bebeğim gelmiyor psikolojim bozuk çok

oglananasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
621
2
37
sizden çözüm istemek için yazmıyorum okumasanızda olur reelde kimseyle konuşmak istemiyorum yazıp da içimi dökeyim dedim çok bunaldım 39+8 haftalık hamileyim doğumum 20 nisan görünüyor bebeğim iriymiş diye dokor 6 ile 13ü arasına gün vermişti ben de soranlara hep o tarihi söyledim ama sancı var açılma yok bekle dedi 26sına kadar millet hergün arıyo gelmedimi bebek diye ailemden ayrı şehirde oturuyorum kayınvalidem 2 hafta önce geldi güya beni beklemeyeymiş sinirlerimi bozdu iyice bütün gün yatıyor ben de bütün gün temizlik yemek bulaşık koşturuyorum çok da kilo aldım sofraya bir kaşık dahi koymuyor yatağını bile ben açıyorum sinir geldi elini hiç bişeye sürmüyo en sonunda kızdım neden geldinki dedim seni beklemeye dedi ben de 2 gündür trip yaptım o hiç bişey yapmadıkça sonra eltime gitti kızdığımı anlayıp eşimde bana kızıyo surat yaptın ondan diye yaparım bunaldım hiç bişeye elini sürmediği gibi acıktım ben canım onu istiyo bunu istiyo hadi kalk yap ya kim hamile anlamadım ben herkes benden hamile eşim deseniz oralı bile değil alır eline kitabını geçer bi köşeye hiç bıkmadan saatlerce okur ben hiç oturamam yorgunluktan da bütün gece uyuyamam yetti artık kayınvalidemi de anneme anlatınca oda gelcem yardıma diye tutturdu gelme dedim yanlız kalmak kafa dinlemek istiyorum çünkü yata kalka da olsa yaparım ben işimi biraz da titizim kimsenin yaptığını beğenmem pek tezgah ıslak olmasın kızartma yapılmasın yağ olur her yer gibi kurallarım var elimde değil ne yapayım bebek de gelmiyor eş dost da günde en az 10 kere arıyor canıma yetti telefonlara çıkmıyorum cebi de kapattım yanlız kalmak istiyorum annem de gelmesin başka hiç kimsede annemde gelme deyince alınıyor ama benim kayınvalidem kurnaz geldi iki hafta keyif yaptı gezdi tozdu şimdi dünür sen gel ben de eve gideyim bi dolaşayım e şimdi 2 gün sonra bebek gelirse benim saf annem sürekli bebekle benle evle ve onların akrabalarıyla ilgilenecek annem ve kayınvalidem aynı şehirde oturuyor biz eşimle farklı yerdeyiz burdada hep eşimin akrabaları var bir sürü hemde kayınvalide iş yapmayı sevmediği için anneme yıkmaya çalışıyor anlıyorum o yüzden gelmesin istiyorum herşey üstüste geldiği için psikolojim bozuldu her dakka ağlıyorum doğuramıyorum diye de üzülüyorum bunaldım çok ne yapacağımı bilemiyorum daha da bir sürü problem var onlara girmek bile istemiyorum hamilelik bu kadar mı kötü geçer yaaa

mrb arkadasım sen nıye canını sıkıyosunki üzülme bebişinde üzülür bak etkılenırmıs anne karnında gerılme,herkesın kendıne gore sorunları oluyo bende aılemden 30 saat uzaklıktayım benımde bazı sorunlarım var kendı kendıme atlatmaya calısıyorum,birde bu sene ocaktan berı bebıs deneyımı yapıoruz olmuyoinş. benımde senın gıbı bı bebısım olur

