Bebeğim ve rahatlık düşkünlüğüm :( fikirlerinize ihtiyacım var

Gece 12 de uyuyup 6 da kalkması büyük nimet bence size benim kızım 3 yaşında hala gecelrri uyumaz çok zor bir çocuk ama o sağlıklı olsun iyi olsun mutlu olsun diye herşeyi yapıyorum siz annesiniz bunaliyorum dememelisiniz. Tabiki her insan bu boşluğa düşüyor napicam ben diyor ama sonra onun yüzüne bakınca herşey geçiyor.. temizlik yapmak istemediginizde yatın uzanın müzik dinleyin vs.. ozaman çok iyi hissedeceksiniz..

İnan bende o şekildeyim. tualete gidemedim resmen 4 saattir :) kucağımda uyuyor yerine koyduğum zaman uyanuyor. İlk zamanlar böyle malesef biraz sabretmek lazım.
Normal depresyon geçirmen bu dönemler inanılmaz zor. Ama geçicek hep böyle olmicak merak etme
Geçer inşallah. Bebeğinin sağlığı yerinde olmayan anneleri dusunuyom sonra depresyona girmekten vazgeciyom çok şükür halimize diyorum.

Geçer inşallah. Bebeğinin sağlığı yerinde olmayan anneleri dusunuyom sonra depresyona girmekten vazgeciyom çok şükür halimize diyorum.
Tabi ki öyle. Bende çok bunaldığım zaman ilk aklıma gelen şey o. Çok şükür sağlıklı gelişimi gayet iyi o yüzden şükredip sabretmek lazım. Nelerle uğraşan insa lar var gerçekten. Hepsi geçici sabret :)

Tabi ki öyle. Bende çok bunaldığım zaman ilk aklıma gelen şey o. Çok şükür sağlıklı gelişimi gayet iyi o yüzden şükredip sabretmek lazım. Nelerle uğraşan insa lar var gerçekten. Hepsi geçici sabret :)
Aynen. Teşekkür ederim fikirlerin düşüncelerin için bazen böyle konuşmak iyi geliyo. Kadınlar kulübünün en sevdiğim yönü de bu birbirimizi tanimasak da fikir alışverişi yapabilioz

6 saat uyuyorsun rahat demek bu. O kadar yazindan bunu gördüm cikardim bak, dört senedir anneyim ve de iki cocugum var. Ben bile hala kesintisiz 6 saat uyumadim :anne:
Gecici bir dönem. Evet zor. Ama alisacaksin zamanla, büyüyecek. Bebekligini özleyeceksin.
Benim kücügüm bir yasinda inan mememi gece kapatamiyorum gündürz de iki saatte bir emer.
Annelik tam gaz devam ediyor. Agrilar bende de var, evet cok rahatsiz edici.
Bu durumu kabullenip alismaya calis. Anne olduktan sonra düzenli uyku lüksü kalmiyor bir süre insanda.
Ha uyku egitimi var, sabirliysan ver, o zaman uyuyabilirsin.
Lakin ben bebegimin aglamasina asla dayanamiyorum, koynumda büyütüyorum. Büyügü dört yasinda kendi ayrildi odasinda cok güzel uyuyor, sira kücükte.
Ben bir zararini görmedim, bana bagimli bir cocuk olmadi. Bana doydu yeterince. Herkesin yöntemi farkli.
Neyse cok uzattim, welcome to annelik :emir_bebek::dondurma:
Ohh bee bırak ağlasın eğit demeyen bi anne. Ya bebek bu bebek. Anneye kokusuna ihtiyacı var uyumayı bilmiyo. Başta 6373 saat ağladı ama şimdi kendi uyuyo diye övünenler var. Arkadaşım çaresizliği öğrendi, ağlayarak bayılmayı öğrendi üzgünüm. 2 saat fazla uyuyalım diye dünyada tek bildiği tek güvendiği insan tarafından yatağına bırakıldı. Öğrenilmiş çaresizlik açın okuyun derim.

