Bebeğim öyle bir pişik olmuş ki kanıyor:( lütfen bi bakın:(

Oo pudra demişsiniz birazdan başlarlar yorumlara hemşire ama yalan yanlış bilgi veriyor :olamaz:

Ben kuru gürültüye pabuç bırakmam. ABD'de bir çocuk hastanesinin 101 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesinde hemşireyim. Bizim bildiğimiz ve uyguladığımız yöntem bu. Bunun yanlış olduğunu ne okudum ne duydum. Kulaktan dolma şeylere açık değilim. Bir şey biliyorum ki yazdım. :KK66:

Her yağı bebeğin poposuna sürme yağ daha çok yakabilir
Ilık suyla her seferinde ya pamuk ile sil yada yıka ve hemen kurula bu pişiği büyük oranda geçiren şey sudur temizliktir
Bende sudocrem kullanıyorum bebeğime.
niveanın pişik kremini almıştım baktım içinde %40 çinko diyor geçen hafta pişik oldu denedim mükemmel di inan bana bi kaç saate bezini değiştirdiğimde büyük oranda kızarıklık geçmişti bi bak istersen sende
Pişiğe biz büyükler bile zor dayanıyoruz
Allahım şifa versin kuzuna inş ya kıyamam ona ben

Bezlerken üzerine pamuklu bir bez serin tek katda olur. atlet kesmiştim ben.bez poposuna değmesin. Islak mendil kullanmayın. Mümkünse sık sık yıkayın. Geçmiş olsun.

Canım çinkp içeren bır krem al hameyanla karistir sür. Her hğn yıka. Yıkayınca bısey sürme bezle. Diğer açmanda sür.

Canim seni cok iyi anliyorum
ben de aynisini kizim da yasadim.
hickira hickira aglamistim bezde kan gorunce
Oncelikle artik islak mendil kullanma ilik su ve pamukla temizle
ve mucize bir krem var rapider diye herkes kullanabilir o yuzden isim verdim 2 gun de iyilestiriyor
O kremi kizariklik olusunca kullan
cok faydasini göreceksin

Canim ben avrupada yasiyorum. tr geldik islak bezimiz bitti aldim johnsons markasindan berbattttt o derece oglum mantar oldu
ha baska seyle alakasi olabilirmi sanmam cunku bariz ortadaydi. rossmann yakininizda varda kesinlike kendi markasi islal bezini kullanin derim burada test edildi birinci cikti.
Pisiye gelince, mantar da olabilirmi? kiyamam ya icim acidi allah sifalar versin bende ne diyecemi sasirdim..:KK43: bezinide degistirin ondan kaynaklanabilirmi?

kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:
egzama kanar pisik degildir o

Bir arkadas fitoyu soylemis evet bebeklerde kullaniliyor. 2 ay once kizimin ishalden dolayi pisik olmustu ve silverdin sudocrem aklima ne geldiyse surdum ama gecmedi ve dediginiz gibi kaniyordu. Baska bir doktora goturdum ve fito ve dermo rest diye iki tane krem verdi ve 2 gunde gecti gitti. Ama ben en cok fitoyu kullandim digerinde kortizon var diye. Bence esini hemen eczaneye gonder ve aldir. Yavrycak daha fazla aci cekmesin. Gecmis olsu.n simdiden.

Islak mendil kullanmayin
Ilik su ve pamukli bezls temizleyin
Press kaparak kurulayin nazikce
Nemli kalmamask ve hava almasi onemli
Travazol sudocrem ile karistirilarak kullanilabilor ya da fucidin arti travazol kullanilabilir

Sari kantaron yahi ve zeytinyagi cok iyi geliyo islak mendille degilde pamugu islatip onunla temizleyebilirsin islak mendillerde alkol var o da zarar verir bebise

kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:
Badem yağı bütün kremlerden daha iyi. Badem yağı sürün. Yeğenimde aynı sorunu yaşamıştık. Badem yağı doktorun verdiği ilaçtan daha iyi geldi.
Bebeğinizde bir daha pişik olmaması için altını ıslak mendille sildiğinizi düşünüyorum. Sildikten sonra mutlaka kurulayın. Islak mendille nemlibkalıyor, bezide üzerine bağlayınca bebeğin cildi tahriş. oluyor.
Birde altını sık değiştirin.
Pudra zaralıdır, pişikle alakalı değil. Pudra hassas bölgelerle temas ettirilmemeli. Bilgi olsun diye ekledim. Geçmiş olsun.

Mor desitin deneyin, tek sürüşte bile iyileştirmeye başlıyor , çok geçmiş olsun... bol bol su ve sabunla yıkamak da çabuk iyileşmesine yardımcı oluyor .

Sari kantaron yağı iyi gelir,
Ama birde yeşil arko klasik olan tüpte olanlar iyi geliyor...
Coresatin pembe buda iyi geliyor ama sizinki baya agirmis insallah hemen geçer

Gece bez baglama altina belki bezide surekli tekrrlattrir ben mustela kullaniyorum ama surekli drgil ben ilk baslarda ozon yagi kullaniyordum bak sende ozon yagi al kullan hava aldir surekli kremi surdugun gibi altini baglama hatta musaitsen ser altina alt degistirme ortusunj kalsin ole ev sicaksa cok gecmis olsun kuzuya ins duzelir hemen aci cekmesin yavrum

Ay çok üzüldüm dikkat et mantara cevirmesin benim kız öyle oldu surekli mantar tekrarliyo

Cnm sebamed pişik kremini kullan bakalim nasil olucak ben dogdugundan beri kullaniyorum xok geçmiş olsun bebise ya

X