canım ben 32 hatalık hamileyim.2 hafta önce bütün işlerden elimi ayağımı çektim.zaten şiddetli kasık ağrılarım oldu.meğer zorlamadan olmuş şimdi iki haftadır tüm işleri eşime yıktım yemekleri dahi o hazırlıyor.ki görsen benim eşim tembellik timsali bir insandır herkes de bilir.ama kusura bakmasın yapacak.biz hamileyiz ve en azından son aylarda bol bol dinlenmek hakkımız.ama kimse sana durup dururken hakkını vermiyor.hak verilmez alınır demişler ya. eşim 2 hafta önce iş yapacağım korkusuyla "istersen git annen de kal" dedi.ben de "yok ya sana hizmet ederken,kadınlık yaparken iyi.zor günümde hadi annene git öyle mi "dedim.eğer sadece iyi günümdeyken yanımda olacaksan hamileliğimde rahatsızlandığımda bana bakmayacaksan ne yapayım ben böyle kocayı,iyi günümde herkes bana koca dedim.haksız mıyım ama sen yatptıktan sonra kimse sen otur demiyor son güne kadar çalıştıracaklar yani.sen de ezdirmişsin kendini kaynanan güya sana bakmaya geldi ,şimdi gidince anlatacak gelinime baktım diye.peh peh peh.sende de hata var naza çek kendini.ayağa kalk "ah uh,yürüyemiyorum"de.eşinden kayınvalidenden bir şeyler iste ben kalkamıyorum de.bakma daha değerli olursun.zaten bitmiş hamileliğin bari lohusalığında yap bunu.sadece çocuğunla ilgilen dikişlerim acıyor falan de.sen eşek olunca semer vuran çok oluyor çünkü.

sancıyla hareket ediyorum zaten zar zor ikisi de görüyor sinirimi eşime yansıtıyorum sonra o annesi anlasın de kendi yapmaya çalışıyor ama kaynana oralı değil istediğim şeyleri de bidaha bişey istememek için bilerek kötü yapıyor bulaşıkları bıraktım yıkar belki diye 2 gün elllemedim sonra rica ettim mikseri yıkıcak bilemem ben bunu nasıl yıkıcam ki sonra bulaşık leğeni veriyorum illa porselen salata kasesi var onda yıkıyım diyo yıkadıkları da kirli kalmış soğuk suyla sabunlamış öyle de içim almıyo işte beceremiyo dicem kötü niyeti yok dicem ama içimden gelmiyo daha neler var doğurayım yaptırcam ama gitçem annen gelsin diyo oooooooooooooooooof

mrb arkadasım sen nıye canını sıkıyosunki üzülme bebişinde üzülür bak etkılenırmıs anne karnında gerılme,herkesın kendıne gore sorunları oluyo bende aılemden 30 saat uzaklıktayım benımde bazı sorunlarım var kendı kendıme atlatmaya calısıyorum,birde bu sene ocaktan berı bebıs deneyımı yapıoruz olmuyoinş. benımde senın gıbı bı bebısım olur

inşallah senin de bi bebeğin olur sabret dua et hep Allah yardımcın olsun

sen eşinle konuş elektraya çok iyi yazmış valla alkışlıyorum onamı sorcan canım annenin gelmesini sen niye bu kadar kasıldın arkadaşım rahat ol bak bebeğin gelecek ne güzel 3 kişilik aile olacaksınız o da gergin olur doğduğunda gaz problemi olur çok huysuz olur sen ne kada mutlu olursan o kadar iyi bebeğini düşün gerisini boşver eşinede o şekilde değil konuşarak anlat boşver bulaşıkları işleri doğumdan sonra kendin ayaklandığında yaparsın herşeyini istediğin gibi

sen ne d ye iş yapıyorsun ki kayınvaliden zorda kalınca bak nasıl yapacak
hamilelikte titizliğe gerek yok
sen onun işini yapmasaydın
o mecbur yapardı koca kadının yatağı mı yapılır anne ben ağır kaldıramıoyorumsen getir de
ayrıcada anneni çağır çok zorlanırsın az da olsa yanında kalsın
kayınvalidene kızıp kendini zor durumda bırakma

kayınvaliden sinir katsayını kaldırıyorsa hiç çekme gitsin
annen anlar laf söyleyebilirsin o gelsin

