Bebegi kucaga vermek istememek

Ben sizi haklı buldum. Bebek özellikle 40 'ı çıkana kadar çok hassas oluyor. Daha iki aylık bebeğin bağışıklığı hiç gelişmemiş oluyor. Bizim millet kucağa alıp, öpüp sevmeyi pek sever. Ayrıca bebeğin elini öpmek daha da tehlikeli bebeklerin eli hep ağzında, direk mikrop ağıza gidiyor. Yani ilk başta kalabalığa sokmamak lazım bence de. Hele de grip salgın dönemleri daha da dikkat etmek gerekiyor.

Olmadı bebeği fanusa koyup uzaktan sevmek daha sağlıklı olur.
Kusura bakmayın ama bu uç noktadaki düşünceler hiç normal değil.
Düşürme olayını farzetin anne babası yaptı ne olacak peki.

Başkası düşürürse ömrüm boyunca kendimi suçlayacağım, kendimiz düşürürsek de üzüleceğim ama burda bir ihmal yok

Benim bebisim 34 haftada dogdu doktor zamanli bebeklerin 3 boyle doganlarin6 ay kadar korunmalarini söylüyordu.

Biz ellerimiz yıkamadan bebeğimizi sevmiyoruz ve sevdirmiyoruzda
Bence doğru düşünüyorsunuz el kadar bebek kucaktan kucağa dolaşıp şaaapp diye öpülmemeli tenleri o kadar hassas ki
Ben bile yeni yeni öpüyorum kızımı ilk doğduğunda sadece kokluyordum

Bencede yeni dogan bebek herkesin kucaginda dolasmamali. Evet bagisikligini kazanacak, fakat bunu 2 haftalikken yapmamali. En fazla ilk derece aile kucaginda tutsun. Süs bebek degil, herkesin kucaginda gezsin. Uzaktanda gayet sevilebilir. Ilk ve son bebekte degil herkes ille kucaginda tutsun.

Yani düsünce tarzin biraz abarti fakat ana fikrinde haklisin konu sahibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…