Bebeğim öyle bir pişik olmuş ki kanıyor:( lütfen bi bakın:(

sadece pisik olduguna emin misin?
mantar olmus olmasin?
ben ogluma popolin kullanmistim tyrosidle karistirip,bol bol hava almasini saglamaniz gerekir.
kesinlikle islak mendil kullanmayin.
kaka yaptiginda dogrudan popoyu yikayin ve nemlendirdikten sonra hava aldirin bi sure.
ben oglumu yatirip sevdigi sarkilari aciyordum,kalkmaya calismiyordu en azindan.
cok gecmis olsun.

kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:
Benim kizimda da aynı sorun olmuştu ıslak mendil kullanmadım kuru tuttum bide hematem ve travazol merhem karıştırıp sürdüm iyi geldi canım Allahşifa versin

Açılın, yenidoğan hemşiresiyim. Ben ne pişikli popolar gördüm... :) uzmanlık alanım. :)
Neyse, öncelikle bebeğin altını nazik bir temizleyiciyle yıkayın, yani ıslak bez değil de, su ve sabunla. İyice durulayın ve daha önemlisi, iyice kurulayın. Kuruluk önemli.

İçinde çinko miktarı fazla olan bir pişik kremi edinin. Kuru popoya iyice sürüm, çok ince olmasın tabaka, cimri olmayın kullanırken. Üzerine parfümsüz ve tercihen içinde yine çinko bulunan pudra dökün. Bu şekilde bezleyin. Veya bezlemeyin. Popoyu açıkta bırakıp havayla temasını sağlamak da çok iyi. Hava teması yapacaksanız daha az sürün kremi. Pudralamayın. Tekrar bezlerken krem+pudra ikilisini uygulayın. Neyse, kaka ve çiş yaptıkça tekrar tekrar bu ürünleri sürün. Eğer ki o tabaka popoya yapıştıysa, sakın çıkarmak için ovalamayın. Üzerindeki çişi kakayı temizleyin, yeter.
Hatta Türkiye'de var mı bilemiyorum ama İlex diye bir krem var. Tam bir tabaka oluşturma kremi bu. Bunu sürüyorsun, sonra çocuğun kakası çişi popoya değmiyor, bu kremin yaptığı tabakaya değiyor. O tabaka zamanla kakadan dolayı renk bile değiştirse, çıkarmıyorsun. En sonunda popo iyileşince o tabakayı bir açıyorsun, altında iyileşmiş deri. İlex varsa almanızı öneririm. Yoksa da bu mantıkla dediğim gibi bir tabaka oluşturun.

cinko bazli krem olarak popolin kullaniliyor Turkiye`de..
hemsire degilim ama tarif ettiginiz sekilde oglumu 2 kere pisikten mantara donen popodan kurtardim.
bana en cok yikayip temizledikten ve kremledikten sonra popoyu havalandirmak ise yaradi gibi gelmisti,yatan cocuk olunca havalandirmak cok daha kolay tabi popoyu

Kızlar ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim yaa bu kadınlar kulübünu her açışımda ağlıyorum çünkü kendimi burda değerli hisediyorum herkes hiç Üşenmeden yardım edip cevap vermeye çalışıyor çok sağolun:KK43:

Ay burda icim parcalandi kaniyor dedinya. Canim sen yavrunun altini baglama bi muddet. Yine kalin giydir hava soguk ama bol esofmanlardan giydir. Coraplarida esofmanin ustune gecir.Eger kaka yaparsa saga sola bulasmasin. Corap engel olur buna.Isersede varsin isesin. Ben kendimden yola cikiyorum. Eger adetim uzun surerse nasil pis pisik ediyor pedler. Dikkat et ama giydiricegin esofmana, yaraya takilip dahada aklini almasin yavrunun. Dikisleri bile rahatsiz eder yavrucagi. Sen en guzeli eger biraz buyuk abisi yada ablasi varsa kulotlarida azda olsa denk gelirse yavruya giydir, surtunmesin yarasi esofmana( edit! bu sozumu geri aldim, onlrda surtuyor, yasamistim gecen ay, sen sirf bos bol bi esofman giydir)

Insallah iylesir hemen minicik yavrucak ya. Allahim acil sifa versin. Sakin islak mendil kullanma. yakar o. Yumusak bi kumasi ilik bi suya koy ve onu kullan silmek icin artik. bepathende ise yaramiyosa sen bildgini yap yine sudo creme devam. Ablam onu kullanir hep cok memnun.

Havalandirmayi unutma sakin.

Çok geçmiş olsun canım kıyamam yaa :KK43:

Bence doktora tekrar bir gösterin belki daha etkili bir ilaç vardır.

kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:
Bazen mantar oluyor bebeklerde biz pişik zannedip yağlı kremlerle iyice azdırıyoruz..

Benim oğlumda mantarlı pişik olurdu kremler daha beter yapınca acile götürmüştüm ve trosyd diye bi mantar kremi var onu yazmıştı.
Şak diye ilk sürmemde geçirmişti..
Eğer bebeğinizin poposu sivil sivil (nokta nokta) pişikse bu dediğim krem çok iyi gelecektir..

Diğer tahriş veya pişiklere hametan kullanıyordum oda mükemmel hemen geçiriyor..

Ayrıca nivea nın pişik kremide muhteşem,sade popsuna değil, ağız burun her tür tahrişi hemen geçiriyor.

Ben bunları önerebilirim size.