4 gün bilerek yemek yapmadım hep peynir ekmek yedik zorda kalmaz o yapmıyo hiç bi şekilde 3 gün bulaşık beklettim gene yok 2 ye kadar kahvaltı hazırlamadım ses bile çıkarmadı mutfağımda soba var sadece ve 1 çekyat oraya bi yatıyo ben sandalyede oturuyom bütün gün yada soğuk odaya gidip yatıyorum öyle biri yaşlı da değil 50 yaşında jet gibi ama iş sevmiyo gezmek de en önde gider pes valla ya insanım diye acı bari annem de enayi değil ona gelip hizmet edecek o yatacak annem hepimize bakacak

Son düzenleme:
Ayy aynı benim kaynanam.Bu kadar mı tembel olur bir insan.Çoraplarını bile kaldırmaz, erkek gibidir.Bir gün bana kalmaya gelmişti, geldiği gün zaten bende hafif halsizlik vardı.Gece feci ateşlendim ve eşim beni acile götürdü bronşit olmuşum, iğne verdi.Tabi bu ossura ossura uyuyor haberi yok.Sabah anlattım böyle böyle diye bana '' hasta olmak için beni mi bekledin'' dedi.O hafta yanımda kaldı bir şeye el sürmedi, kalktım yemeği ben yaptım.Sabah kalkıp benim çay koymamı bekliyordu.Zaten eltim çok çekmiş bir süre beraber yaşamışlar, kadını çok ezmiş.Her işi ona yaptırmış.Şimdi şehir dışındalar ama ist. gelmek için can atıyor, gelip gelinlerde popo büyütücek ya.Zaten her geldiğinde hareketsizlikten 10 kilo alıp gidiyor.Birde 3 ay kalmadan gitmez.Kayınpederim çekiştire çekiştire götürüyor artık.

Acımazlar arkadaşım.El kzı nasıl olsa vicdanları sızlar mı? Gelde sev işte.Nasıl seviceksin ki.

Ayy bende çok doluymuşum :)

ay ne anlayissiz sinir bi kayinvalideymis öyle yaaaaaaa :kızgın:
arkadasim sen hamilesin karnin burnunda, bosver hic elleme hicbiseyi, ne yemek yap ne bulasik, yan gelip yat, bosver evi b.k götürsün,
kayinvaliden ne genis insanmis valla pes, ben olsam orta yerimden catlardim.
arada bide laf sok hic acima bence :dilcikar:

Ayy aynı benim kaynanam.Bu kadar mı tembel olur bir insan.Çoraplarını bile kaldırmaz, erkek gibidir.Bir gün bana kalmaya gelmişti, geldiği gün zaten bende hafif halsizlik vardı.Gece feci ateşlendim ve eşim beni acile götürdü bronşit olmuşum, iğne verdi.Tabi bu ossura ossura uyuyor haberi yok.Sabah anlattım böyle böyle diye bana '' hasta olmak için beni mi bekledin'' dedi.O hafta yanımda kaldı bir şeye el sürmedi, kalktım yemeği ben yaptım.Sabah kalkıp benim çay koymamı bekliyordu.Zaten eltim çok çekmiş bir süre beraber yaşamışlar, kadını çok ezmiş.Her işi ona yaptırmış.Şimdi şehir dışındalar ama ist. gelmek için can atıyor, gelip gelinlerde popo büyütücek ya.Zaten her geldiğinde hareketsizlikten 10 kilo alıp gidiyor.Birde 3 ay kalmadan gitmez.Kayınpederim çekiştire çekiştire götürüyor artık.

Acımazlar arkadaşım.El kzı nasıl olsa vicdanları sızlar mı? Gelde sev işte.Nasıl seviceksin ki.

