bebeğimi 16 yaşındaki görümcem emzirecekmiş!

Allah'ım, daha neler okuyacağız şurada!

Bu insanlar gerçekten varlar mı, bizim yakınımızda bir yerlerde yaşıyorlar mı?

Düşünmek istemiyorum ya.

Herkese merhaba,
Hamileliğim boyunca siteyi sadece takip edip, yaşadığım hiçbirşeyi paylaşmamıştım ama dün yaşadığım olaydan sonra burdan hem paylaşmak, hem de dertleşmek için yazmak istedim…
Eşimin ailesi, bugüne kadar hiçbirşeyimizle ilgilenmemiştir, ama ben hamilelikte, ilk torunları da olması sebebiyle ilgi göstermelerini bekledim açıkçası, ne yazıkki mecburiyetler dışında görüşmedik…
Önce tsh ile ilgili bir problem yaşadım ve gebelik boyunca bebeğim de zeka geriliği riski söz konusu olduğundan ilaç kullandım, her ay kan değerlerime bakıldı; toksoplazma bağışıklığım olmadığından yediklerime ayrı bir özen göstermem gerekti, bu süreçte dahi, ne tahlil sonuçları için ne de tarama testlerinin sonuçlarıyla ilgili bilgi almak için aile büyüklerinden bir “nasılsın, ne oldu?” lafı duymadım…
Doğum zamanı geldiğinde ise, nikahımızda bizle aynı masaya oturması teklif edilen (o zaman 13, şimdi 16 yaşında olan) görümcemin isteği doğrultusunda, doktor randevumuz dahil herşeyin ona göre planlanması istendi… Gelip ultrason da bebeği görecekmiş, görsün tabii hala olarak ama benim bildiğim böyle işlerle, hele de bebğin sağlığıyla aile büyükleri ilgilenir… Neyse tabii, ben istemediği eşimle paylaştım ve bi takım oyalamalarla ultrasonda, benim içimi dışımı görmesine mani oldum…
Hastaneye yatacağımız gün, eşimin annesi (kendisi hemşiredir), doktorumuzun iyi olup olmadığını görmek ve kötü olması durumunda müdahale etmek üzere sabah bizimle geldi, daha orda başladı, normal doğumla doğarsa sakat olur, gerizekalı olur, normal doğumda bana dikiş atılır, vakumla çekilir… gibi ne kadar akıl bulandıracak şey varsa hepsini bana, eşime ve anneme anlattı… Bir sezeryan ısrarı söz konusuydu ama nedenini doğum yapana kadar çözememiştim… Sonradan öğrendikki, sezeryana doğan bebekler zeki olduğundan, ki kendi kızı da sezeryanla doğduğu için zekiymiş, bizimkininde öyle doğmasını istemiş… Sonuçta amacına ulaştı, suni sancılar ve su patlatmadan sonra bebeğimizin kakasını yaptığı ortaya çıktı, doktorumuz kalp atışlarına bakarak normal doğum yapabileceğimizi söylemesine rağmen, o stres ve yapılan çirkin yakıştırmalar sonucu sezeryan kararı aldık…
Gel gelelim doğumhane kapısına, siz hiç doğumhane kapısında 16 yaşında genç kızın beklediğini gördünüz mü aile büyükleri varken? Onlar babaanne ve dede olarak yukarda beklemeyi tercih ederken, kızlarını yolladılar aşağıya… Neyse buna da bir şey demedim…
Bu arada bebeğimiz sağlıklı bir şekilde doğdu, çok şükür… Ancak her fırsatta, halasının saçını kazıtmıştık, bebeği de kazıtalım, halası biberon emdi, bebekte emsin, halasına onu yaptık bunu yaptık, bebekte yapsın diye diye beni çıldırtma noktasına getirdiler…
40 gün böyle geçerken, bir gün bize genç bir kızın bebeğe meme vermesinin kızımızın sesini güzelleştireceğini söyledi… (Bu genç kızın kim olduğunu da tahmin edin bakalım!)Eşimde bende kabul etmedik tabii bunu… Ben eşime, bu saçma şeyleri duymak istemediğimi ve annesiyle konuşmasını söyledim, o da konuştu, ve bikaç gün herşey yolunda giderken, bebeğin 39. Gününde, kayınvalidemlerdeyken içerki odadan gelen sesler üzerine yerimden fırladım ve bir de ne göreyim, kızım kızının çıplak kucağında, yani memesinde… Allah’ıma şükür ki, ben girdiğimde daha ağzına dayamamışlardı o memeyi, aldım yavrumu, sakin sakin içeri gittim, bi süre sonrada kalkıp evimize geldik zaten…
Şimdi, böyle bir adet olabilir belki, isteyen de yapabilir kendi çocuğuna, ama ben bunun yapılmasına müsaade etmezken, sen neden gizli saklı şekilde, üstelik aynı evin içindeyken, böyle bir şeye cüret edersin? Bu nasıl bir iştir? Bu ne saygısızlık, ne terbiyesizliktir…
Bütün gece boyunca gözümü her kapadığımda o manzara geldi önüme ve uyuyamadım… Bir araştırma yaptım internette ve şu bilgiye ulaştım:
Bir kadının emzirebilmesi için doğurması bile şart değildir. Bir genç kız veya yaşlı bir kadın, örneğin anneanne veya babaanne bebeği emzirse bir süre sonra süt gelir.
Yani, sanırım maksat kızından süt getirmek, sen doğru düzgün emziremedin, benim kızım emzirir demek…
Her yönden düşünmeye çalışıyorum ama hiçbirşekilde iyi niyet göremiyorum bu olayda…
Ve şunu çok merak ediyorum, 9 ay boyunca hiç ilgilenmediğin torunun şimdi kızının memesinde mi kıymetli oldu?
Eşimse, ısrarla, annesiyle konuşup, neden böyle yaptığını soracağını söylüyor… Bunu “yaptım” diyecek insan zaten gizli saklı yapmaya çalışmazdı, değilmi… O da ne yapsın, atsa atamaz, satsa satamaz, sonuçta annesi…
Bense mümkün olsa bir daha asla görüşmeyi düşünmüyorum ama ne yazıkki yine mecburiyetlerden görüşeceğiz tabii… Ancak bebeğimi yanımdan 1 metre dahi ayırmamak şartıyla…

