Bebegi kucaga vermek istememek

2 3 yaşından sonra isterse toprak yesin 😂 ben bebekler çok etkilendiği için korkuyorum. Bir grip mikronundan kalp nakli bekleyen bebekler var
Evli ya da anne değilim o yüzden rahat konuşuyorum muhtemelen. Öyle bir durumum olsa ben de sizin gibi olurum çünkü kendim için bile sürekli endişe içindeyim ama karşı komşunun çocuklarını da es geçemedim. 😅

Evli ya da anne değilim o yüzden rahat konuşuyorum muhtemelen. Öyle bir durumum olsa ben de sizin gibi olurum çünkü kendim için bile sürekli endişe içindeyim ama karşı komşunun çocuklarını da es geçemedim. 😅
Bizim de burda öyle bir komşu var çocuklar yaz kış dışarda. Sümük burundan hiç eksilmez ama hiç yatak döşek yattiklarini görmedim. Ben de bir kışta 3 ayda 2 grip olurum 😣

Bizim de burda öyle bir komşu var çocuklar yaz kış dışarda. Sümük burundan hiç eksilmez ama hiç yatak döşek yattiklarini görmedim. Ben de bir kışta 3 ayda 2 grip olurum 😣
Ben de fazla olmasa da yine sokaklarda oynaya oynaya, çamurun toprağın içinde düşe kalka büyüdüm ama genetiğin de etkisi var sanırım. Benim annem-babam da çok narindir hemen hasta olurlar.

Ben de fazla olmasa da yine sokaklarda oynaya oynaya, çamurun toprağın içinde düşe kalka büyüdüm ama genetiğin de etkisi var sanırım. Benim annem-babam da çok narindir hemen hasta olurlar.
Benimkiler de narindir, ben de narinim. benim eşim de çok narindir. Benden daha fena hasta olur, zaten minicik olan gözleri hemen kaybolur 😂

Yani yazilan bir cok seye katiliyorum aslinda. Bende hassas davranirdim ama Bagisikligi guclenene kdar yani.. Bilemeyiz, Allah korusun ama olacagi varsa beklemiyor ki zaten oluyor. Tabi biz tedbiri elden birakmiyoruz artimiz bu.

Yok canım zaten hassas davranılması dogrudur. Biz yegenimi hiç öle sevmedik mesela. Dudağımda ruj varsa asla öpmem bütün makyajımı güzelce cıkarırım öle öperim öpeceksem. Ama dediğim gbi sakınmak mı iyi daha rahat olmak mı onu çözemedim.

Belli bir aya kadar sakinmak , sonra da rahat olmak gerekir
40'i dolmadan bebeklerimi babam bile kucagina almadi , ama 6 ayliktan sonra herkese olmasa da aile bireylerine rahat rahat verdim , yere de koydum , plajda yosun bile yemisligi var oglum 6 aylikken ama 6 ayi dolaba kadar cok sakindim ikisini de

40'i dolmadan bebeklerimi babam bile kucagina almadi , ama 6 ayliktan sonra herkese olmasa da aile bireylerine rahat rahat verdim , yere de koydum , plajda yosun bile yemisligi var oglum 6 aylikken ama 6 ayi dolaba kadar cok sakindim ikisini de
6 ay bence de böle olması gerekiyor. Hemfikirim sizinle ama hiç sakınmayan annelerin cocukları daha az hasta oluyor sanki ne biliyim 🙈

Annemin gününde bir kadın var. Bebeğinin 40 ı daha yeni cıktı. Birileri sevmek için eline aldıkça ben gerildim korktum panik oldum. Ya biri düşürürse, ya mikrop bulaşırsa, ya çocuklar severken internetteki videolardaki gibi şap diye yüzüne vurursa diye diye günümü kendime rezil ettim. Kadınların ellerine bakıp acaba yıkadı mi, gribi hastalığı var mıydı diye insanları inceledim durdum. Bebeğin annesi de gayet mutlu mesut bebegini sevdirdi.

Temizlik hastası falan değilim, hiç bir konuda böyle değilim ama minicik savunmasız bir yavru söz konusu olunca çok panikledim.

