Bebeğim doğum kanalına girmiyor

Kkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
3.385
6.282
39+5 haftalık hamileyim. Haftalardır normal doğum pozisyonunda olan bebeğim kanala bir türlü inmiyor. Rahat bir hamilelik geçiriyorum hep ayaktayım spor yapıyorum hurma yiyorum adaçayı içiyorum elimden geleni yapıyorum ama bir türlü inmiyor. Son iki gündür karnım biraz aşağı inmişti diye umutlandım, bugün kontrolde yine kanala girmediğini öğrendim. Doktorum sezaryen demedi ya da olumsuz bir şey de söylemedi. Hatta geçen sefer de kanalda değildi ama belli olmaz sen bu gece de doğurabilirsin her an olabilir demişti.
Az önce googleda biraz araştırdım ve benim zamanımda hâlâ kanala girmemiş bebeklerin artık pek zamanlarının kalmadığı yazılmış ya sezaryenle alıyorlar ya da suni sancıyla doğumu başlatıyorlarmış. Kanala girmeyen bebeği normal doğurmanın çok zor olduğunu söyleyenler de olmuş. Bebeğimin gelişimi de bi tık önde, yani hem iri bi bebek, hem kanala inmemiş falan.. normalde pek kafaya takmıyordum ama bugün acayip üzüldüm ya. Çok duygusallaştım modum çok düştü uyuyamadım aslında bir saat öncesine kadar gülüyordum ama birden bire modum düştü hormonlar halay mı çekti ne yaptı bilmiyorum gündemdeki bebek cinayetlerinin de etkisi var muhtemelen, burda paylaşılan konuda bebeğin ayağındaki yarayı gördüm istemsiz şekilde ağlamaya başladım artık duygularımı kontrol edemez bi hale geldim mutlu olayım bebeğim de olsun kısmını çoktan geçmişim gibi
İlla sezaryen olmam da demiyorum mecburiyet olursa olurum elbette, sadece sürecin böyle tıkanması beni etkiledi. Sanki hiç doğurmayacakmışım bebek hep karnımda kalacakmış gibi hissediyorum.
Sizin bebekler kanala girdikten ne kadar süre sonra doğdu? Bu konuda bilgiliyseniz lütfen benimle paylaşır mısınız

Son düzenleme:
Merhaba canim rabbim sag saglim kucağına almayı nasip etsin inşallah benim kızım dünyaya gelmek icin cok merakli imis 35 haftalık oldu kanala indi iki hafta zar zor o şekilde kaldi 37 haftalık doğdu bebek kanalda evet ama acilma yok suni sanci vercez dediler doğumhanedeyim bekliyorum suni sancı verecekler diye allah bu kendi kendine acildi suni sanciya gerek kalmadan sabah 9 girdiğim doguma akşam 17 de kucagimda ciktim sen hic üzülme kafaya takma rabbim elbet yardim eder

Şu son bir iki saate kadar takmıyordum aslında, hep modumu yüksek tutmaya çabalıyorum bebeğim de mutlu olsun diye. İçimde birikti birikti de artık tutamaz hale mi geldim bilmiyorum ağlıyorum bir süredir.. arkadaşlarımın bebekler de 37 haftada geldi, bir arkadaşım sezaryen olacak diye en ufak bir hazırlık dahi yapmamıştı ama sezaryen tarihinden önce geldi bebek. Ben o kadar şey yapıyorum olmuyor.. kanala girse rahatlayacağım ama girmiyor.. eli de yüzündeydi, ebe eli yüzünde olursa kanala girmez normal doğuramazsın dedi. Artık moralimi yüksek tutacak takatim kalmadı sanki..

O bahsettiğiniz konuya üzüldüğünüz için yazıyorum. Evet kötü insanlar her yerde ben bir şehir hastanesinde 28 haftalık doğum yaptım bebeğim 83 gün kaldı yoğun bakımda ve bebeğimi oradakilerin çabası yaşattı. Orda çıkmamıza yakın bebeği emzirmek için yoğun bakımda oluyorduk ve o bebeklerle öyle güzel ilgileniyorlardı ki. Ağladıkları zaman ellerini falan tutan hemşireler vardı. Erken doğup poşetle gelen bebeğe yapılan müdaheleye şahit olmuştum inanın kendi bebekleri gibi canla başla onun bakımını tedavisini yapıyorlardı. Kendinizi korkutmayın bebişiniz büyümüş belki biraz geç gelir belki müdahale gerekir önemli olan stres olmaması bırakın doğumunu o başlatsın o karar versin. Siz onu bol bol okşayın sevin konuşun Allah sağlıkla zamanında kucağınıza almayı nasip etsin

Bazı şeyler kısmet. İki kere sezaryen oldum. Bi sıkıntı yaşamadım. Hatta daha iyi olmuş böylesi diyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Kendi başıma gelir diye stresli değilim aslında doktoruma falan güveniyorum ama o anneleri o bebekleri düşününce hem de evladıma kavuşmaya bu kadar az zaman kalmışken bunları öğrenince etkiledi beni. 9 ay karnında taşı her hareketine şahit ol elinden zalimce alsınlar. Haber detaylarını çok görmek istemedim biraz gözümü kapatmak istedim ama etkilendim yine. Benim bebeğin bir türlü gelmemesi de canımı sıkınca hepsi birikti artık kendimi toparlayamaz hale geldim çocuğuma aksilik olmadan kavuşmak istiyorum sadece..

