'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Konu sahibi tek suçlu kv görüyor zaten. Bide yurtdışında yaşadığı saçmalığa bak
Evet. Daha hala bütün kv ler şöyle böyle diye konu başlığı açıyor.
Psikolojisi hepten bozulmuş sanırım konu sahibinin. Yoksa normal bir insan bu kadar saçmalayamaz.

Evet. Daha hala bütün kv ler şöyle böyle diye konu başlığı açıyor.
Psikolojisi hepten bozulmuş sanırım konu sahibinin. Yoksa normal bir insan bu kadar saçmalayamaz.
Küçük yaşta evlenmiş. Hayat hakkında hiçbir bilgisi yok. Köydeki babasının onu kurtaracağını düşünüyor. Daha kendi çocuk. Hayatını mahvediyor böyle ama haberi bile yok

Küçük yaşta evlenmiş. Hayat hakkında hiçbir bilgisi yok. Köydeki babasının onu kurtaracağını düşünüyor. Daha kendi çocuk. Hayatını mahvediyor böyle ama haberi bile yok
Ben de konu sahibiyle yaşıtım ama hiç aklımdan böyle düşünceler geçmedi.
Yaşıtım olduğu için anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum maalesef.
10 gün sonraki sınavıma dert yapıyorum şu an sadece.

Ben de o yaşta öyleydim. Ama işte konu sahibi bizim gibi yetişmemiş. Hangi baba ondokuz yaşındaki kızı otuzkusur yaşta hemde kalabalık eve gelin verir ki

Bi hatasını daha bekliyorum
Saka mi yapiyorsunuz ya?? Bir dahaki hata nedir, bebeginizi dovmesi mi? "Bir dahaki hatasi" geri donussuz bir sey olursa diye dusunmuyor musunuz hic?

Size ne yaparsa yapsin umrumda degil, kendi dusen aglamaz ama o bebegin butun vebali boynunuza.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/butun-kvler-sinir-bozucu.992137/page-18

Bak burda ayrı konu açmışsın..Gitmeyi düşündüğün evdeki KV ile olan problemleri niye yazıyorsun ki? Niye çünkü gitmeyeceksin.. Zamana ihtiyacım var diyorsun da burda karşında yazıştığın insanlar senin gibi yeni yetme 19 yaşında insanlar olmadıkları gibi cahil tecrübesiz de değiller.. O yüzden bu zaman istiyorum laflarınla anca kendini ve yaşıtlarını kandırırsın..

Saka mi yapiyorsunuz ya?? Bir dahaki hata nedir, bebeginizi dovmesi mi? "Bir dahaki hatasi" geri donussuz bir sey olursa diye dusunmuyor musunuz hic?

Size ne yaparsa yapsin umrumda degil, kendi dusen aglamaz ama o bebegin butun vebali boynunuza.
+1000
konu sahibi çoktan kocasını affetti bile içinde
bazısı için eş her şeyden önemli dövülerek getirilen duvara fırlatılan bebekler için beşiğinden düştü deyip hala kocasını koruyanlar nereden çıkıyor diyordum demek ki böyleymiş

buna çok katılıyorum ve bir örnek göstermek istiyorum

okulumuzda bir velinin durumu çok kötüydü ortaokulda kızı var ha bire kızı kendisi dayak yiyor sürekli mor çürükler içinde kız okula geliyor
şikayete kadın asla izin vermiyor
biz en sonunda kadına adamdan kurtulması için çözüm aradık
önce kendisine kreş de bir iş bulundu yardımcı annelik diye sigortası her şeyi yapıldı kreş villa tipi olduğundan önce üst kata yerleşmelerine izin verildi zaten kendisinin de 3 yaşında çocuğu olduğu için çocuk da yanındaydı
sonra ev tutuldu yardım çağrılarıyla evinin kirasını 3 ayı ödendi herkes kendi evinde kullanmadığı eşyaları gönderdi çoğu hiç kullanılmamış beyaz eşyalarını dahi gönderdi onları taşımaya da para topladık
kadın yerleşti etti adama da yerini söylememiştik
bu gitmiş yine dayakçı kocasıyla birleşmiş insanların kendisine yardım için gönderdiği eşyaları dayakçı kocasına sattırmış
kreşin bile hiç bir şeyden haberi yok haber vermeye tenezzül bile etmemiş hanımefendi
çocukları için barışmış (!)
şimdi durum hala birlikteler kadın da ortaokulda ki kız da hala dayak yiyor ne yapabilirsin ki
o yüzden inanmıyorum çaresizim laflarına gerçekten kurtulmak isteyen elinden geleni yapıyor

