Bebeğim ve rahatlık düşkünlüğüm :( fikirlerinize ihtiyacım var

bazen dusunuyorum acaba 2.yaparmiyim diye gozum oyle korktuki o 4 ayda 2 cocukla nereye uyiyorsun diyince nekadarda isabetli bir karar diyorum :)

Ama iste her güzel seyin bir bedeli vardir.
Kardes kardes büyüyorlar, onlari öyle görmek icin cektim tüm sikintilari, hala da cekiyorum.
Aralari acilmasin, jenerasyon farki olmasin yaptigimiz her seyi beraber yapalim istedim.
Bedeli agir da olsa, sonuca odaklanmak lazim.
Iki cocugumu tek basima büyüttüm, büyütüyorum. Ikinciden sonra saclarima karlar yagdi.
Ama icim öyle rahat öyle huzurlu ki, bir anlarini dahi olsa kacirmiyorum. Bunun icin kariyerimi, uykumu, güzelligimi, gencligimi, akan hayati, sosyallesmeyi, depresyona girmeyi, hasta olmayi, istedigim bedende elbise giymeyi erteledim.
Büyüsünler bir hal caresine bakacagim. Kurslara gidecegim, calisacagim insallah.
Ben yirmiyedi yasina girdim. Otuzumda süper bir kadin olacagima inancim tam. Cocuklarim da büyümüs olacak. Ohh bee diyip keyif kahvesi icecegim

bazen dusunuyorum acaba 2.yaparmiyim diye gozum oyle korktuki o 4 ayda 2 cocukla nereye uyiyorsun diyince nekadarda isabetli bir karar diyorum :)

Büyüğü 4 yaşında. Küçüğü 1 aylık. Ben hala büyüğüyle uğraşıyorum valla bebek ne ara 1 aylık oldu anlamadım
Eğer çocuğunuz kolay bi çocuksa ikinciyi hiç dert etmeyin daha sakin daha rahat oluyor insan tecrube edindiği için

Bence bebeklik halleri daha iyi...
Ayaklaninca daha fenalar :)
Benimki de bebekken mışıl mışıl uyurdu
Simdi illa 2 3 kez uyaniyor...
Talep ettiği ilgi ise inanılmaz bu iyi günlerin

tşk ederim bilgiler için ben de faydalandım

sevgiyle....

Ben de bitigim. :-( Bebegim 7 aylik ve uykusu cok kotu uyanmasa bile inliyor uyurken. Yarina misafirim var ancak bu saatlerde derin uykuya gectigi icin hala is yapiyorum ve cok uykum var.
2bucuk yasinda hala miz miz ve uyumyan yegenim var umutlanamiyorum
Ama hicbiseye degismem onsuz bir hayati dusunemem .Yalnizca sabir ve dua

2.cocugu olan herkes oyle soyluuor 1.ile ilgilenmekten 2.ye zaman kalmadi diye kizim henuz kucuk belki 1 2 sene sonra fikrim degisir bilmiyorum ama hayat sartlarida cok zor

ben 32 yasimdayim cocugum 6 aylik 2 3 sene sonra digerini yapsam 40 imda anca rahata ererim sanirim calisma hayati o yastan sonra nasil olack bilmiyorum sorular sorular cevapsiz sorular

Öncelikle bebeğinizin gece 6 saat uyuyabilmesi çok büyük bir nimet derim ben 2 saatten fazlasını görmedim 38 günlük şuan bebeğim ve sürekli mıkır mıkır uyuyor hatta mıkır mıkır olduğu için uyumuyor bende çok şikayet ettim ama bir kaç zamandır şunu düşünüyorum o benim bebeğim onu ben dünyaya getirdim o bunu istemedi ben bir bebeğimin olmasını istedim ve Rabbim verdi ve şuan o bana emanet ve en iyi şekilde bakmalıyım diyorum çok uykusuz kalıyorum çok yorgunum otururken kafam gidiyor ama uyuyamıyorum çünkü bebeğim uyumuyor. Katıldığım bir seminerde engelli bir bireyin annesi konuşuyordu ve ben o zaman hamileydim bayan dedi ki çocuğunuz ağlasın bağırsın durmasın uyumasın okumasın yazmasın ve siz yalnızca bunlar için üzülün ben çocuğumun tezgahtaki bardağı gösterebilmesiyle bile mutlu oluyorum demişti şuan düşündüğüm tek şey o sağlıklı olsun da varsın uyumasın varsın durmasın ağlasın Rabbim hepimizin bebeğine sağlık versin gerisi boş evet yorulacağız ve çok zor olacak ama Rabbim başka zorluklar yaşatmasın.