yuhh diorum oha cus yanı daha aklıma gelse bır suru bır suru sey..senın kayınvalıde hasta ruhlu bence esının de senın gbı dusunmesı senın adına bır artı cok sukur .valla korktm suan sahsen sana ılerde kocanla gorumcen beraber yatsınlar sen aradan cık der dıe onu yapan ınsandan bu davranısı beklerım sahsen..

anladığım kadarıyla sen eşinden daha sakin yaklaşıyor ve eşinin ters davranmasına engel oluyorsun.
ne gerek var? kaç yıldır sabretmişsin zaten, onu da ayrıca sormak isterim, nasıl dayanabiliyosun öyle insanlara samimiyetle soruyorum ve eşinle hiç sorun olmadı mı aranızda onlarla ilgili? bırak eşin hesabını sorsun, sen de sor. bu kadar pasif kalmayın artık. siz saygılı olalım hırgür kırgınlık çıkmasın diye uğraşıyorsunuz ama onlarda ne sevgi var ne saygı!
ayrıca bir şey daha sorucam, nedne bu kadar düşkünler o bacak kadar kıza? ki hemşire diyosun okumuş etmiş insan nasıl olur da ergen kızına göre ayarlar her şeyi herkesi? bi özel durumu vardır mutlaka, nedir hikmeti yani?

ah canım ya senın ıcın gercekten cok uzuldum...bı kere ıyı nıyetlı olmada hepsının haddını bıldır bence...ondan sonra bırak senden cekınsınler

büyük ihtimalle seninle de o kızın direktifleri doğrultusunda görüşmüyorlardır. bu nedir arkadaş yaa. allah yardımcın olsun valla...ama sen de eşin de tavrınızı koyun artık, yoksa size böyle olan evladınıza da aynı şeyi yapar.

