuz?
Hatalar hataları getirmiş.
Kendinize ait bir düzeniniz eviniz yok.
Daha siz çocuksunuz.
İlkokuldaki silgimi aldın kavgaları gibi kv suçlu deyip duruyorsunuz.
Az bilinç az düşünce lütfen

Bir kere yurt dışında yaşayan 30 yaşında adamın, taaa buralardan ergen bir genç kızı karı diye yanına götürmesi temelden sorun zaten.
Sen tut elin küçücük kızını, kabile gibi yaşadığın eve karım diye getir, bunla yetinme hemen anne yap, dur daha bitmedi bir de canını çıkarana kadar kadını döv, arada bebeği de ihmal etme, o da nasibini alsın! Süper ya!
Burada çocuk istismarı var diyorsunuz da 2 tane çocuk istismarı var. Bu kız bu adamla evlendiğinde çocukmuş ki hala çocuk. Ve kendi ailesi olmayan bir ailenin evinde telefonsuz, parasız Allah bilir kimliksiz zorla tutuluyor. Düpedüz alıkonuyor.
Bunca hırsı, kötülüğü 19 yaşında bir çocuktan çıkaran o aileye de denecek tek şey hesabını veremesinler inşallah.

Nasil bir yaratikla evliymissin sen ya
Adam her turlu ihtiyacini goruyor hizmetci gibi kullaniyor istedigi zaman kum torbasi gibi geciriyor sana neden dayandin hep sorunlariniz varmis
Gercekten 19 yasinda misin ne ara evlendin ne ara cocuk dogurdun
Seni evlendirenlere lafim var ama tovbe estagfurullah deyip susuyorum insanlarda vicdan kalmamis kendi cocuguna bile.

1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
cnm benim allah yardımcın olsun allah sabırlar versin sana eşinden ayrıl demiycem çünki ortada bi cocuk var ve yuva nın dağılması söz konusu eşinle konuş ayrı eve cık esinde kv nin gazına gelmez sende rahat edersin cocugunuda kendin büyütürsün eşin kabul edermi bunu birde o var tabi. cok üzüldüm cnm ya ALLAHIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞAALLAH

Boşanmayı düşümüyorum, yurt dışında yaşıyoruz, köye gidince babama anlatacağım, herşey o zaman belirlenecek, şimdi kocam olacak o pislikle ayrı yatıyoruz, ona ben söyleyeceğimi söyledim.
Siz yeni doğum yapan ve lahusayken sırtına yumruk yiyen hanım mısınız .hersein hayırlısı canim .insanliktan nasibini almamışlarin içindesin belli .gorumcen ve dedesi hariç. Allah yardımcın olsun

Eşimi çok seviyorum. Ama ne yapacağımı bilmiyorum. Eşime söyledim. İkide bir beni böyle annesine şikayet etmesinden rahatsız olduğumu dile getirdim. Bırakıp gitmek kolay ama biz henüz 1 yıl 2 ay evliyiz. Bu benim için zor olur. Bırakıp gitsem de nereye gideyim. Üvey annem "bişey olursa bu eve gelemezsin" dedi. Babamda ona boyun eğdi..

Ama babam demişti: "O eve bi kere girdin mi, çıkamazsın" diye. Babamın haklı çıkmasını istemiyorum.

Eğer babam bana şu kadarcık sahip çıksaydı, gerçekten evlenmezdim. Allah büyük. .

21 Ekim 2016

Babam bunların anasını ağlatır. Ben babamı kötü bilirdim, ama değilmiş. Babama anlatacağım. Bunların hepsini gebertsin, ve bir daha da bizi bırakmasın.

Babam beni asla atmaz. Bunu anladım

baban karısının lafından çıkamayıp başından savmış seni.
üvey annen bir de bebekle kabul eder mi?
sanmıyorum.

bence şimdiden kendi başının çaresine bak en kısa zamanda. dili biliyorum demiştin önceki konularında. 13 sene orada yaşadık yazmışsın.

21 Ekim 2016 tarihli konuda yine @MissCherryBlossom dan yardım al dedik. akıl veren çok oldu, almadın. kp den ayrı ev iste dedik, yapmamışsın. sen bir de bu adamı seviyorsun.

ya susup oturacaksın ya da tekmeyi basacaksın bunlara.
devlet senin yanında biliyorsun.

X