Bebeğim öyle bir pişik olmuş ki kanıyor:( lütfen bi bakın:(

Bayan mimik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
783
620
kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:

kızlar lütfen yardım edin kızım bir buçuk haftadır pişik ama öyle böyle değil pişik olduğu yerden et kalmış derin yara olmuş çok ağlıyor. Doktora götürdüm yeni pişiği çoğaldığında bepanthol verdi. Ben daha önce sudocrem kulanıyordum, çok faydasını gördüm ikinci açışımda hiç bir şey kalmamış oluyordu, ama bu sefer hiç bir şekilde etki etmiyor kızıma. Bepanthol kullandım, biraz bile iğleşmedi krem bitti kızım daha kötü oldu. Çok dikkat ediyordum poposuna ama pişiği resmen azmış durumda zeytin yağı sürdüm hiç bir
Şey fayda etmiyor bu akşam bi baktımki yine kanıyor canım acıyor artık lütfen bi bilgisi olan varsa paylaşırmısınız:KK43:
Canim şimdi doğru biseu mi bilemiyorum. Ama bi tanidigim anne sütü sürdum geçti demişti. Doğal antibiyotik sonuçta ama ne kadar doru bilemiycem. Aşırı pisikti demisti

Sarı kantaron yağınin yanıklara pisiklere iyi geldiğini duymuştum bir araştırip kullanın bence inşallah faydası olur

Çok ilerlediyse medikallerde yara bakım sıvısı var. Litresi epey pahalı ama çare olur. Yatalak hasta yaralarına kullanılan bir ürün. Ben pişik olunca ondan sıkıyorum sonraki açışımda kızarıklık yok okuyor hemen..

Oy kiyamam ben yavruya. Islak mendil kullanmayın pişik geçene dek. Olabildiğince açık bırakmaya çalışın. Ortalık çiş bok olsun mühim değil. Islak bırakmayın bir de. Her bez değişiminde yıkayın kurulayin poposunu. Maalesef böyle pisikler merhem olmadan iyileşmiyor. Tekrar doktora goturun daha etkili bir krem verecektir.

Çörek otu yağı yaralara çok iyi geliyor ama herkeste ise yarar mı bilemiyorum. Cok geçmiş olsun.

Kızlar ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim yaa bu kadınlar kulübünu her açışımda ağlıyorum çünkü kendimi burda değerli hisediyorum herkes hiç Üşenmeden yardım edip cevap vermeye çalışıyor çok sağolun:KK43:

silverdin sür cnm yara ve yanık kremi

Islak mendil kullanma.
Pamukla yapamiyorsan islak mendili en azindan suyla iyice yika ustundeki o kaygan madde gitsin.
Ben saf zeytinyagi ile sudocremi karistirip
O sekilde suruyordum bezi de bol bagla.
Cok gecmis olsun kuzuya.

İlaç konusunda şimdi bişey demeyim yanlış olmasın ama kesinlikle hava alması kolaylaştırır. Bebek ne kadarlık bilmiyorum ama bezli bebekse söyle on dakika on dakika bezini açık tut gerçekten çok faydalı olacak emin ol. Birde ıslak mendil kullanma bi süre

Canım bebeklerde kullanılır mı bilmiyorum ama fito krem hücre yenilenmesi konusunda hızlı etkin bir krem araştırıp uygunsa kullan kıyamam kuzucuğa hemen geçsin inşallah

uzuldum ya bir an once iyilesir umarım:KK51: biri daha yazmıs kantaron yagıyla alakalı bende kullanmıstım onu yaralarada iyi geliyor cocuklarda kullanımıyla ilgili arastırın isterseniz bitkisel en azından katkısı olur belki

Bir de Argan yağı nemlendirici olarak kullanabilirsin belki o da iyi gelir bitkisel olanı yves rocher markasında bulabilirsiniz

Tek yolu pudra şekerim bak dene hemen duzelecek

Çok geçmiş olsun.
Islak mendil kullanma ilik suyla yika ve pamuklu bir kumasla iyice kurula. Hic ıslak kalmasin.
Benimde kızım bir kere oldu kanlı pişik.
Ben çareyi mavi hametanda buldum tek kullanimda baya farketti.
Bu arada zeytinyagini direkt sürmeyin küçük bir tavada biraz ılıtın ondan sonra uyugulayin.

X