Haklısınız katılıyorum. Konumda da söylemiştim zaten isyan etmiyorum sağlığı yerinde olmayan çocukları düşündüğümde benim çocuğumun şükür ki sağlığı yerinde diyorum

Kızım beni öyle yormuştu ki 1 yasından sonra ikinci çocuk kabus gibi geliyordu. Plansız bir şekilde hamile olduğumu öğrendim. 3 aylıkken öğrenip 6,5 aylıkken Doğum yaptım. Aylarca yogunbakim kapılarında kizimdan(2 numara :)) gelecek iyi haberleri bekledim.

Şükürler olsun taburcu olmustu ama ben hem psikolojik hem de fiziksel olarak çok yıprandım. Yogunbakimda zaman geçiren çocuklar evde 40 lari çıkan çocuklara benzemiyorlar. Her 2,5 saatte bir uyanıyor biberonla besleniyor, yüz üstü uyumak istiyor vs vs. 1 ay boyunca ben bu çocuğu bakamıyorum, ikinci çocuk benim neyimeydi vs ağladım durdum.
Bir gece ateşi çıktı. Sabah hastaneye gittik. Grip olmuş kanında enfeksiyon varmış yeniden yatırdılar yogunbakima. Bu sefer doğumdaki gibi olmadı. Kokusuna kendisine öyle alışmıştım ki bir hafta bana olum gibi geldi. Geri alamayacağım diye içim disima çıktı.

Eve geldiğimizden beri, yorulsam da bencilliğim devreye girse de isyan etmiyorum :) elbette ben de istiyorum kahve keyfi yapmak kitap okumak. Heyecanla yeni bölümünü beklediğim diziyi durdurmadan izlemek ama onların canı sagolsun:)
Benim keyfim biraz daha bekler:)

Ya böyle şeyleri de dusunmuyo değilim aklıma çok geliyo. Şükür ki sağlığı yerinde diyorum arkadaşımın bebeği sakat hiç yerinden kalkamiyo her 3 saatte bir kalkıp bogazindaki makinayı temizlemek zorunda yoksa boğulup ölecek. Doktor 7 yaşına kadar ancak yaşar demiş bide öyle olmak var onları da düşünüp çok şükür ki öyle değiliz diyorum ama bazen nefis işte rahatlık istemiyo değil. Zorlandığım zamanlarda konusabiliyorum böyle başkalarının sakin çocuklarını falan görünce

Çok uzun yazmışsın hepsini okuyamadım. Çok normal her geçen ay bi tık daha rahatlayacaksın

Ben sizinkinin daha çok depresyon gibi gördüm. Ben çok zorlanmama rağmen kendime vakit ayıramadığım için üzülmedim. Üzüldüğüm tek nokta sütten dolayı boğuluyor ye ve gazı olduğu için çok acı çekiyor diye. Şunun şurasında en fazla 5 ay zorluk çekeceksiniz. Gayet de gece uyuyormuş ne güzel benim kızım 2 aylık 3 saatte bir uyanıyo gece emmek için.
Biraz sabır ve bana kalırsa paikiatriste gidin daha kötü bunalmadan. Bebeğin size ve sizinle keyifli zamanlar geçirmeye ihtiyacı var. Uyumadığı zamanlarda dolaşmaya çıkarın arabasıyla,veya evde de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sürekli sallayıp uyumasını beklemeyin gündüz zaten en fazla 5 saat uyur artık. Geri kalan zamanlarda etrafı keşfetmek ister

İnan bende öylem bazen red ediyor bende ayakta hoplaya zıplaya emziriyorum :) keyif alın bu durumdan.

İnan bende öylem bazen red ediyor bende ayakta hoplaya zıplaya emziriyorum :) keyif alın bu durumdan.
Keyif alcak bi durum yokki :) bide dış ciksriyo 3.5 aylik ama erkenden cikiyo çok huzursuz akşamları orucla beraber çok yoruluyom ya

Çok zor geçti ya depresyona girmem normal bence. Hamilelgim çok zordu 7 ay bulantı oldu ve ağır şekilde. Hergün serum takıldı. Dogurdum o zaman da çocuk dişli doğdu ve emerken dişi çok batiyodu ağlaya ağlaya emzirdim. Gece gunduz uyuyamadi çocuk gazdan gece sabaha kadar salliyodum kucagimda gezfiriyodum. O dişini cektirdik e şimdi 3.5 aylik oldu ve yine dişi cikiyo. Hep sorunlu yani. Çocuk yatmayı hiç istemiyo sürekli kucagimda gezmek istiyo ve çok yoruluyorum

İnan bende o şekildeyim. tualete gidemedim resmen 4 saattir :) kucağımda uyuyor yerine koyduğum zaman uyanuyor. İlk zamanlar böyle malesef biraz sabretmek lazım.
Normal depresyon geçirmen bu dönemler inanılmaz zor. Ama geçicek hep böyle olmicak merak etme

Keyif alcak bi durum yokki :) bide dış ciksriyo 3.5 aylik ama erkenden cikiyo çok huzursuz akşamları orucla beraber çok yoruluyom ya
Emzirirken oruç tutma bence daha da kötü olursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…