Bitanem benimde öyle oldu nerdeyse 40 haftam bitiyordu ama bir türlü oğlum dönmedi Israrla bekledim dönsün diye ama yine olmadı sonrada epidural Doğum yaptım sezeryan olmak istedim de açıkcası
Sen sakin ol öyle Google falan da bakma inşallah hayırlısıyla kucagına alırsın

Bazı şeyler kısmet. İki kere sezaryen oldum. Bi sıkıntı yaşamadım. Hatta daha iyi olmuş böylesi diyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun.
Amin. Gerekirse sezaryen olacağım tabii ki. Ama normal doğum yapmayı çok istiyorum. Bunun için çabalıyorum ama yavrum bana pek yardımcı olmuyor, üzülüyorum..

Epiduralli sezaryen mi oldun?
Ya benim bebek haftalardır doğum pozisyonunda ama inmiyor, ebe eli yüzündeyse kanala girmez diyince de yıkıldım işte bence de google falan bakmasam iyi olur doktorum hiç olumsuz konuşmuyor. Üç gün sonra yine kontrol var bakalım ne diyecek...

Evet kendim istedim ama o anlara şahit olmak için açıkcası
Hayır hayır sakın moralini bozma böyle şeyler bir anda oluyor bilemeyiz ki bi bakmışsın yarın inmiş herseyin hayırlısı kafana da olumsuz şeyler sokma güzel düşün güzel olsun tamam mı kuzum

Çok teşekkür ederim desteğin o kadar kıymetli ki

Çok teşekkür ederim desteğin o kadar kıymetli ki
Ne demek canım benim her zaman
Rabbim kolaylık verir mutlaka inşallah tez vakitte sağlıklı bir şekilde bebişini kucagına alırsın dualarım seninle

Kimi bebek doğum başladıktan sonra kanala girermiş hiç belli olmaz. Benim bebeğim de 7 aylıkken daha kanaldaydı. Ve 6.5 aydan itibaren hep 100 ün üstünde çıkan sancılarım vardı. Fakulte hastanesine yatış isteyip erken doğurtmak istediler hep riske atmayalım. Yetişemezsen yaşamaz bebek diye… ama öyle öyle 38+3 de planlı sezaryenle doğum yaptım ben. Kanaldaydı aylardır sancılarım da vardı. Ama gelmedi yani. Kanalda olsa da gelmeyince gelmiyor. Ben kendim de 43 haftalıkken doğmuşum doktorlar anneme kızmış hatta niye gelmedin vs diye. Beklesem benimkide belki öyle olacaktı ama plesentada da sıkıntı vardı beklemek istemedim. Ben de son haftaya kadar hep normal düşünüyordum ama bir anda karar değiştirip doğurmak istemiştim. Son aylarım hep erken doğum riskiyle yatarak geçmişti. Ben de olumsuz sezaryen hikayelerinden etkilenerek korka korka girdim doğuma. Ama o kadar rahat geçti ki. Doğum da doğumdan sonraki süreç de benim için çok çok güzeldi. Bunu mu bu kadar abartmışlar dedim yani. Hiç kendini illa şu doğum şekli olsun diye şartlama. Hakkında hangisi hayırlısıysa, hangisi daha kolaylıkla olacaksa o olsun senin için. Ama kimseyi aldırma. Bebeğine güven. Kendine güven. Rabbim kolaylıkla, sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin inşallah. Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin. Bundan sonrası daha kolay olur Allah ın izniyle

Biz nasıl isteyerek hamile kaldık, bebişkonun da kendi istediğine bağlı ya normal doğum olacak yada sezaryen dilerim ki gönlünden geçene kendisi de ikna olur inşallah

Sağlıkla gelsin de onu bekliyoruz buradayız dua ediyoruz

Çok teşekkür ederim. Haklısınız yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim, kısmetse maks iki hafta sonra bebeğim yanımda olacak. Biraz daha dişimi sıkmam kendimi toparlamam lazım. Bazı bebeklerin doğum başlayınca kanala girdiğini duymak da iyi geldi. İnşallah en güzel şekilde gelir yavrum. Tekrar teşekkürler

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun bir iki saattir böyle duygusallaştım inşallah uyuyup uyanınca geçecek diye ümit ediyorum ve artık kafaya takmayacağım zaten az kaldı

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun bir iki saattir böyle duygusallaştım inşallah uyuyup uyanınca geçecek diye ümit ediyorum ve artık kafaya takmayacağım zaten az kaldı
Şu an ne benim çocuk gazlı uyumuyor diye ne senin kanala girmiyor diye şikayet etme lüksümüz var şükretmek için haberlere bakmamız yeterli görüyorsun durumları…

Saglikli
Sen baya strese girmissin sakin ol sabırlı ol bırak bebeğin karar versin ne zaman gelecegine senin icin sezaryan normal hangisi hayırlı ise rabbim onu nasip eder derin derin nefes al bol bol dua et bende edicem sağlıkla gelsin meleğin

Rica ederim kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…