Bebegi kucaga vermek istememek

Taze anne olarak bazı konularda katılıyorum, mesela babam sigara içip gelip seviyor . Baba ağzın sigara kokuyor yaklaşma diyemiyorum ama içim içimi yiyor.
Yalniz şöyle de birşey var çocuğunu sakınmayan kadınların çocukları ne hasta oluyor ne de bir kazaya mâruz kalıyor. Sakinilan göze çöp batar doğru tabir aslinda
Ewet kesinlikle katılıyorum mesela ben sigara içiyorum ama 2 3 aylık olana kadar hiç yanagından öpmedim

Ewet kesinlikle katılıyorum mesela ben sigara içiyorum ama 2 3 aylık olana kadar hiç yanagından öpmedim
Zaten sigara içilmese bile öpmemek lazım koklarsın sadece. Çok naif hasta olmaya açık oluyorlar. Insan kıyamıyor ki.
Benimki 16 gün kuvezde kaldı prematüre doğdu oyuzden kimse yaklaşmadı yanına .

Zaten sigara içilmese bile öpmemek lazım koklarsın sadece. Çok naif hasta olmaya açık oluyorlar. Insan kıyamıyor ki.
Benimki 16 gün kuvezde kaldı prematüre doğdu oyuzden kimse yaklaşmadı yanına .
Valla benim eltim 2 çocuguyla geldi bebek görmeye. Eltim hiç öpmedi ama çocuklar öpüyorlardı kaç defa uyardık ama çocuk işte gizli gizli öpmeye devam ediyorlardı. Ondan bişey olmadı çok şükür ama hastahanede çocuk polikliniği we göz hastalıkları polikliniği yanyanaydı salgın vardı o ara bebegi kontrole götürdügüm günün aksamında gözleri enfeksiyon kaptı daha 1 haftalık bebek.

Ben yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşiresiyim. Çok şey gördüm, çok şey duydum. Bu yazacaklarım zaten bizim bebeği taburcu ederken ailelere de söylediğimiz şeyler. Benim bebeğim olsaydı:

Evime gelecek ziyaretçileri kısıtlardım. Hasta olmayacak. Küçük çocuklu misafiri yakınım değilse istemem. Gelecekse de hasta olmaması lazım gelecek çocuğun. Okul çağındaki çocuklar özellikle grip sezonunda sürekli hastalar. Öksüren, hapşuran, burnu akan... bunlar olmamalı yeni bebeğin yanında.

Eve gelen herkes direkt lavaboya... elini sabunla yıkamalı bebekle temastan önce. Her dokunmadan önce değil tabii. Eve ilk geldiğinde yıkasın yeter.

Bebeği kalabalık, kapalı ortamlara sokmam. Avm, banka vs vs.

Kimse çocuğu öpemez. Elini, yüzünü. Sarılsın, kucaklasın eyvallah. Ama ağzını, nefesini bebekten uzak tutacak.

Küçük bebeklerin bağışıklık sistemleri oldukça zayıf, aşıları tam değil. Yetişkinler veya çocuklar için ufak bir soğuk algınlığı, bu bebekleri öldürebilecek tehlikede. Evet, bu sebepten bizzat ünitemizde ölen bebekler gördüm.

Yazdıklarım özellikle grip sezonu için çok gerekli şeyler.

Sakın kalmaya çalışın. Sonucda hepimiz ayni şekilde bağışıklık kazandik. Allah korusun cocuk birşey kaptiginda belli ediyor- vücutlari aninda reaksiyon veriyor. Her yil milyonlarca bebek doğuyor...bunlardan biri veya 20si melek oldu diye panik yapmaniza gerek yok.
Birde haberlerin hepsine inanmayin- eğer virus vs. Okadar cabuk bulaşsaydı hastane hastane değil ölümhane olurdu. Doktorlar hemşireler 1 yil anca yaşarlardı
Çok doğru ❤