Hala etkisinden çıkamıyorum. Kendimi düşünüyorum. Ben kimseleri evime dahi almak istemem. O derece çok korkuyorum. Kendi çocuğum olduğu zaman herkes tarafından paranoyak ilan edilen, kimseyi yaklaştırmayan, kıskanç olarak ilan edilicem😭 bebek düşünmüyor musunuz diye soruyorlar bir de. Ben bu psikoloji ile nasıl anne olayım 😰

Benim gibi olup çocuk büyüten var mı, nasıl tepkilerle karşılaştınız. veya benim gibi biriyle karşılaşsanız ne düşünürsünüz, ben bu annelik isini kaldırabilir miyim?
Kaynanam öptükten sonra çocuğun yanaklarını yıkardım hala da siliyorum bunun gibi bişey mi?
Bem de çok hassasım kızarırım bozarırım ama henüz kimseye bişey demedim ama paatlamam yakındır

gayet normal bir tepki Yeni dogan yada 3 aydan kucuk bebekler fazlasiyla hassas olur. Elden ele oyuncak gibi dolastirilmaz, O kadar kucuk bebek kalabaliga kapali ortama cikarilmaz , eline yuzune dokunulmaz opulmez.

Kaynanam öptükten sonra çocuğun yanaklarını yıkardım hala da siliyorum bunun gibi bişey mi?
Bem de çok hassasım kızarırım bozarırım ama henüz kimseye bişey demedim ama paatlamam yakındır
Bir şey diyince üstünüze gelecekler, bebeği kıskanıyor vs, ben de tam bu sebepten cekiniyorum. Yoksa sevdirmek sağlıklı mi sağlıksız mi konusunda şüphem yok

gayet normal bir tepki Yeni dogan yada 3 aydan kucuk bebekler fazlasiyla hassas olur. Elden ele oyuncak gibi dolastirilmaz, O kadar kucuk bebek kalabaliga kapali ortama cikarilmaz , eline yuzune dokunulmaz opulmez.
Linç yerim zannetmiştim bir sürü güzel yorum aldım çok mutluyum 😍❤ teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Kesinlikle katılıyorum. Çok mutlu oldum. Hem de bana yol göstermiş oldunuz. Çok teşekkür ederim 😍

Bir şey diyince üstünüze gelecekler, bebeği kıskanıyor vs, ben de tam bu sebepten cekiniyorum. Yoksa sevdirmek sağlıklı mi sağlıksız mi konusunda şüphem yok
Kaynanam yanaklarını morartana kadar vakumluyor napsın kuzım da seviyor sanıp kucağından inmiyor :KK43:
Bebeğimi kıskanırım tabi kimse kusura bakmasın deseler nolcak
Kıskanma lafını etmeden öyle akılnoyunları yapıyorum ki sonunda heekes paşa paşa yola geliyor :KK66:

Bende sizinle aynı düşüncelere sahip olanilirim yüksek ihtimalle ama ekstrem durumlar dısında aslında hanımefendinin yaptığı sey yanlıs olmayabilir. Bagısıklık sisteminin gelişmesine destek oluyor ve böyle cocuklar daha az hasta oluyorlar. En azından benim alerji doktorum öle demişti bana. Sizin gbi biriyle karsılassam garipsemem cünkü bence de bebekler o sekilde büyütülmemeli =) =) kendi yegenim dahil 4 aya kadar öpmüşlüğüm yoktur. Ona zarar vermemek adına...
Krese giden, ilkokula giden cocuklarda bagisiklik sisteminin gelismesine destek olabilir ama cok kucuk bebeklerde hastalik kapmak olümcul yada kalici bir hasara sebep olabilir

Krese giden, ilkokula giden cocuklarda bagisiklik sisteminin gelismesine destek olabilir ama cok kucuk bebeklerde hastalik kapmak olümcul yada kalici bir hasara sebep olabilir

havale geçirip kalıcı hasar bırakan insanlar aslında çoğu yerde var. bu minnoşlar gözünü bile açamıyor :) mikroplarla nasıl baş etsin

6 ay bence de böle olması gerekiyor. Hemfikirim sizinle ama hiç sakınmayan annelerin cocukları daha az hasta oluyor sanki ne biliyim 🙈

Benim bir fotografim vardi daha yuruyemiyormuşum bile bahçede toz toprak içinde köpege yaslanip durdugum bir bebelik fotografi.

Cocuklugum filan da hep sokaklarda geçti yalin ayak top oynardik bi de öyle aman hasta olurcu bir annem de yoktu ve cocuklugumda haftalarca hasta oldugumu bilmem. Hala kışlari hasta olmadan geciririm, en fazla bir kere burnum akar filan ama hic yatmadan ilaç almadan 2-3 gune atlatirim Allah a sukur.

Teyzemin bir cocugu var. Baya steril buyuttu parka goturur yere ortu serer cocuga toprak bile elletmezdi. O cocuk buyudu devamli hasta, istahsiz hele kreşe başlayinca tam oldu.

Sakinilan göze cöp batar. Cocuk bu eve kimse gelmese de bronsit oluyor. Eee annesi mi hasta etti bu cocugu. Hastaliga engel olunmuyor ne yazik ki kadere iman etmek lazim

X