Bu ne büyük bir cahilliktir böyle.

Sezeryanla doğan çocuklar zeki oluyorlarsa Einstein gibi bilim adamları sezeryanla doğmuşlar herhalde!

Genç kız memesi sesi güzelleştirir diyenleri daha önce duymuştum,hatta komşumuzun oğlu ilk doğduğu zamanlar bir genç kız tarafından emzirilmişti ve o çocuk biraz büyüdüğünde,dışarıdayken annesine seslendiğinde kulaklarınızı tıkamak isterdiniz:)Bu tezde böylece çürümüş oldu:)

Sizin izniniz olmadan sizin bebeğinizle ilgili kararlar alamazlar,bebeğinizi gözünüzün önünden ayırmayın.
Rabbim sağlıkla,mutlulukla,huzurla büyütmenizi nasip etsin.

Son düzenleme:
daha neler okuyacağım kk de :KK53:böyle bir şeye izin vermeyin midem kalktı
bu insanların beyni yok galiba:KK20:

Yok artik diyorum:))
Ay ne sinir bozucu bir sey bu yaa, ne demek gorumce bebegi emzirecekmismis...
Esinizin onunde de durmayin, ne soracagi varsa sorsun, ne diyecekse desin.
Insanlar boyut atliyor artik, sacmaliklar konusunda.