Ayy bende çok doluymuşum :)

bi ben değilim demek ki seninki senin hasta olduğunu duymamış benim ki oğlu ne kadar hasta oldu mide bulantısı ateş vs en telaşla koşturuyorum o uykum geldi ben yatıyorum dedi de yattı oğluna acımayan geline acırmı ama dışardan bak ne kadr iyi ne kadar ilgili biri görünür çok şey yaptı ama yinede art niyet aramadım ama bu son zamanda yetti Allah sana da sabır versin

ay ne anlayissiz sinir bi kayinvalideymis öyle yaaaaaaa :kızgın:
arkadasim sen hamilesin karnin burnunda, bosver hic elleme hicbiseyi, ne yemek yap ne bulasik, yan gelip yat, bosver evi b.k götürsün,
kayinvaliden ne genis insanmis valla pes, ben olsam orta yerimden catlardim.
arada bide laf sok hic acima bence :dilcikar:

:) :) onca temizlemişim o gelip dağıtıyo doğumluk gelcek insanlar rezil olmayayım diye işte yapıyorum o olmasa hiç dağılmıcak ama gösteriş olsun millete geline bakmaya geldi işte

:) :) onca temizlemişim o gelip dağıtıyo doğumluk gelcek insanlar rezil olmayayım diye işte yapıyorum o olmasa hiç dağılmıcak ama gösteriş olsun millete geline bakmaya geldi işte

kayinvalidenin gitme gibi bir sansi yokmu yaaaaa ??
yani gitsin evine, madem bi isine yaramiyor hic olmassa zararida dokunmasin :1no2:
vallahi cok gicikmis yaaaaa

dogum icinde üzülme arkadasim, hayirlisiyla gelsinde 5-10 gün gec olsun bisey olmazki :1hug: belki icerde keyfi yerinde yiyip icip yatiyor nede olsa ohhhh :asigim: -tatlicadiarzu-

canım bunları dert etmemelisin. şükretki evine gelen annen ve kayınvaliden var. doğumdan sonra mecbur yapacaklar. çok stres yapmışsın ve bunuda etrafına fazlasıyla belli ediyorsun. keşke benim ialemde uzata olsa hiç yoktan öyle avunurdum. 15 dk mesafedeler hiç gelmezler yardım etmezler sende nasılsın demezler. bir bebeğim olsun istiyorum ama çokda korkuyorum bakacak kimsem yokki:KK43:(( sen yinedeherşeyi güzel yönünden bak gelmiş artık vaktin gününü dolduruyor bebişim sabırlı ol biraz bol bol dua et. sen etrafındaki kişilerin yaptıkalrını takmamaya bak. birisi bişeymi istiyor yapma. mevlamm hayırlısıyla bebeğini kucağına almak nasip etsin.

bana bi faydası olmayan insanın artı zararı da oluyorsa ben iki kat daha fazla yoruluyorsam istemem onu şimdi eltimde kafam rahat yata kalka yapıyorum işimi o çok dağıtıyo gelmesin daha iyi doğumdan sonra da yapacağına inanmıyorum yapmazsa annem gelecek mecbur zaten

4 gün bilerek yemek yapmadım hep peynir ekmek yedik zorda kalmaz o yapmıyo hiç bi şekilde 3 gün bulaşık beklettim gene yok 2 ye kadar kahvaltı hazırlamadım ses bile çıkarmadı mutfağımda soba var sadece ve 1 çekyat oraya bi yatıyo ben sandalyede oturuyom bütün gün yada soğuk odaya gidip yatıyorum öyle biri yaşlı da değil 50 yaşında jet gibi ama iş sevmiyo gezmek de en önde gider pes valla ya insanım diye acı bari annem de enayi değil ona gelip hizmet edecek o yatacak annem hepimize bakacak

o gitsin annen ona hizmet etmesin
gitmiyoır mu
annen ben geleyim sen git desin
yazık sana kendi evi yok mu
canım yaaa sıkma canını sabırr sabırrr
bebeğibni düşün dua et hayırlısıyla doğurursun inşallah

X