Selam arkadaslar 24 yaşındayım yeni ve tecrubesiz bi anneyim. 2.5 aylik bi bebeğim var. Bazen öyle sıkılıyorum ki durumdan bebegimden bile zevk alamaz duruma geliyorum halbuki çok seviyorum. Kendime vakit ayiramiyorum gibi geliyo. Ne zaman buyuycek ne zaman rahatlicam diye günleri iple çekiyorum şafak sayar gibi sayıyorum bugün 82 gün oldu bebegim dogali. Gece 12 de uyuyo sabah 6 gibi kalkiyo bi daha da derin uykuda uyunuyo gerinerek uyuyo hep. Ya sallamak gerekiyo yada emzik vermem gerekiyo sürekli. Gündüz de 10 dakka falan anca uyuyo bi saat sallayarak uyutuyorum da. Saçımı bile tarayamiyorum o uyuyunca hemen ortalığı toplamak zorundayım. bazen hiç bişey yapasim da gelmiyo öylece yatıyorum beşiği sallarken ama yine e dinlenmiş hissedemiyorum kendimi.boynumun sağ tarafı çok agrimaya başladı. Bıkmış hissediyorum bazen. Ne zaman düzelir ki bu durum. Bazen eşimden yardım istiyorum amaonu da işleri ağır sanayide calisiyo onada bişey diyemiyorum akşama kadar çalışıp da gel bide bebeğe bi iki saat de sen bak derken çekiniyorum bakiyo sağolsun çok yorgun olmadığında. Ama bu bebegin annesi bensem ben bakmak zorundayım gibi hissediyorum. Annemgile aramız çok uzak değil arabayla 10 dakka falan ama. Onlara da yük oluyomusum gibi hissediyorum biraktigimda çünkü annemin romatizma falan hastalıkları var küçük kardeşlerim var birisi 12 diğeri 15 yaşında. Onların da ders çalışmasına hafta sonlarına engel oluyomusum gibi hissediyorum. Onun için de biraksim gelmiyo. Pazar günleri gidiyoruz bi saatliğine falan bırakıyorum ama benim gibi hisseden anneler oldumu. Ne zaman rahatlicam. Büyüdükçe daha da mi zorlasicak. Bu arada sutum de yetmiyo o yüzden mama veriyorum ve bebegim de artık emmek istemiyo zorla emziriyoeum süt az geldiği için. Tabi bide toplum baskısı yetiyo anammmm emzirmiyonmu sen mama mi veriyon verme verme emzir sen yalansa gene yeter doyar o çocuk diyolar. Doymuyo iste agliyo o zaman da. Sürekli emzirlmeye çalışıyorum bi memem dışarda geziyorum hep. Uyku sersemi olunca azcik emiyo ayilinca emmek istemiyo. Onun için de evde daha rahat emzirmeye çalışıyorum kucağında hoplatarak falan ancak emiyo. Humana nin çayını aldım şimdi onu içmeye başladım. Elektrikli sut sagma makinası aldım weewell diye bi marka. Ama oda sut cikarmiyo şaşırdım kaldım çok zorlaniyorum bu arada çok şükür ki bebegim sağlıklı başka sağlığı yerinde olmayan bebekleri düşünerek haline şükrediyorum. Isyan etmiyorum ama bazen bunaliyorum iste tecrübesiz olduğumdan.
Geçecek. Herkes geçecek diyo. Oğlum 6 aylık kucakta memede sallanarak ne şekilde isterse o şekilde uyuyo. Gündüzleri slingte uyutuyorum tavsiye ederim. Kendini kötü hissetme güzel kardeşim. Yardım almaktan çekinme. Sağlıkla büyüt yavrunu.

Geçecek. Herkes geçecek diyo. Oğlum 6 aylık kucakta memede sallanarak ne şekilde isterse o şekilde uyuyo. Gündüzleri slingte uyutuyorum tavsiye ederim. Kendini kötü hissetme güzel kardeşim. Yardım almaktan çekinme. Sağlıkla büyüt yavrunu.
Alisiyoz galiba ya biraz daha duzeldik gibi

X