Bebegi kucaga vermek istememek

2 3 yaşından sonra isterse toprak yesin ben bebekler çok etkilendiği için korkuyorum. Bir grip mikronundan kalp nakli bekleyen bebekler var

Canim abartmasan?! O mikrop tak diye kalbe gitmiyor- anne babanin ihmali oluyor. Kalb iflas edene kadar her cocuk/ insan haftalarca ateşleniyor vs.
Yani mikrop yapışıp...tak bir saat sonra kalp iflas etmiyor.
Ben daha cok yatakda annesi tarafından boğulan (uyuku halinde) veya kendi yatağı içinde yorgan/yastik altinda boğulan bebek vakalarını duydum.

çok izole etmek de hata haklısınız

ay valla bende öyleyim. bebeklere mikrop bulaştıracağım diye korkuyorum.

evet haklısınız o daha sık, hepsi birbirinden kötü Allah korusun. anlattıklarınıza hakimim, ama panik halinde sağlıklı düşünemedim. şimdi konustukca daha mantıklı düşünebildim

Ya bu yatak olumleri cok aci..

Benim kizim 2 aylikken virus kapti ve 1 hafta hastanede kaldik. Ates burun tikanikligi. Kucuk oldugu icin beslenemiyordu sondaj filan taktilar. Kucucuk bebek beslenemezse zayiflar gucten duser ve olebilir hatta. Tabii dedigin gibi anneler ozellikle 3 aydan kucuk bebeklerde cok dikkatli olsunlar. Ates yukselmesinde hemen doktora gotursunler.

Sakinilan göze cöp batar. Cocuk bu eve kimse gelmese de bronsit oluyor. Eee annesi mi hasta etti bu cocugu. Hastaliga engel olunmuyor ne yazik ki kadere iman etmek lazim
kaderimizi tercihlerimiz yazar diye biliyorum, hatam varsa affola. zaten ilk 5 6 ay için geçerli dediklerim. eşim de tıp okuyor babası herkesten çok mikrop getirir eminim :/

çok doğru açıkladınız. rabbim cümlemizin evatlarını korusun. özellikle streptokok enfeksiyonları kalp romatizması yapabilir. kalp kapakçığında ağır tahribat yapabilir

Hersey olacagina varir, sakinan goze çop batar :) bukadar pimpirikli olmak iyi degil abartmayin sizin gibi annelere gicik oluyorum bende bir anneyim :)

Bu yatak ölümleri gereksiz bir kayip. Yıllardır doktorlar, uzmanlar basbas bağırıyor ama hâlâ yaninda veya yorgan altında yatiran var malasef.

Annelerin/babalarin gercekdende dikkat etmesi lazim. Hafif biolojidende insan anlıyorsa fazla sorun kalmıyor aslinda. Hemen hemen her infekt ateş yapar.anne baba dikkat ederse erken müdahale can kurtarir.
Genel anlamda ben daha cok mantar veya herpes virusundan korkarim mesela.
Grip vs. Bir yana ben herpes gecer diye öpmeden yana değilim. Hic hatirlamam bir bebegi öptüğümü. Cok cok şekerde max corap üstünden ayağını öperim

Evet kastettiğim de bu bebwklikten cıkınca cocukken yani bu sekilde büyümeleri daha saglıklı sanıyorum. Beni de annem cok steril büyüttü dolayısıyla bagısıklık sistemimi bugunlere getirmem yıllar aldı =) örnek için cok tşk ederim.

2 tane küçük çocuğum var., böyle endişelerim pek olmadı. Evin içinde gerekli güvenlik tedbirlerini aldım. Gelenim gidenim oldu ailrm arkadaslarım, çok yakın gördüğüm bir iki komşu. Sevdiler de kucaklarına da aldılar. Bugüne kadar insanlardan hiç hastalık kapmadılar, yılda 1 kez hasta olurlar grip vs o da soğuk havaya çıkarmışımdır ondandır. Çocuklu aile geldiğinde de bebekken odalarına zaten çocuklarını sokmazdı misafirlerim. Ben çok fazla pimpirikli bir insan değilim bu konuda, tedbirimi alırım kafam rahat olur.