Valla benim eltim 2 çocuguyla geldi bebek görmeye. Eltim hiç öpmedi ama çocuklar öpüyorlardı kaç defa uyardık ama çocuk işte gizli gizli öpmeye devam ediyorlardı. Ondan bişey olmadı çok şükür ama hastahanede çocuk polikliniği we göz hastalıkları polikliniği yanyanaydı salgın vardı o ara bebegi kontrole götürdügüm günün aksamında gözleri enfeksiyon kaptı daha 1 haftalık bebek.
Hastaneye de çocukları görürsen bir dert götürmesen bir dert :KK43: heleki aciller çok fena. Rabbim yavruları korusun şifa versin hepsine

Hastaneye de çocukları görürsen bir dert götürmesen bir dert :KK43: heleki aciller çok fena. Rabbim yavruları korusun şifa versin hepsine
Aynen öyle walla saglam çocugu götürüp hasta getiriyoruz bu yüzden mecbur kalmadıkça hastahaneye götürmüyorum saglık ocağına götürüyorum. Bütün çocuklar melek ya Rabbim tüm çocukları kötülüklerden hastalıklardan korusun

Annemin gününde bir kadın var. Bebeğinin 40 ı daha yeni cıktı. Birileri sevmek için eline aldıkça ben gerildim korktum panik oldum. Ya biri düşürürse, ya mikrop bulaşırsa, ya çocuklar severken internetteki videolardaki gibi şap diye yüzüne vurursa diye diye günümü kendime rezil ettim. Kadınların ellerine bakıp acaba yıkadı mi, gribi hastalığı var mıydı diye insanları inceledim durdum. Bebeğin annesi de gayet mutlu mesut bebegini sevdirdi.

Temizlik hastası falan değilim, hiç bir konuda böyle değilim ama minicik savunmasız bir yavru söz konusu olunca çok panikledim.

Hala etkisinden çıkamıyorum. Kendimi düşünüyorum. Ben kimseleri evime dahi almak istemem. O derece çok korkuyorum. Kendi çocuğum olduğu zaman herkes tarafından paranoyak ilan edilen, kimseyi yaklaştırmayan, kıskanç olarak ilan edilicem😭 bebek düşünmüyor musunuz diye soruyorlar bir de. Ben bu psikoloji ile nasıl anne olayım 😰

Benim gibi olup çocuk büyüten var mı, nasıl tepkilerle karşılaştınız. veya benim gibi biriyle karşılaşsanız ne düşünürsünüz, ben bu annelik isini kaldırabilir miyim?

Edit: çevremden duyduğum sapasağlam bir bebek gelen misafirin elinden düştüğü icin yollar önce işitme engelli ve zeka geriliği olan bir bebek haline gelmişti.

Müzisyenanne lakapli instadan fenomeni bir annenin bebeği Kartal bebek kalp nakli bekliyordu, sonradan kendisi bebek gormeye gelenler tarafından bulaşan bir mikrop yüzünden kalp nakli olduğunu anlatmıştı.

Bunlar bende cok etki bıraktı.
Sakindigin göze çöp batar. Elbette evladına kıyamazsın ama bunu artık psikolojik bir sorun hâline getirmişsin. Benimde bebeğim var şuan 6 aylık dikkat ederim mesela kayınbabam sigara kullanıyor ve sigara içtikten sonra elini ve yüzünü yıkamadan gelmez bebegimin yanına yani sadece siz değil kimse minicik ve savunmasız bir bebeğe kıyamaz ve bilerek onu incitecek hasta edecek bisey yapmaz çok abartmışsınız

Bebek konusunda insanımız manyak
Geçen gün otobüse bindim kangurudaydı bebeğim
Ben kart basarken baktım şoför yüzünü parmaklıyo
Tanışmadığım insanların bu hareketlerine sinir oluyorum
Tanıdığım bildiğim kişiler dışında da kimselerin kucağına vermedim
Yine geÇen bi restoranda arkadaşımın kucağındaydı yan masadan bi kadın alabilir miyim dedi
Hayır dedim
Sen kimsin yahu, bilemem ki ben hasta mısın, pis misin vs vs
Hiç bişey değilsen yabancısın yani