Eskiden benim yazdığım gibi yazanlar veya düşünenler olunca kızardım, çok üzülüyorum çünkü kadınlara ama insan memnun olmadığı, çile çektiği hayattan kendini çekip çıkarabilir, bir sürü seçenek var artık, eskidenmiş bizim anne babalarımızın zamanındaymış ne yapacağını bilememe devri, artık insanlar daha bilinçli, siz bilmeseniz bir başkası çözüm yollarını biliyor söylüyor.

Çözüm varken çözümsüzlüğü seçenlere üzülemiyorum o yüzden artık, hele konu sahibesi gibi yurtdışında yaşayan Kadınlara eminim yaşadıkları ülkelerin devletleri birçok imkan tanıyordur, aile sahip çıkmasa bile devlete gidip sosyal haklardan faydalanabilirler.

kesinlikle hele öyle bir ülke
Almanya gibi bir ülkede bir bebeğin dayak yediğini duysalar anında alırlar adamın elinden bebeği
anne tekrar birleşirse anneye de vermezler bebeği
bir dayak yiyorum gelin beni kurtarın çağrısına bakar kadının
zaten o bebek için yardım paraları toplu konuta taındırma iş bulma olanaklarını burada Almanya da yaşayan bir çok kadın anlattı konu sahibi daha babama anlatayım derdinde
niye çünkü babası dönmesini kabul etmeyecek barış kızım deyip gazını alacak 17 yaşında kızını kazık kadar herife veren adamın kollarını açıp gel kızım toruna da sana da bakarım mı demesini bekliyordu

benim bebek için tek dileğim bir gün dayak yerlerken gören duyarlı bir insanın orada arayıp polise haber vermesi ancak öyle kurtulur gibi minik

adam dövdüğü çocuğun parasını zıkkımlanıyor ona yanıyorum bir de

Bizim bir abimiz vardı kendisi Türk eşi yabancı, ABD'de yaşıyorlardı, birgün oğlu okulda öğretmene babam bana vurdu demiş, ki abi asla vurmadım diyor, abi yalan söylese eşi yabancı böyle birşey için korumaz eşini, çocuklarına düşkün bir kadındı çünkü, neyse hemen işlem başlatılmış, yanılmıyorsam son dakika işler ciddiye binince çocuk dikkat çekmek için böyle birşey dedim demiş galiba, tam hatırlamıyorum yalan olmasın şimdi, çocuk aileden alınmadı sonuçta ama az kalsın alıyordu devlet.

Bugün olmasa yarın o çocuk kreşe başladığında dikkatli bir eğitimci şiddet gördüğünü anlarsa şikayetçi olur.

Sana hiç acımıyorum. Resmen Stockholm kezbanı sendromu bu. İnşallah biri şikayet eder de o bebeği de elinden kurtarır Alman devleti.

Bir bebeği annesinden ayırmaya çok heveslisiniz demek ki? Umarım bir gün sizin de başınıza gelir de o zaman anlarsınız halimden, çaresizliğimi

Annesinden bir bebeği ayırmak çok mu kolay?
Umarım başınıza geldiğinde beni hatırlarsınız? Çünkü bakıyorum sizde çok heveslisiniz candan can koparmaya

Babam başta bana "Gelip alacağım seni" dedi. Telefonu kapatmaya yakın da "Çocuğun var, sabret. Bi hatasını daha gördüğün zaman seni alırım ordan" dedi

Baba hikayesi burda ki üyelere şirin görünmek için.
Adam çocuk yaşta kazık kadar adamla evlendirmiş.
Sahip çıkacak adam o zaman sahip çıkardı

Ya pardon da ? Hepiniz neden üstüme geliyorsunuz ki? Hatalı ben miyim? Beni bu duruma mecbur bırakanlar mı? Anlamadım gitti ya

Aynen arkdasim. Benim halam da Almanya'da kadin siginma evinde calisiyor .Yardimci olabilirdik fakat kendisi yuzde iki yuz cayar bu isten bizi de sap gibi birakir. Cok sey yazicam ama degmez artik.

Siz olsanız hemen boşanır mıydınız ? Lütfen bana açık söyleyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…