İlk dogum yaptıgımda annem bile bebegimi kucağına aldıgında korkardım ya düsürürse ya canı acırsa diye. Ama kendı kendime düşününce bu sekılde cocuk bakamayacagımı hemen toparlanmam gerektıgını anladım we bunu da basardım bebegim 9 aylık we ben gayet rahatım çocuk büyütmek için biraz rahat olmak gerekiyor. Çocuk bu hasta olacak düşecek aglayacak doganın kanunu bu. We sunu da söylemeliyim ki çoçugumu kimseden sakınmadıgım için çok şükür şimdiye kadar ne düştü ne de hastalandı. 9 ay içerisinde sadece 1 defa grip oldu. Tabii dikkat ediyorum düşmesin hasta olmasın diye ama olursada çocuk bu deyip geciştirecek rahatliktayim

maşallah çok sevindim darısı bana

Herpesten olmustu kucuk bi bebek yillar once. Annesi ucukluyken opmustu sanirim. Cok dikkat ederim , gripken 6 aylik yegenimi bile almam kucagina evlerine bile gitmem.

Bu yatakta olen cocuklar kendini kurtaramiyor.. bence bir cok kiside bebegini yanlis yatiriyor yatagin icine.. yorganla yatar cocuk ilk baslarda hele cocuk kendini tam isitamiyor.. ama oyle sıkıştırmak lazimki yorganin kenarini bebegin yatagina, cikmasin. Bebegin kafasi yatagin ortasinda olacak ust taraf bos kalacakki.. bebek hareket ettikce yorgan icine tumulup kalmasin..

evet haklısınız o daha sık, hepsi birbirinden kötü Allah korusun. anlattıklarınıza hakimim, ama panik halinde sağlıklı düşünemedim. şimdi konustukca daha mantıklı düşünebildim

Sakın kalmaya çalışın. Sonucda hepimiz ayni şekilde bağışıklık kazandik. Allah korusun cocuk birşey kaptiginda belli ediyor- vücutlari aninda reaksiyon veriyor. Her yil milyonlarca bebek doğuyor...bunlardan biri veya 20si melek oldu diye panik yapmaniza gerek yok.
Birde haberlerin hepsine inanmayin- eğer virus vs. Okadar cabuk bulaşsaydı hastane hastane değil ölümhane olurdu. Doktorlar hemşireler 1 yil anca yaşarlardı

Taze anne olarak bazı konularda katılıyorum, mesela babam sigara içip gelip seviyor . Baba ağzın sigara kokuyor yaklaşma diyemiyorum ama içim içimi yiyor.
Yalniz şöyle de birşey var çocuğunu sakınmayan kadınların çocukları ne hasta oluyor ne de bir kazaya mâruz kalıyor. Sakinilan göze çöp batar doğru tabir aslinda

Bende...asla yaklaşmam. Zaten genel anlamda bebeklere fazla dokunmam. 3 yaşından sonra kudururum, oynarim. El kadar bebeği (kendi bebeğim hariç) kucağıma almak bana gereksiz geliyor. Uzaktan seviyorum ben.

Bu yorgan konusu almanyada ortadan kalkdi. Kolsuz tulum giydiriliyor bebeklere...yastik ve oyuncakda asla konulmuyor yataga. Bebek tulumun icinde uyuyor. Son 20 yildir bebek yorgani kullananini görmedim. Ama dediğin gibi yorgan kullanilsa bile düzgün örtmek gerek.

Benim bebegim son baharda dogdu ewin ısısını iyi ayarladım sadece battaniyesiyle uyuttum koltuk altına sıkıştırdım çok iyi oluyor simdi 9 aylık hiç bişey örtmüyorum üstüne cok dönüyor diye korkuyorum. we en önemlisi hiç yanımda uyumadı. Bilinçli anneler beşik ölümlerini engelleyebilir bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…