Ben takıntılı biri değilim titiz falan hiç değilim ama 40 günlük bebeğimi kucaktan kucağa da gezdirmem

Benim çocuk doktorum çocuğu koruma fikrine karşıydı. Hele dezenfekte etmek olayına uyuz olurdu. Çocuk mikropla tanışacak yeni nesil anneler yüzünden alerjik astımlı çocuklar sardı dünyayı demişti.
Hastalıklı birinin ölmesi e bende karşıyım ama bu kadar da takıntılı olmamak lazım.
Ben hiç korumadim. Koca eşek oldular.

Eskiden ne mikroplar da gezdik,oynadık.Camura toza bulastik.Ama o zamanlar ortam,hersey bu kadar tehlikeli değildi.Simdi bir cok unsura dikkat etmek zorundayız.Buraya kadar tamam ama yalnizca bunlarla bitmiyor.Bebek mamalari,oynadigi oyuncaklar,giydigi kiyafetler,dokundugu zeminler,soluduğu hava bunlar da yeterince tehlikeli.Hangi birini yapmayacaksınız veya koruyacaksınız.Fazla savunmacisiniz.Bu kadari zarar verir size de bebeginize de..

Çok haklısınız
bende bu endişeleri yaşıyorum
Onlarca bebek bi öpmeden uçuk virüsünden
Menenjit oldu yatağa bağlı yaşıyor
Allah korusun çok dikkat etmemiz lazım

Yakın zamanda allahın izniyle bi bebeğimiz olucak inşallah

Eşimle Şimdiden kararlaştırdık bebek görmeye gelenleri kabul etmicez

3,4 aylıkken mevlüt yapıcaz inşallah ondada kimsenin kucagina vermicez odamda beşiğinde tutucaz

Kimsenin ne düşündüğü umrumda değil
Bebeğim önemli benim

Bebek konusunda insanımız manyak
Geçen gün otobüse bindim kangurudaydı bebeğim
Ben kart basarken baktım şoför yüzünü parmaklıyo
Tanışmadığım insanların bu hareketlerine sinir oluyorum
Tanıdığım bildiğim kişiler dışında da kimselerin kucağına vermedim
Yine geÇen bi restoranda arkadaşımın kucağındaydı yan masadan bi kadın alabilir miyim dedi
Hayır dedim
Sen kimsin yahu, bilemem ki ben hasta mısın, pis misin vs vs
Hiç bişey değilsen yabancısın yani

Ben takıntılı biri değilim titiz falan hiç değilim ama 40 günlük bebeğimi kucaktan kucağa da gezdirmem
insanımız çok garip gercekten :/

Çok haklısınız
bende bu endişeleri yaşıyorum
Onlarca bebek bi öpmeden uçuk virüsünden
Menenjit oldu yatağa bağlı yaşıyor
Allah korusun çok dikkat etmemiz lazım

Yakın zamanda allahın izniyle bi bebeğimiz olucak inşallah

Eşimle Şimdiden kararlaştırdık bebek görmeye gelenleri kabul etmicez

3,4 aylıkken mevlüt yapıcaz inşallah ondada kimsenin kucagina vermicez odamda beşiğinde tutucaz

Kimsenin ne düşündüğü umrumda değil
Bebeğim önemli benim
çook güzel düşünmüşşünüz. eşiniz de anlayışlıymış :) Allah bağışlasın

Annemin gününde bir kadın var. Bebeğinin 40 ı daha yeni cıktı. Birileri sevmek için eline aldıkça ben gerildim korktum panik oldum. Ya biri düşürürse, ya mikrop bulaşırsa, ya çocuklar severken internetteki videolardaki gibi şap diye yüzüne vurursa diye diye günümü kendime rezil ettim. Kadınların ellerine bakıp acaba yıkadı mi, gribi hastalığı var mıydı diye insanları inceledim durdum. Bebeğin annesi de gayet mutlu mesut bebegini sevdirdi.