Herkese merhaba,
Hamileliğim boyunca siteyi sadece takip edip, yaşadığım hiçbirşeyi paylaşmamıştım ama dün yaşadığım olaydan sonra burdan hem paylaşmak, hem de dertleşmek için yazmak istedim…
Eşimin ailesi, bugüne kadar hiçbirşeyimizle ilgilenmemiştir, ama ben hamilelikte, ilk torunları da olması sebebiyle ilgi göstermelerini bekledim açıkçası, ne yazıkki mecburiyetler dışında görüşmedik…
Önce tsh ile ilgili bir problem yaşadım ve gebelik boyunca bebeğim de zeka geriliği riski söz konusu olduğundan ilaç kullandım, her ay kan değerlerime bakıldı; toksoplazma bağışıklığım olmadığından yediklerime ayrı bir özen göstermem gerekti, bu süreçte dahi, ne tahlil sonuçları için ne de tarama testlerinin sonuçlarıyla ilgili bilgi almak için aile büyüklerinden bir “nasılsın, ne oldu?” lafı duymadım…
Doğum zamanı geldiğinde ise, nikahımızda bizle aynı masaya oturması teklif edilen (o zaman 13, şimdi 16 yaşında olan) görümcemin isteği doğrultusunda, doktor randevumuz dahil herşeyin ona göre planlanması istendi… Gelip ultrason da bebeği görecekmiş, görsün tabii hala olarak ama benim bildiğim böyle işlerle, hele de bebğin sağlığıyla aile büyükleri ilgilenir… Neyse tabii, ben istemediği eşimle paylaştım ve bi takım oyalamalarla ultrasonda, benim içimi dışımı görmesine mani oldum…
Hastaneye yatacağımız gün, eşimin annesi (kendisi hemşiredir), doktorumuzun iyi olup olmadığını görmek ve kötü olması durumunda müdahale etmek üzere sabah bizimle geldi, daha orda başladı, normal doğumla doğarsa sakat olur, gerizekalı olur, normal doğumda bana dikiş atılır, vakumla çekilir… gibi ne kadar akıl bulandıracak şey varsa hepsini bana, eşime ve anneme anlattı… Bir sezeryan ısrarı söz konusuydu ama nedenini doğum yapana kadar çözememiştim… Sonradan öğrendikki, sezeryana doğan bebekler zeki olduğundan, ki kendi kızı da sezeryanla doğduğu için zekiymiş, bizimkininde öyle doğmasını istemiş… Sonuçta amacına ulaştı, suni sancılar ve su patlatmadan sonra bebeğimizin kakasını yaptığı ortaya çıktı, doktorumuz kalp atışlarına bakarak normal doğum yapabileceğimizi söylemesine rağmen, o stres ve yapılan çirkin yakıştırmalar sonucu sezeryan kararı aldık…
Gel gelelim doğumhane kapısına, siz hiç doğumhane kapısında 16 yaşında genç kızın beklediğini gördünüz mü aile büyükleri varken? Onlar babaanne ve dede olarak yukarda beklemeyi tercih ederken, kızlarını yolladılar aşağıya… Neyse buna da bir şey demedim…
Bu arada bebeğimiz sağlıklı bir şekilde doğdu, çok şükür… Ancak her fırsatta, halasının saçını kazıtmıştık, bebeği de kazıtalım, halası biberon emdi, bebekte emsin, halasına onu yaptık bunu yaptık, bebekte yapsın diye diye beni çıldırtma noktasına getirdiler…
40 gün böyle geçerken, bir gün bize genç bir kızın bebeğe meme vermesinin kızımızın sesini güzelleştireceğini söyledi… (Bu genç kızın kim olduğunu da tahmin edin bakalım!)Eşimde bende kabul etmedik tabii bunu… Ben eşime, bu saçma şeyleri duymak istemediğimi ve annesiyle konuşmasını söyledim, o da konuştu, ve bikaç gün herşey yolunda giderken, bebeğin 39. Gününde, kayınvalidemlerdeyken içerki odadan gelen sesler üzerine yerimden fırladım ve bir de ne göreyim, kızım kızının çıplak kucağında, yani memesinde… Allah’ıma şükür ki, ben girdiğimde daha ağzına dayamamışlardı o memeyi, aldım yavrumu, sakin sakin içeri gittim, bi süre sonrada kalkıp evimize geldik zaten…
Şimdi, böyle bir adet olabilir belki, isteyen de yapabilir kendi çocuğuna, ama ben bunun yapılmasına müsaade etmezken, sen neden gizli saklı şekilde, üstelik aynı evin içindeyken, böyle bir şeye cüret edersin? Bu nasıl bir iştir? Bu ne saygısızlık, ne terbiyesizliktir…
Bütün gece boyunca gözümü her kapadığımda o manzara geldi önüme ve uyuyamadım… Bir araştırma yaptım internette ve şu bilgiye ulaştım:
Bir kadının emzirebilmesi için doğurması bile şart değildir. Bir genç kız veya yaşlı bir kadın, örneğin anneanne veya babaanne bebeği emzirse bir süre sonra süt gelir.
Yani, sanırım maksat kızından süt getirmek, sen doğru düzgün emziremedin, benim kızım emzirir demek…
Her yönden düşünmeye çalışıyorum ama hiçbirşekilde iyi niyet göremiyorum bu olayda…
Ve şunu çok merak ediyorum, 9 ay boyunca hiç ilgilenmediğin torunun şimdi kızının memesinde mi kıymetli oldu?
Eşimse, ısrarla, annesiyle konuşup, neden böyle yaptığını soracağını söylüyor… Bunu “yaptım” diyecek insan zaten gizli saklı yapmaya çalışmazdı, değilmi… O da ne yapsın, atsa atamaz, satsa satamaz, sonuçta annesi…
Bense mümkün olsa bir daha asla görüşmeyi düşünmüyorum ama ne yazıkki yine mecburiyetlerden görüşeceğiz tabii… Ancak bebeğimi yanımdan 1 metre dahi ayırmamak şartıyla…

Canım Allah sana sabırlar versin. Asla çocuğunu onlarla tek başına bırakma. Bu düpedüz sapıklık

bu tarz şeyler söyleniliyor istemediğini söylrsin olur biter dert etme bu kadar. benim ilk yeğenimde ilk mamayı annem vermişti çok yemek seçer yemez ağzını büzerdi meme ile emerken zorla emzirirdi yengem. aynı annem gibi oldu yani. ikincisinde bana verdirttiler hakikaten ikinciside benim gibi sürekli bişeyler yer meyve sebze et ne olursa ayırt etmez. ilk ağzını açana çekermiş derler işte hurafe ama napcan büyüklerin kalbi kırılmasın. göğsne tutupta emzirmeyecekki sadece ağzına deyirecek sanırım.