Kesinlikle hametan kullan. Mavi renkte olan pomad. Sürüp az açık bırak hava alsın. İlk sürüşte bile sızını alır acısını geçirir. Sonraki günler düzenli sürersen tamamen geçer.

Oo pudra demişsiniz birazdan başlarlar yorumlara hemşire ama yalan yanlış bilgi veriyor :olamaz:

Ben kuru gürültüye pabuç bırakmam. ABD'de bir çocuk hastanesinin 101 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesinde hemşireyim. Bizim bildiğimiz ve uyguladığımız yöntem bu. Bunun yanlış olduğunu ne okudum ne duydum. Kulaktan dolma şeylere açık değilim. Bir şey biliyorum ki yazdım. :KK66:
gata mezunu ve gatadan emekli prof. cocuk doktoru Yeni dogan uzmani tavsiyesi pudra kullanmamak. abd 101 yatakli hastane icin birsey diyemiycem kuru gurultu ve veya kulaktan dolma degil.

neyse pudra kullanma arkadasim sen. o dogal yaglari da bir kenara birak kiminin.asit duzeyi fazla oluyor ozellikle zeytinyaginin.

ilk isin pzt gunu dermotoloji yani cildiyeye gitmek olsun. o zamana kadar da sadece ilik suyla sabunla da degil sabunda bebegin poposuna ve ozellikle kiz bebek vajinasindaki dengeye zarar verebilir bu sefer vajinal akintiyla ugrasirsin. benim de kizim var. kurula acik birakabildigin.kadar birak. bak sebamed de bol cinko var bi donem onu kullandim ben iyi gelmisti simdi de unibaby kullaniyorum.o da iyi. e vitamini iceren kremlere yonel hematen mi meydi o da iyiymis ama ben kullanmadim. bol sur lutfen. cok gecmis olsun.

duzenleme; trosyd yazmis bir arkadas bak o d cok guzel bir krem. zaten pisik de bir tur mantar.

Yazan oldu mu bilmiyorum ama DESİTİN al mor olanından hemde hemen ayrıca babyme markasının temizleme pamuğu satılıyor ebebekte ondan aldır ılık suyla temizle altını :KK43: içim gitti ya ne demek kanıyor :olamaz:

bencede ıslak mendil kullanma bepanten sulandırı kuşllanma onu ılık suyla yıka ıyce kurula ve travazol krem sur ince bi tabaka
bezindenmi acaba deiştir olmassa bezini

gata mezunu ve gatadan emekli prof. cocuk doktoru Yeni dogan uzmani tavsiyesi pudra kullanmamak. abd 101 yatakli hastane icin birsey diyemiycem kuru gurultu ve veya kulaktan dolma degil.

neyse pudra kullanma arkadasim sen. o dogal yaglari da bir kenara birak kiminin.asit duzeyi fazla oluyor ozellikle zeytinyaginin.

ilk isin pzt gunu dermotoloji yani cildiyeye gitmek olsun. o zamana kadar da sadece ilik suyla sabunla da degil sabunda bebegin poposuna ve ozellikle kiz bebek vajinasindaki dengeye zarar verebilir bu sefer vajinal akintiyla ugrasirsin. benim de kizim var. kurula acik birakabildigin.kadar birak. bak sebamed de bol cinko var bi donem onu kullandim ben iyi gelmisti simdi de unibaby kullaniyorum.o da iyi. e vitamini iceren kremlere yonel hematen mi meydi o da iyiymis ama ben kullanmadim. bol sur lutfen. cok gecmis olsun.

duzenleme; trosyd yazmis bir arkadas bak o d cok guzel bir krem. zaten pisik de bir tur mantar.

İyi de sizin dr kullanma dediyse siz kullanmazsınız. Doktorunuzun lafı buraya kadar uzanmıyor, bizim kendi profesörlerimiz uygun görüyor, biz kullanıyoruz. Arkadaşa da kullan tavsiyesi verebilirim gönül rahatlığıyla. :)

cok gecmiş olsun her seferinde altını kirletince yıkayın ve iyice kurulayın bide e bebekte mavi tüpte bübchen diye alman markası bi krem var ben biraz kızarsa hemen bolca sürüyorum popoyu kurutuyo yaglıda değil cok iyi geliyo tavsiye ederim ama ıslak mendil kullanmayın poponun kuru olmasına özen gösterin banada bu pişik değil gibi geldi yazık yavruya ya

Bepanthol Pişik Kremi pişiği önler ama kanama varsa geçirmiyor .
İlk kızım çok Pişik olurdu. Bezini ve ıslak mendilini değiştirdim bende.
Altını açık bırak , sık sık yıka , Oksizinc bide Troysd deri kremi iyi gelebilir. Kullandığı ilaçlar da yapabilir. Yediğine içtiğine dikkat etmek lazım . Geçmiş olsun .

Bende pişik oldugu zaman ıslak mendili ılık suyla yikayıp kullanıyorum. Daha sonra iyice kuyulayıp bepanthol kullanıyorum. Bizde işe yarıyor.

Pamuğu ıslatıp onunla sil altını ve mutlaka biraz açık kalsın. Doktorumuz hametan sür gecmiyorsa travozol demişti. Bence iyi bir doktorA götür.

Madecassol diye bi krem var yatalak hastaların yatak yaralarına da iyi geliyor
Birde ıslak mendil kullanmadan kaka yaptıkça poposınu yıkayın, arada açık bırakın kuru kalsın, o çok faydalı bir süre bez bağlamadan açık bırakmak.
İshal var mı , ishal de pişik yapar, bazen besin alerjisi de pişiğe neden oluyor

X