Temizlik hastası falan değilim, hiç bir konuda böyle değilim ama minicik savunmasız bir yavru söz konusu olunca çok panikledim.

Hala etkisinden çıkamıyorum. Kendimi düşünüyorum. Ben kimseleri evime dahi almak istemem. O derece çok korkuyorum. Kendi çocuğum olduğu zaman herkes tarafından paranoyak ilan edilen, kimseyi yaklaştırmayan, kıskanç olarak ilan edilicem😭 bebek düşünmüyor musunuz diye soruyorlar bir de. Ben bu psikoloji ile nasıl anne olayım 😰

Benim gibi olup çocuk büyüten var mı, nasıl tepkilerle karşılaştınız. veya benim gibi biriyle karşılaşsanız ne düşünürsünüz, ben bu annelik isini kaldırabilir miyim?

Edit: çevremden duyduğum sapasağlam bir bebek gelen misafirin elinden düştüğü icin yollar önce işitme engelli ve zeka geriliği olan bir bebek haline gelmişti.

Müzisyenanne lakapli instadan fenomeni bir annenin bebeği Kartal bebek kalp nakli bekliyordu, sonradan kendisi bebek gormeye gelenler tarafından bulaşan bir mikrop yüzünden kalp nakli olduğunu anlatmıştı.

Bunlar bende cok etki bıraktı.

Benim çocuğum yok ama normalsiniz. Koruma içgüdüsü bu.

Birkaç güne Doğum yapacağım
Aynı fikirdeyim ve ne yapacağım bilmiyorum

Kendi anneme açık açık derim
Ellemeyin almayın diye ama
Kv dem. Gelecek kalacak biraz
Ona desem kesin o da uzaylı gbi bakacak

İlk birkaç ay sakınılması taraftarıyım ben de
Sonra isterse sokakta çamura bulansın

Kesin bana da görmemiş diyecekler
Yaşım 38
Tüp bebekle hamile kaldım 5 sene sonrası
Bu da ispatı olacak 😂😂

Cok endıselenıyorsanız bebegınız ıcın gırmıyecekınız o ortamlara bılıyorsunuz kı bebek bu ınsanlar sevmek ıster. Korkularınız varsa rapunzel gıbı satoya kıtleyın kendınızı hayatıda zından edın. Sevmeseler bu kezde benım bebegımı neden sevmedıler olur. Arladasım 15 gunlukken memleketten aldı geldı oglunu 23 gunluktu aldık sevdık oynadık kucagımızda tuttuk halada severız ne olmus yanı. Bende hamıleyım verırım cocugumu ama sevmedıgım bır ortamsada gıtmem bıle bıle gıtmekte sızın hatanız.

Bende hamileyim ve cocugum doğduğunda kimsenin görmesini öpmesini istemiyorum. Küçük çocuklar cok çabuk kapıyorlar hastalığı ve o görüp öpen nineler teyzeler kesinlikle senin cocugunun acısını hissetmiyor ve anlamiyorlar ruhlari bile duymuyor. Olan sana ve bebegine oluyor. Hastane hastane gece yarilarina kadar geziyor uykusuz kaliyor hastalik üstüne hastalaniyorsunuz. O yüzden kim ne derse desin sen aldirma dogru dusunuyorsun ve bunu bir tek anne duygusu olan insanlar bu kadar düşünür insallah anne olursun Rabbim sana o duyguyu vermiş zaten..

Sakınan göze çöp batar.
Her insan bebekken hasta olur düşer kalkar kaza geçirir unutmayın siz de annenizin pohlu prensesıydınız.
Bu kadar elin çocuğunu detaylı düşünmüşsünüz Allah muhafaza kendinizin olsa ruhsal rahatsızlık seviyesine gelebilir. Lütfen bunun ıcın bır doktora danışın.

X