az önce eşim annesiyle konuşmuş, annesi böyle birşeyin olmadığını söylemiş tabii ve o kıymetli kızının üzerine yemin etmiş, güya kardeşi banyodan çıkmışta, üstü temizken bebeği kucağına almak istemiş... biraz da burda ki mesajlardan aldığım gazla diyeyim kayınvalidemi aradım, o da bana kızına o sırada giyinmesini söylediğini söyledi, yani kucağından bırak da giyin diyormuş ben odaya girdiğim sırada... şimdi ben kadının dediğine mi eşimin dediğine mi yoksa gördüğüme mi inanayım... inanın acaba ben mi yanlış gördüm diye düşünmeye başladım ama gayet eminim kızın üstünün çıplak bebeğimin de kucağında emzirme pozisyonunda olduğundan, bundan öncede genç kızın emzirmesi konuşulduğuna göre, hepsi TESADÜF olamaz herhalde...

cnm bu sekilde bır adet ben duydum yanı saatlerce cekmıo bebek agzına deydırıp bırakılıo hatta 4 5 kez uygulandıgını ve bebek annelerının genc kızlara bunu teklıf ettıgını duydum yanı elını kınalamak gıbı bır adet olsa gerek ama uygulayıp uygulamamak sana kalmış kesınlıkle bebegının annesı sensın ve senın ıstemedıgın bıseyı kesınlıkle yapmamalılar ben sadece bıraz belkı sınırın yatısır dıye soyledım.

böyle saçmalık olmaz...
bide gizli gizli yapmaya çalışıyorlar...
bebek sütten kesilene kadar onları başbaşa bırakmamakta fayda var...

alaam yarebbim memesine yapıştırmaya çalışıosun el kadar kzın el kadar bebeği kocamın da koynuna sok tam olsun deseydin valla ben olsam derdim bu hasta zihniyete! ayyyy kfür küfür küfüüür

çok haklısın bunu söylemekte de, benim de aklıma geldi de, diyemedim walla...

bu tarz şeyler söyleniliyor istemediğini söylrsin olur biter dert etme bu kadar. benim ilk yeğenimde ilk mamayı annem vermişti çok yemek seçer yemez ağzını büzerdi meme ile emerken zorla emzirirdi yengem. aynı annem gibi oldu yani. ikincisinde bana verdirttiler hakikaten ikinciside benim gibi sürekli bişeyler yer meyve sebze et ne olursa ayırt etmez. ilk ağzını açana çekermiş derler işte hurafe ama napcan büyüklerin kalbi kırılmasın. göğsne tutupta emzirmeyecekki sadece ağzına deyirecek sanırım.

istemediğimi bildiği halde benden gizlice içerki odada yapmaya çalışıyordu ama... bunlar öyle senin fikrine saygı gösterecek kişiler değil maalesef... ona bakılırsa, bebeğimin ultrason resmini de kızı internete koymuştu, hak verirsiniz ki yeni gebe kalmış birinin nazardan filan korkusu oluyor, neden benim o zamanlar daha doğmamış evladımın, ana rahmindeki resmi sosyal paylaşım sitelerinde dolaşsın, neyse onu sildirtmiştim ama bence bunun dahi sorulması gerek, bakalım ben tanıdığım tanımadığım herkesin o ultrason çıktısını görmesini kabul ediyor muyum?

yerden göge kadar haklısın. hiç böyle saçma sapan birşey duymadım.

tedbiri elden bırakma...

Valla böyle bir adeti ilk defa duydum.böyle sacmalik mi olur..adet diyede her secmaligi yapmak zorunda miyiz anlamadim yani.insanda biraz akil fikir olur yahu..

canım boşver bırak yapışsın çocuk memelere.
meme uçları çatlasın,fellik fellik krem arasın, göğüsleri sarksın görsün gününü...
:KK70:
kolay kolay süt gelmiyor ayrıca, benim anamda yaptı o işi yani torun emzirmeyi allah akıl versin,
neymiş çocuk durmuyormuş

X